Ford Mondeo 1,8 92 kw - dvojhmotny zotrvacnik

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

chce ta zrejme oyebkat, spojkova sada plus zotrvacnik aj s robotou max. 1000 Eur a to ratam cca 800 material a 200 robota, co som uz prehnal :4012:
michy
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 12.03.2012 13:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michy »

dojdes domov aj na vybitom dvojhmotaku to je jedna vec. druha vec 400e dvojhmotak 200 eura spojka + robota 100 eura . toto je normalna cena servisu
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Bud pozri ineho mechanika alebo dovlec to domov myslim ze 1000km by to este malo zniest urcite 500 eur usetris , alebo ak ti to je jedno z peniazmi daj vymenit , inac tie motory su po celej europe dost rozsirene takze cudoba ze ho tam nemaju , teraz som dokonca nasiel komplet spojkova sada plus zotrvacnik za 400 eur
kubco23
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubco23 »

Neviem ako konkretne na tento motor ale na moje 2,0tddi mondeo , ma to vyslo s oskretymi usami tesne pod 1000e a aj to mi doniesli diely z nemecka z velkoskladu. Takze plus nejaka ta ich marža neni to prehnane, ale tych 500e na slovensku asi usetris. Toť moja skusenost .
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

ja to akurát riešim na c-maxe 1.8tdci a na topcarsauto mi ponúkli sachs komplet zo spojkou+ložisko za 389€.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Vôbec by som to tam neriešil ale s autom jazdil čo najmenej ono to je celkom divné že sa to ozvalo naraz a z nenazdania bez upozorňujúcich postupňe sa zhoršujúcich zvukov a prejavov. Nazad do SK po diaľnici a teda viacmenej nejakým ustáleným tempom to musí zvládnuť. Ak je to ozaj len vybúchaný zotrvák.
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

strelecbn napísal:ja to akurát riešim na c-maxe 1.8tdci a na topcarsauto mi ponúkli sachs komplet zo spojkou+ložisko za 389€.
tu sa riesi zotrvacnik, cize plus 400 Eur :3020:
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

Príznaky odchadzajuceho zotrvačníka sa prejavili už omnoho skôr ale nevenoval si tomu pozornosť.Stalo sa mi aj to že zotrvačník bol uplne vybitý a nebolo počuť žiadné zvuky ktoré by tomu nasvedčovali len dosť velké vybracie motora pri cca 1000 - 1500 ot.
Ako už bolo napísané predomnou kludne s tým autom môžeš prísť domov a celé to poriešiť už doma a v cene podstatne nižšie ako ti povedal mechanik v Chorvatsku.

Celá táto sranda si vyžaduje asi 5hod pohodovej roboty a cca 660 eur ktomu za material a máš po probléme.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

podla mna to domov vydrzi, ale poradil by som tak, ze ustalenym rezimom na tempomate cca 2-2,5tis.ot. Ak netreba, nezastavuj motor a nemen otacky. Ak treba dotankovat, tak by som dolial z bandasky bez vypinania.Treba ustalit otacky, aby to netukalo, lebo uz si v podstate neplni funkciu.Momentalne je pre tu dvojhmotu cesta niekam 50 km to iste,ako cesta domov bez prerusenia.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všetky náhradné riešenia sú zlé,dávajú počiatok pre neriešitelné situácie.To čo patrí ...alebo nič.Prísť domov a riešiť doma,to je predsa úplne reálne urobitelné bez väčších excesov
Pri odjazde z plne natankovaným vozidlom je dojazd na SVK istý aj bez tankovania po ceste.Preboha 1000 km prakticky ja urobím na nádrž na benzíne,a toto je pokiaľ som porozumel tak nafta
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Redukovať na minimum nutných,dvojhmota síce lomoziť bude,ale v otáčkach okolo 2000 je takmer nefunkčná a nevidím dôvod pre extra obavy.Akurát skracovať časy volnobehu na min.Osobne by som pokojne strávil dovolenku a pokojne prišiel domov.
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

mensahservice napísal:
strelecbn napísal:ja to akurát riešim na c-maxe 1.8tdci a na topcarsauto mi ponúkli sachs komplet zo spojkou+ložisko za 389€.
tu sa riesi zotrvacnik, cize plus 400 Eur :3020:
ale veď ja hovorím o komplete spolu so zotrvačnikom
basky
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 04.10.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa basky »

mna len tak okrem celeho problemu napadlo, ze ked sa musis usilovat o minimum volnobeznych otacok, a zastaveni...tak neviem, ci by som siel cestu domov po dialnici, lebo ak chytis 5-20km kolonu len pri myte....Tak to asi nebude pre tu poruchu najlepsie.. A ked by sa aj stala niekde napr. havaria a aj koli tomu by si mal stat v kolone, a volnobeh mas minimalizovat,tak tiez to nebudo dobre..vypnut to v tomto teple..? to by ste sa uvarili. Tak ja by som ti radil ist domov po starej ceste. Pekne 80-100km/h. ci..? To ma len tak napadlo :) A aj keby sa ti nieco uplne odpalilo, ze nemozez koli tomu pokracovat dalej, tak je to lahsie niekomu naltacit do dvora, ako riesi asi drahy odtah z dialnice. Mozno chujovina, nech posudia co maju viac skusenosti.. Ale kazdopadne, aspon nech vijde dovolenka :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Auto riadne radí,tj spojka je v poriadku.Na zotrvačník nemúže ostať stáť,či hrkocie alebo nie.Mám prípad čo na nesmierne rachotiacom zotrvačníku ešte chlap nabehal takmer 100 tis v režime ... BA dúbravka - dialnica - Malacky a späť denne.Ten zotrvačník je tu kdesi v šrote a z inými.Ale nie je najhorší ako som videl.
Ale smerom k zadávateľovi témy tiež treba povedať čo to čo neodznelo.Že nie je v probléme nevinne.Často rok popredu majitela upozorňujem že o rok riešime.Nikdy som nezažil,ozaj nikdy takýto nástup aby doma bolo všetko OK,po 750 km toto.Všetko raz začne,to áno,ale táto vec nenabehne takto bez príznakov.
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 04.07.2015 14:43, upravené celkom 1 krát.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No lenže zas cesta po normálnej ceste môže byť viac o tom že brzdenie preraďovanie....jak po dialnici a ťahám 150-200km v kuse v ustálenm režime .Radšej by som zvolil čas návratu taký aby tie zápchy pred mýtnicami boli čo najmenšie.A teda na noc alebo v strede týždňa ak je to možné. Veľa krát je plno tam kde sa platí aj cash, a tie brány kde sa dá platiť iba kartou sú voľné lebo ešte furt veľa ľudí má obavy z platenie mýta kartou.radšej si vystoja radu aj hodinu

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných