Ford puma 1.4 16V - zerie olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ici7
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.03.2008 11:46
Zdieľať na Facebook

Ford puma 1.4 16V - zerie olej

Príspevok od používateľa ici7 »

Zdravim Vas,
mam takyto problem :
Na aute sa rozpadla kladka, preskocil rozvod a pokrivili sa ventily. Hlavu som dal opravit (vymena ventilov + tesnenia na ventiloch + nove tesnenie pod hlavu) Pri vymene sa poskodila lambda sonda. Auto dymi a dusi sa(asi kvoli lambda sonde - novu som objednal no este nedosla). No zrazu mi zacala z pociatku blikat v zakrutach kontrolka oleja a neskor svietit. Dolial som tam liter a pol oleja. Po 200 km opat zacala svietit kontrolka oleja. Volal som mechanikovi co mi robil auto, ze co to moze byt, tak mi povedal, ze podla neho treba vymenit piestne kruzky. Auto ma tlaky vo vsetkyvh valcoch 11 (neviem akych jednotiek). Predtym mi takto olej nezralo(1l na 4000km).

Myslite ze moze byt problem v piestnych kruzkoch?
Nemohol dat zle tesnenia na ventiloch alebo pod hlavu?
Dakujem za kazdy nazor
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pre mna by bola už výstraha 1l na 4000km... Vlastne to bol dôkaz toho že už vtedy nebolo niečo v poriadku, zohnal by som si celý druhý motor
ici7
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.03.2008 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ici7 »

Ale je mozne, aby po generalke hlavy stupla spotreba oleja o TOLKO?
teraz som zaplatil za generalku hlavy. A nerad by som daval druhy motor, kedze tento konkretne je dost tazko zohnat a k tomu v dobrom stave.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

jasne,co by ne.mozno netesnia semeringy na ventiloch poriadne,budu tam nejake shity,alebo sa vobec nevymenili.ale 4000km 1 liter oleja hmm.dost.ja mam cez 300 000km benzin dojim ho jak kona menim po 10 000km a nic neubuda,len stava z nadrze.uz ked opisujes ze roztrhlo kladku tak si sa on velmi nestaral.
ici7
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.03.2008 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ici7 »

Auto zralo olej podla stylu jazdy. Bol som v Amsterdame a naspat a nezozralo takmer nic. Temu som zakladal davnejsie a casom som zistil ze tu nebudu piestne kruzky, ale nieco s hlavou(gufera na ventiloch, tesnenie pod hlavou) kedze som meral tlaky na aute(okolo 13) a po naliati oleja do valcov bez zmeny. Auto je uz v servise a uvidi sa. Inac auto som kupil v horsom stave a uz som do nho preinvestoval za rok nieco okolo 1500€ takze na takeho maleho stumpla je to v celku dost. Rozvody mi predchadzajuci majitel tvrdil, ze menil nedavno a na auto mi vkuse trebalo nieco kupovat tak som to nejako neriesil. Auto som dal do poriadku a uz som sa chystal na tie rozvody no predbehli ma :)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

jasne ze to musi byt v hlave,piestne kruzky nieco znesu,aj nejake to priehriatie.mam kamosa co ma tigru 1.6i 16v.olej ide tiez podla stylu max 1000km liter oleja.niekedy aj 400km liter.kupil to v dezolatnom stave,ale slape dodnes a dodnes ho netrapia prevadzkove naklady.uz sa tam vystriedali vsetky kombinacie viskozity a znaciek.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 70 neregistrovaných