Ford Mondeo 2001 85 kw , tddi - nema tah

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maros000
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo 2001 85 kw , tddi - nema tah

Príspevok od používateľa maros000 »

Ahojte,

mam Mondeo 2001 85KW TDDI najazdene zhruba 270k. Na aute jazdi otec. V jeho aute som nesedel mozno mesiac. Ked som do nho sadol pocitil som velky rozdiel vo vykone. Kde do kopca auto slo na 5ke zrazu ledva sa skriabe na 4ke, aj on si to vsimol no neriesil to.

Zbezne som pozrel hadice od turba. Nikde som nenasiel v sani vyditelny unik.

Mam aj diagnostiku, tak som sa previezol na aute 3ka plny plyn. Problem je ze zatial som nenasiel aky ma byt priebeh tlaku. V logu ked sa pozrem okolo 2500rmp presne to vystihuje aj realitu. Povedal by som ze od 2500rpm uz "taha", kde je uz tlak 1.5 Bar.

Log https://uloz.to/xfCmEotn/log-2-xlsx

Vie mi niekto povedat ako ma vyzerat ukazkovy priebeh? Kam sa dalej uberat?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pozriet ako fici to celoeuropsky zname cerpadlo.95 percet davam ze konci.
maros000
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

Pozrel som volu turba. Na nete co som pozrel ine dobre turba tak maju zhruba +- rovnaku volu ako moje. Natocil som to.

https://www.youtube.com/watch?v=UI72mgw ... e=youtu.be

Zda sa Vam vola ok ?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

keby tam bola velka vola tak lopatky turbiny su obrusene :41c2: ci.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

u fordov je priebeh kr.momentu dost strmy, tak je pokles vykonu velmi citelny, mas typicky rocnik na chyby v cerpadle - diagnostiku, zmerat tlak na rampe,pozriet vstreky. Ta vymena cerpadla a vstrekov je relativne draha - cca 1600-1700 euro.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

mas TDDI alebo TDCi ?
ak ti konci cerpadlo, je lepsie ratovat pred jeho uplnym koncom aby si neriesil okrem cerpadla aj 4 ks vstreky (drahsia verzia opravy).
Robime repasy cerpadiel, keby nieco volaj, spravy na fore pozeram iba obcasne : 0907069996
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
maros000
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

Tomu merat tlak na 'rampe' nerozumiem lebo mam TDDI vzdy som si myslel ze rampu maju len TDCI.

Prisiel som na to. Mal som to rovno pred ocami. Bola to hadica co ide do parohov sania. Mal som to tam zasrane od oleja a ja som to prikladal servu ze je to tam take zasrate. Tak som to vysprchoval wapkou. A potom ked som mal ruku na parohoch tak som citil ako mi ju ofukava a uz potom to bolo lahke. Len to puklo na takom mieste kde to absolutne nebolo vidno. Tu mate foto.

Dakujem za postrehy a rady :)

Obrázok

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných