Ford Mondeo - v zaruke problemy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stevo1313
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 21.11.2009 10:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo - v zaruke problemy

Príspevok od používateľa stevo1313 »

ahojte.uz sme tu rozoberali moj problem -pribudanie nafty do oleja z dovodu regeneracie dpf.ide o 2,2 tdci.auto bolo uz dvakrat odtiahnute do servisu.prvykrat vymenili olej a nahrali novy soft druhykrat odcerpali cca 2 l oleja-vraj pocitac nevykazuje ziadnu zavadu.....ze ci som nedolieval olej...ma 32t km.olej meneny 20t,26t.na roznych forach som sa docital ze je to casty problem pri fordoch...co by ste robili na mojom mieste?este je rok v zaruke.servis sa pisomne vyjadril ze- ide o funkcnu vlastnost vozidla a mam sa obratit na predajcu prip vyrobcu..
neviem si velmi predstavit ze by som nieco dosiahol u vyrobcu...s autom som inak spokojny .napadlo ma odstranit dpf aj na ukor zaruky-radsej ako znicit motor-mozno v zaruke vydrzi a potom?mozem sa obratit aj na predajcu-autobazar?bolo kupovane polrocne 15t km?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Autobazár s tým neurobí nič, je to vlastnosť výrobku - moderného dielsla. Ale aspoň málo žerie, že?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Pista, naozaj ma mrzi ze s takymto progresivnym vozidlom a to myslim bez najmensieho oneho mas taketo radosti. Autobazar s tym samozrejme nic nema, autorizovany servis k tomu pristupuje tak ako pristupuje a, priznajme si i ked sa ti to nebude pacit ani trochu, maju svoju pravdu. Oni su totiz len opravari a udrzbari tvojho vehyklu, ale nie navrhari a konstrukteri. Oni = autorizovany servis, nemozu zmenit ako tvoje auto funguje a co robi. Bohuzial.

Riesenie v odstraneni DPF nevidim. Je mozne ze by ti regeneracie prestali chodit ci uz tak casto ako doteraz alebo uplne, len chcem dat do pozornosti jednu temu o vseobecne strasne vychyrenej firme ktora sa uz mnohokrat spominala aj tu na fore:

checksum.cz/forum/viewtopic.php?t=7990

takze bacha... a to je niekde inde motormanagement ako mas ty na 2.2d.

Zaver : neriesil by som odstranenie dpfka. Tvoje rozmyslanie ale moze byt inaksie.
stevo11
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 05.06.2008 22:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevo11 »

Skús navšťiviť iný autorizovaný srvis Ford. Možno budú vedieť čo s tým.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

-pribudanie nafty do oleja z dovodu regeneracie dpf---ved ti odpisali- ide o funkcnu vlastnost vozidla.sadnem a jazdim.
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Pravdepodobne to bol hlavny dovod, preco niekto predaval auto po 15.000 km.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

predpokladam, ze auto je v zaruke.

kedze sa nejedna o pat korun, navrhol by som takyto postup:
1. pisomnu reklamaciu - prienik paliva do olejovej naplne
2. po pisomnom zamietnuti reklamacie kontaktovat sudneho znalca a dat si spravit posudok
3. s posudkom poziadat servis o vymenu vozidla/motora vratane nakladov na posudok
4. ak odmietnu - SOI a nasledne sud a nasledne exekutor


NEBAT SE a NEKRAST!
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

on nechce sa auta zbavit.opravit ho.a zistit co s tym je,ale tu sa to od nikoho nedozvie.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

presne tak. Reklamovat a nedat sa odbit. Nafta v oleji nema co robit a ziadne blaboty nepocuvaj.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

co chces opravovat? Je to zjavne konstrukcna chyba. Ved sa hovori - nekupovat auta na F - fiat, ford a fsetky francuzske.

DPF a EURO 5 je relativne nova technologia - a zjavne to vo forde domrvili podobne ako kedysi s CR motormi...

Skratka vyreklamovat vymenu motora a potom to predat, kym je to v tovarenskej zaruke.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cawte ,podla mňa nič nevyreklamuje.Servis jasne napísal ide o funkčnú vlastnosť vozidla.Z toho mi vychádza že ak vozidlo používa tak ako ho používa nafta ide do oleja ,ak zmení spôsob používania problém zmizne.Robím reklamačného technika ,sice v trocha inom odbore ,ale princíp reklamácií ostáva ten istý.Proti jednému súdnoznaleckému posudku máme iný a presne protichodný.Raz sme skoro pohoreli ,keď protistrana dokázala ,že ten istý znalec dal na jednu závadu úplne protichodné posudky,ale uhralo sa aj to.Podla mňa auto čím skôr predať a kúpiť vehikel bez dpf.Asi mali tí fašisti pravdu ,keď stále hovorili -Fordom tam a vlakom domov. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Ešte pre Patka : ano nafta v oleji nemá čo robiť ,ale čo keď vyjde najavo ,že vlastne to prenikanie spôsobuje zákazník tým ako auto používa???čo potom??Vieš ako Voloďa reklamoval prevodovku na Moskviči??? Prvú mu vymenili ,aj druhú a keď prišiel znova pýtajú sa ho -Voloďa ako ty vlastne radíš??? Normálne 1-2-3-4- rakéta. :40bd: :40bd: :40bd:
Naposledy upravil/-a oco13 v 13.03.2012 22:50, upravené celkom 1 krát.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

funkcnu vlastnost vozidla? Aha takze tie auta funguju normalne tak ze kydaju naftu do oleja a je to v poriadku?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

oco, úplne rovnaké problémy s DPF a pribúdaním nafty majú VŠETCI výrobcovia, ktorý používajú rovnaký princíp regenerácie!
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

oco to mas pravdu, keby to automajitel nepouzival tak by nafta do oleja nepribudala. Asi zabudaju pri predaji vsetkym ktorim ta nafta v oleji pribuda spomenut nech sa najprv naucia jazdit na tych ich crepoch. Ta nafta tam nema co pribudat ani ked necham to auto bezat na volnobeh dva roky vkuse a takisto tam nema co pribudat ani ked mu budem drzat cele dni plny plyn. Skratka ta nafta tam nesmie pribudat za ziadnych podmienok a ak pribuda tak si to mali doriesit aby nepribudala a nie sa vykrucat. Ked nie su schopny vyriesit takyto problem taknech na salon ku kazdemu autu napisu velkym: Kupujte len ak jazdite dlhsie trasy ako 200km a v ziadnom pripade nekupovat ak mate priemernu rychlost pod 80km/h a podobne srac.ky
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ono sa smeje ze fordom tam vlakom naspat,ale ake km to spravi len tam to uz nikto nepovie.a s tym mondeom chyba majitela aj vsetkych co do toho supu.menit,alebo odpustat olej.vravim sadnut a vozit sa.ale nie 7km tam a 8 km spat.taky motor by som ani nekupoval pokial nejazdim aspon 40km denne na jeden start.ja natocim rocne min 45 000km z toho 35 000km po dialniciach,ziadne lpg min.2 litrove benzinaky a este stale nad dizlom neuvazujem.a servis co to je.sviecky,vzduchovy,olejovy filter,olej a padla.cela udrzba motora.palivovy nikdy som nemenil.jazdim min 150km/h a vsade kde sa da 200km/h spotreba 8-9.5 litra stavy.porovnanim z dizlom davam viac na 1200km trat o 40 eura tym stylom jazdy.za 5 rokov sa auto vydoji a pride dalsie.ale ide furt nekape,nezadycha sa to.ziaden dizel pri mne neobstal az na bmw 3.0d.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných