Ford Mondeo - taha do pravej strany

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dandoo
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 15.03.2009 13:43
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo - taha do pravej strany

Príspevok od používateľa dandoo »

Mám neustále problém s tým že moje auto Mondeo MK4 neustále ťahá do pravej strany. Už mi robili aj geometriu no nepomohlo . Menil som aj pneu nepomohlo .co ešte skusiť?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

dalsi co platil za sluzby a nic z toho nema.ked si bol na geometrii co uz je finalna kontrola nepovedali ti ze je nieco zle?ten co to nastavoval robil skusobnu jazdu?ja by som nedal ani cent za taku robotu.ked idem do servisu tak s tym ze auto bude v poriadnku a tak zaplatim.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

bolo to burane? Geometria vysla v pohode?
stevo11
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 05.06.2008 22:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevo11 »

Ak to bolo po búračke a boli posunuté nápravy tak potom to bude problém. Ale na dobrej geometrii by to malo ukázať
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Posunutie naprav nie je problemom, aj na mechanickej geometrii sa to da bezproblemov zmerat a nastavit.
Mohol by si naskenovat protokol, zaujimaju ma hlavne odklony.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

uuuf tak to by ma zaujimalo ako sa nastavuju na geometrii posunute napravy
janikhe
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17.10.2009 19:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janikhe »

ak sa da skus prehodit kolesa z pravej strany na lavu ale zachovaj smer otacania
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To by ma zaujímalo, ako chceš bez prezúvania pneumatík na diskoch realizovať:
"prehodit kolesa z pravej strany na lavu ale zachovaj smer otacania" ?
Jedine že by došiel kúzelník ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo ešte skúšať ? Napísať normálnu otázku !

Koľko majitelov aby sme mohli aspoň čosi vylúčiť ?
Bol preverený technický stav podvozkových častí ?
Málo niekedy v minulosti nehodu ?
Aký je stav pneu teraz ?
Správa sa úplne identicky aj pri vozovke bez spádu ?
To sa teraz tu načo a o čom mudruje ?
Z tých info čo si sem dal,Ti pokojne poradí akýkoľvek murár v prvej krčme.
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 03.10.2012 10:41, upravené celkom 1 krát.
matwwej
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.10.2012 09:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matwwej »

Mal som podobný problém. Môj názor - silentbloky uchytenia spodného ramena na nápravnici. Nemožné zistiť pri geometrii. Prejaví sa to len pri záťaži.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No pri geometrii nik ani nič nezistuje,takže je úplne možné že si velmi blízo problému. Preboha kolko ľudí ide bez plynu doľava a pod plynom doprava ?! Lebo .....lebo
Boli na geometrii
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

patko1 napísal:uuuf tak to by ma zaujimalo ako sa nastavuju na geometrii posunute napravy


Kazda jedna geometria vychadza zo zadnej napravy cize sa zistuje pravouhlost osi napravy voci osi vozidla. Ci je naprava pevna alebo nastavitelna je v zasade jedno. Vzdy ti vyjde niekde skutocna os. Ta sa "vyznaci" pocitac si to zapamata, mechanicka geometria ma posuvne nastavitelne mierky. Potom pri nastavovani prednej napravy sa s touto odchylkou pocita cim sa dosiahne to aby jazdne osi prednej a zadnej napravy boli paralelne. Okrem toho nastavujes zbiehavost oboch prednych kolies samostatne z coho ti vyjde celkova zbiehavost. V cislach ak je jedno z prednych kolies posunute voci druhemu napr 5mm tak ti ciastocne zbiehavosti mozu vyjst -1mm a +1mm dostanes tak 0 ktora je predpisana povedzme pre golf, octaviu. Ten kto niekedy robil s mechanickou (optika,laser) sa aspon naucil co meria a co nastavuje. Na kamerovych a modernych 3D geometriach to za teba prepocita pocitac a len ti vypluje hodnoty ktore mas nastavit.
Na PC geometriach ktore ti udaje vacsinou zobrazuju v stupnoch si odchylky casto ani neuvedomis, na mechanickych geometriach kde si to premietas na nastavovacie pravitka a zbiehavost merias v mm je kazda nedokonalost lepsie znazornena.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A brzdy už dakto skontroloval???? Ak áno tak sorry. Len ma tak napadlo.... :-\
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

matwwej napísal:Mal som podobný problém. Môj názor - silentbloky uchytenia spodného ramena na nápravnici. Nemožné zistiť pri geometrii. Prejaví sa to len pri záťaži.
to sa da zistit kedykolvek na hocijakom aute aj na parkovisku.aj na zaparkovanom. mhlavaty-No pri geometrii nik ani nič nezistuje.---ako ze nie.normalny servis otukne stav napravy a informuje.ako to moze potom nastavit.ci azda ludia nechodia na relkamacie?u mna by to bolo tak.natavi sa to ak je vsetko ok skusobna jazda a dovtedy sa to bude robit kym to nebude ok.hoci aj cely den a zaplatim len za jedno nastavenie.ked to servis nevie tak naco platit.a aj volant musi byt rovno.nedal by som ani halier za neukoncenu pracu.
dandoo
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 15.03.2009 13:43
Zdieľať na Facebook

pop

Príspevok od používateľa dandoo »

Búrané to podla mechanikov a servisnej nebolo a pneu sú celkom dobré.U som z toho na hlavu. Z pravej strany som dal koleso na lavú a auto evidentne išlo dolava . Tak som dal to z lava dozadu do lava a lavé namiesto neho. Zlepšilo sa to no stále hlavne pri rozjazdoch a prudšom pridaní plynu razantne ide do prava. Ja neviem no auto vykazovalo na 3D mašine dobré hodnoty všetko v norme.Ešte raz hlavne pri rozjazde a prudšom pridaní plynu.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných