Ford Mondeo 1,8 diesel 85kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo 1,8 diesel 85kw

Príspevok od používateľa marko2 »

nasiel som vonku mondeo.ake mate s tymto motorom skusenosti?auto ma 79tis km a je to 2008rok.je to moc poruchove?mal som 1,6ky. 1,8 d som mal len tyzden neviem preto detaily .skusenosti?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

je to vrak
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

je trocha tuknute ale km urcite realne.uz viem ako ma rozvody ktore menit budem mozno niekedy ale je to pre moju staru lebo videla take na parkovisku a take chce.aja nechcem si zavesit rarohu na krk.nejake napady a skusenosti?ND na toto auto viem co stoja robil som take zaujima ma hlavne spolahlivost a postrehy za jazdy.moc som sa na takom nepovozil.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

je na belgickej stranke strieborne tukes lave svetlo naraznik,za 3 litre.mrknite si to ak chcete.to myslim.
kestok
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.02.2006 11:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kestok »

ten čo píše, že je to brak je pekný pacoš. sú to komfortné vozítka a hlavne spolahlivé. jedno mám aj na predaj
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

1.8 je zla volba, mensie zlo je urcite 2.0 ked sa o diesloch bavime...
1.8 TDCi nebol a nie je dobry motor
2.0 TDCi je vlastne HDi a ten je celkom OK.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kestok napísal:ten čo píše, že je to brak je pekný pacoš. sú to komfortné vozítka a hlavne spolahlivé. jedno mám aj na predaj
tak potom predaj nedava logiku.jedina moznost predaja je biedny vykon motora ktory taha 1.5 tonove auto.2x drahsie rozvody ako na 2.2tdci.a je tam toho dost co obnasa mondeo 1.8tdci.vyhra je len mala pzp.
kestok
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.02.2006 11:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kestok »

autokomplet to čo píšeš za somariny ??? 1,8 TDCi je silné auto a ešte to z kade máte že na 1,8 sú drahé rozvody ??? ved to má reťaz a čo sa mení stojí 68 Eur a to jeremeň a španovacia kladka na rozvode to je celá investícia . práve tieto motory sú lepšie ako 2 liter.
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

neda mi nereagovat na to "silne auto". Ja mam mondeo s 2.0 tdci a rozhodne by som to nenazyval silnym, ten vykon je dostatocny no nie je tam "nic navyse". 1.8 tdci som jazdil len vo focuse a uz tam to nebolo nic extra, takze z tazsieho mondea urcite nespravi "silne auto".

marko2 - skus polistovat aj na fordclub.sk

na margo tej spolahlivosti - ta 1.8 nebola moja ale kamaratova. Ako spravny zivnostik z auta vytazil co to dalo, predal to minuly rok za 500 € ciganom lebo sa mu nechcelo riesit vacsi servis. Nagulane malo 550 000.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tento 1,8 ma desnu turbodieru na spodu otacok, no neni to proste jako TeDeI, kamarat ho ma v Cmaxe, okrem tohoto neduhu mu nic nevycita, treba kvadlat, na retarderi za jedna trebars, lebo inac sa 105ka bude lepit na kufor, na vykon sa nestazuje, toz presadol donho zo stila 1,2 16V 80PS lol, jazdi na tom hlava-nehlava od 2008, motor servis este nesahal
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

aby sa to zhrnulo mondeo 1.8tdci je hnoj ako superb 1.6 tdi.no ako uz len moze ten superb jazdit.skusal som si u predajcu skoda ako predvadzacku ziadne reci ze to bol surovy motor nezabehany z fabriky skratka to vobec neslo.skusal som aj seat leon skoda octavia stale ta 1.6tdi a nic.otocil som sa na predajcu ze co to je.verim tomu ze dobra fakt dobra felda 1.3mpi zrychluje rovnako.skusal som aj mondeo 1.6 turbo benzin je to lepsie tu 1,8tdci sfukne ako nic ale stale je to prd.leon octavia 1.4 tsi 92 kw to uz ako tak ide nezaostane bude tahat ale dizel je prd.keby sa robili 1.0 tdi a mondea 1.0 tdci stale sa najde niekto kto bude tvrdit ze je to technika lebo to ma turbo to ide za plynom.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

jazdi ale ako ze v kopci nevladze drzat tu mizernu 90tku a sofer ne aby tomu podradil a drzal pedal nadoraz motor v otackach radsej ho dusi a trapi.skrakta mizerny vykon velka vaha a este tomu pomahaju aj hrube kolesa.takych ja stretavam na cestach dost.najradsej mam useky okolo levoce.idem si 130 tkou predbehnem na rovinke superb drzim si svoje tempo a ten sofer tomu zacne davat aby ma predbehol tesne pred zakrutou.na to hned pride kopcek a tlacim ho uz ja.na vrchole toho kopca 2 pruhy a on zrazu tomu zacne davat plny cool zrazu to taha 120tkou a neuhne sa stale otravuje v tom lavom pruhu ked sa cesta zuzi tak ide 90tkou.zaujimave ze ak idu policajti v tedy vsetci vedia na co je pravy pruh.jasne ze dole kopcom plna neplna seknem ho a taham si dalej svojich 130/140.pride levoca tesne pred nou zase ten superb leti min 180tkou nalepi sa a caka co bude.v obci 2 pruhy idem 60-65 ten superb ma zase predbehne po lavej ja ze ide rovno a tesne pred zakrutou hned na to toci na presov.a znova trapenie.ja na tych zakrutach nesetrim gumy ani auto.no superb ne a ne aby sa roztiahol aspon na tych 80km/h.a to nielen take superb takych soferov je dost aj na dodavkach a inych autach.skratka sunky co sa nerozhybu.ked sa za nimi vlecie uz aspon 10 aut tak to uz je katastrofa.nalepeny jeden na druhom problem to popredbiehavat.ked sa zacnem nasilu radit vsetci zrazu blikaju trubia ze co je.skratka zrazenina sa tazko odburava.ale snazim sa na to zvykat.naj riesenie je kupit si nejaku ciernu sedmicu alebo audinu xenony aj dialkove v tedy neni problem auta sa uhynaju same.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní