Ford Mondeo MK4 - malfunction -*Vyriešené*

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

delarosa
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:19
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo MK4 - malfunction -*Vyriešené*

Príspevok od používateľa delarosa »

Zdravim chlapi, kolega ma na svojom aute problem. Ide o MK4 2.0 TDCi 103 KW liftback, r.v. 2010. Najazdenych asi 98000 km. Problem ma 2 faktory:

1. Pri akceleracii od 2000 otacok iba na 2 a 3 stupni (1 stupen neskusal vytacat) zacne auto sice pridavat ale zacne aj cukat motorom.

2. Ked pridava a vytoci to na 3000 otacok a viac auto vyhodi chybu Engine Malfunction. Samozrejme motor v nudzaku a nejde vytocit.


Neviete co to moze byt? Docital som sa ze by to mohol byt nejaky snimac otacok klukolej alebo vackovej hriadele (neviem ci ide o to iste cidlo ci su to dve?). Toto moze sposobovat to cukanie. Ale moze to sposobovat aj tu chybovu hlasku?

PS: Samozrejme pojde na diagnostiku ale predtym este hladame info co by nam mohlo zuzit mnozinu problemov, pripadne nejake skusenosti...
Mondeo MK4 2.0 TDCi Obrázok
caco3000
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 31.01.2007 06:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa caco3000 »

Okamžite do servisu.Mal som ten istý problém ENGINE MALFUNKTION len mne auto nešlo ani naštartovať.Nakoniec odťah a výsledok patkane zjedli káble.Výmena káblov cena asi 60 EUR aj z robotou.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Čo chceš zužovať akú množinu....diagnostika ju zúži viac , ako keď tu bude desať ľudí písať čo sa kedy komu pritrafilo a vždy to bolo dačo iné na príčine. :3020:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

nejaky snimac otacok klukolej alebo vackovej hriadele---- nakoniec to ukaze cidlo tlaku paliva v raily.klasika vstreky
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

DPF?
delarosa
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarosa »

Ahojte, napisem co sa zistilo, nech sluzi dalej tato informacia:

Diagnostika neukazala nic, vsetko bolo ok. Pricinou problemu bola zle nasadena hadica od vzduchoveho filtra, hadica sa asi kus zosmykla. Teraz auto ide normalne a ziadna chyba sa nekona.
Mondeo MK4 2.0 TDCi Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných