Ford Mondeo - poskodenie loziska po vymene homokin. klbu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stevo1313
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 21.11.2009 10:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo - poskodenie loziska po vymene homokin. klbu

Príspevok od používateľa stevo1313 »

ahojte.menili mi homokineticky klb po vymene cca po 100km bola zistena vola v loziku.Stredova matica nebola dobre dotiahnuta-mohlo to sposobit poskodenie loziska?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ano mohlo poskodit lozisko.Je tam jedno lozisko /2 axialne v jednom/ a to sa musi dotiahnut so silou/teraz neviem kolko Nm,musel by som to pozriet/,a ak sa to nestalo,tak tie loziska maju vetsiu volu ako je to dovolene.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dosť ťažko predstaviteľná vec.Lajdákov je síce dosť,ale myslím že na stredovú maticu si dá každý sakra pozor.Súčasťou balenia klbu je nová matica,už to že tam svieti sa pripomína...znie to neuveritelne.Žial nepíšeš u čoho sa to stalo,mnoho aut používa ešte istenie matice
stevo1313
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 21.11.2009 10:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevo1313 »

ide o mondeo 2,2d 2005.matica bola nedotiahnuta predomnou ju dotiahli asi o pol otacky.mohla tato vola znicit lozisko?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ano mohlo,ale znicenie sa objavi len pozdejsie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Áno mohlo,pol otáčky je obrovský rozsah.Ako písal kolega avelmak sú to dve ložiská axiálno radiálne v jednom obale,a ich plným dotiahnutím sa dostaví správna prevádzková vôľa
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Este jedna vec.Mohlo sa stat,ze matica bola dotiahnuta,ale si mysleli ze je ok,pricom dosadacia plocha medzi homokinetakom a loziskom nebola dobra,a matica sa povolila.Ale v tomto pripade hovorime o lajdacku robotu.ked je vsetko v poriadku,tak matica sa nemohla povolit.
misko122
Príspevky: 654
Dátum registrácie: 25.05.2008 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misko122 »

napis kde sa ti to stalo alebo aspon mesto..lebo ja mam rovnaku skusenost akurat nie stredova matica ale niekolko skrutiek(minimalne 3 slovom TRI) som uz dotahoval po tom "servise" v oblasti motora. jedna bola na asi 80% vysrobovana co som zbadal hned po otvoreni kapoty este v tom servise a tvarili sa akoby nic, ved to sa stava..
radsej ani nerozmyslam co vsetko tam este nieje dotiahnute. v oblasti napravy to mam prekontrolovane ale okolo motora kde sa vsade ani nedostanem..
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

je smutné že takéto niečo sa môže stať, viac krát sme na strýkovej 120cke či našej Žige 2107 doťahovali náboje od oka, následne sa auto prebehlo znova zdvihlo a dotiahlo zase od oka a podľa pocitu, aby sa náboj nepretáčal príliš ťažko a nikdy sa nám nič nepoškodilo :4012:
skyline33
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 17.10.2007 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skyline33 »

kazde lozisko,kazdy dolezity srob na aute ma svoj predpisany utahovaci moment.ten sa da lahko zistit napr. v autodata alebo pod. programe.o tom vsak ,,garazmajstri asi ani nepoculi" :3035: ak vobec maju momentovy kluc :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To nie je ani tak o momentovom kľúči ako o lajdáctve a ignorantstve
Kedy si naposledy stretol odborníka par excellence v akomkoľvek obore ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných