Ford Mondeo - nefunkčné ostrekovače

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukbiel
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.08.2009 20:45
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo - nefunkčné ostrekovače

Príspevok od používateľa lukbiel »

Zdravím. Prestali mi ísť ostrekovače čelného aj zadného skla. Motorček nepočujem, upchaté to nie je (to som pozeral), fungujú iba ostrekovače xenonov bez problémov - voda nemôže byť tým pádom zamrznutá. Poistky som pozrel, všetko OK. Môžu tam byť 2 motorčeky??? Ako to tam funguje, nevie niekto? Ide o Ford Mondeo Combi r.v. 2005. Ďakujem za rady.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Svetlá mávajú extra motor a sklá zas další, ktorý býva zväčša robený tak ,že podla toho na ktorú stranu sa točí, tak tlačí buď do jedného alebo druhého výstupu.Ak je hluchý celkom že ani obraz ani zvuk, tak je možno utopený a zahrdzavený....alebo spálený alebo len odhnitý prívod od napájacích káblikov.
lukbiel
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.08.2009 20:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukbiel »

Dnes som sa pozrel ešte raz na poistky a zistil som, že tú ktorú som považoval za poistku ostrekovačov, tak podľa schémy je poistka na oskrekovače svetiel... hmm, len teraz kde hľadať ostrekovač predný a zadný? v motorovej časti ani pod volantom tam kde sú poistky, tak nie je žiadna odpovedajúca tomu... ako sa dá dostať k tomu motorčeku, nech ho čeknem?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ono tie motorčeky oba môžu byť zavesené na tej jedne poistke...Prečo by nemali? ostrekovače niesu nevyhnutne potrebné k chodu auta.
stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefix »

motorcek je na nadobke. Ja teda nemam kombik ale asi to bude to iste. ked das dole plast.kryt motora na spolujazdcovej strane vpredu tam na nadrzke ho uvidíš. Podla kablov najdes lahko. A ak je to to iste mal by sa dat von vytiahnut. vymenit po pripade... Ps je tam zly pristup. uvidis zbadas. Ps1 skus s bsterie stiahnut na priamo plus minus a dat na priamo ze ci pojde tak bvudes isto vediet ze ci je off teda spaleny napr.
lukbiel
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.08.2009 20:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukbiel »

Ďakujem za radu. Pri najbližšom voľnom čase sa tam kuknem... už to leze na nervy umývať okno max. tam mlákami na ceste :zga28:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných