Ford Ranger - olej do diferákov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Ford Ranger - olej do diferákov

Príspevok od používateľa pepo64 »

Dobrý večer,neviete mi niekto poradiť aký mám dať olej do diferenciálov?Ide o ford ranger rv.2004 2.5 td 80 kw,mám iba nemecký manuál a tam je predpísaný olej:Ford Spezifikation SQM-2C 9002-AA do prednej aj zadnej nápravy,myslíte že existuje nejaká náhrada z rovnakými parametrami?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ano aral to robi tiez.lenze u nas je to tazke zohnat.skusil by som od liqui molly.potrebujes vediet viskozitu.ja som nahanal 85w/90 do samosvorneho diferaku a len to molly to u nas malo.cena bola 5 eciek liter ale bolo to uz davno mozno teraz to maju v ponuke aj iny vyrobcovia.
Easydriver1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.04.2009 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Easydriver1 »

Ahoj,ak chceš,zajtra ti to viem zistiť.Zavolaj mi o 8 00 ráno. 0918067306
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ahoj,auto som kúpil nedávno a rozhodol som sa vymeniť všetky prevádzkové kvapaliny,takže k spoľahlivosti sa neviem vyjadriť,len ešte neviem či je tam samosvor alebo nie,pretože v tom manuáli je udávaný aj normálny dif.ale aj samosvor.Keď som to minulý týždeň trocha naklonil v blate a pridal tak v zadu zaberalo iba jedno koleso,takže tam asi samosvor nebude.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pepo64 napísal:Ahoj,auto som kúpil nedávno a rozhodol som sa vymeniť všetky prevádzkové kvapaliny,takže k spoľahlivosti sa neviem vyjadriť,len ešte neviem či je tam samosvor alebo nie,pretože v tom manuáli je udávaný aj normálny dif.ale aj samosvor.Keď som to minulý týždeň trocha naklonil v blate a pridal tak v zadu zaberalo iba jedno koleso,takže tam asi samosvor nebude.
cize ty si to len nedavno kupil.taku somarinu ci ma auto samosvor sa da zistit do 10 minut aj s cigaretkou.treba len zodvihnut zadne kolesa od zeme a zatocit.ak sa budu obe tocit rovnakym smerom hura mame samosvor.v knihe od auta by malo pisat aka je tam svornost.ono nikdy nezaberaju 2 kolesa naraz samosvor neni uzavierka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných