Ford Mondeo combi alebo Škoda Octavia II combi ???

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

majo072
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.04.2007 18:52
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo combi alebo Škoda Octavia II combi ???

Príspevok od používateľa majo072 »

Ahojte, mam takú otázku, neviem sa rozhodnúť, chcel by som kúpiť jednu z týchto variant, čiže buď Ford Mondeo combi alebo Škoda Octavia II combi a nemali by byť staršie ako ročník 2007, príp. 2008 a maly by to byť nafťáky.
Momentálne mám Š.Felícia 1,3 ,,,,, originál 123000 km, v zachovalom stave, len mením to hlavne kôli spotrebe, nakoľko pracujem 30 km od domu a dost cestujem a cesta je samý kopec, kde Felíciu treba dať do 4 ky a pridat plyn viac, spotreba je preto vysoká- 7 litrov.
Ďalšie dôvody, prečo nové auto sú:
- viac miesta, hlavne pre pasažiarov vzadu a kedže som dlhý tak aby som sa nemusel posúvať dopredu a aj kufor aby to malo väčší
- komfort
- dynamika/sila
- BEZPEČNOSŤ
- naftový motor
- najazdené max do cca 150.000 km
pokiaľ možno, skúste mi poradiť, poprípade aj nejaké iné auto, nie som natvrdo rozhodnutý, popísať + a mínusy vozidieľ. Mám aj známych mechanikov a ford mi neodporúčajú.

Dakujem za komenty :2f93:


Svito
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem kde chceš zohnať zhruba 5 ročné naftové auto s nájazdom 150tkm...

Viac miesta, bez debaty Mondeo
Začni tým že si každé vozidlo ktoré ti padne do oka preveriš cez www.seka.sk stačí ti na to EČ z fotky

EDIT: svito neblázni, len si nechaj Feldu po babke/dedkovi, čo myslíš kolko bude hltať velké auto v diesly ? 6,5l ? Kolko ušetríš, kolko chceš aby tá Octavia vydržala pod činžiakom kde parkuješ ? Zrovna včera som videl niekoho jazdiť na babkinej Sierre...

Maš aj SS
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

majo čo tak napísať tvoj ročný nájazd aké cesty mesto mimo mesto cena auta požadovaná výbava požadovaná spotreba ... je kvantum áut ktoré sa dajú zohnať za veľmi zaujímavú cenu osobne som Koktáviu mal - nepohodlné kradne sa jazda stereotyp,Mondeo je na tom trošku lepšie ale ani to by som neodporúčal ... ja by som poradil BMW 5 radu 3.0d nejaký zachovalý kus určite je to pohodlnejšie bezpečnejšie zaujímavejšie a lepšie auto síce by muselo byť staršie ale to myslím že nejak nevadí aspoň pre mňa od roku 2004 model E60
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No ver tomu že svito by zaplakal až by došlo na nejaký "spotrebák" u 6 valcového CR diesla, ktorý bude mať natočené tak 300tkm+, menej nemá ani jeden, respektíve ten čo nieje na predaj
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Mám aj známych mechanikov a ford mi neodporúčajú.

maji ti supermechanici aj priame [!!!!!] skusenosti s novymi mondeami, teda 2007+ ako pises? Alebo len trieskaju SPROSTOSTI o starych mondeach 2001-2007 ?

To je totizto obrovsky rozdiel. Tie povodne skapinali na slovenskeho blbeho majitela. Detaily su nadlho. Prirataj k tomu firemne flotily vonku {!!!} takze polovicka dovezenych mondei ma 350.000 na chrbate ale len 120.000 na tachometri a prieser je jasny.

Preto sa ta pytam ci hovorili o novom modeli nad rocnik 2008. Tie totiz statisticky maju zatial okolo tych 150.000km, niektore pod, niektore nad, ale rozhodne nema polovica z nich cez 400.000 co rozhodne ma polovica mondei spred roku 2005. Akurat majitelia o tom nevedia.
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

ke´d človek chce bezpečné auto komfortné s ozaj dobrým motorom nevidím dôvod prečo núkať o niečo nižšiu triedu ke´d sa na to hodí vyššia stredná trieda za skoro tie isté peniaze mať panoramatickú strechu navi prof. perfektný podvozok priestrannosť silu a zaujímavú spotrebu pri rozumnej jazde a o pohodlnosti sedadiel ani nehovoriac a jednoznačne by som bral automat :2f93:
kwix
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kwix »

Hm...maly detail,preco chces porovnavat neporovnatelne?Tak s prassatom sa moze porovnavat mondeo.Urcite by som zhanal mondeo za cenu ochcafky kedze cena mondea je na tej istej urovni ako ochcaviek:-D Asi nekupis lepsie auto pomer cena-kvalita. Neporovnatelne vsetko lepsie ma mondeo.Uz len ten nevydojeny voz si vybrat. :zg282:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Podla trhovej ceny OII či Mondea v tých ročníkoch sa tu bavíme o cene +- 7-8000€ za tie prachy by kúpil niečo z toho najlacnejšieho a to by aj tak dopadlo...
delarosa
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarosa »

ja som kupil mondeo v aprili tohto roku po dlhom zvazovani z trojice octavia-passat-mondeo. Octavku som pri tych jej cenach hned vyhodil, cize ostal passat a mondeo. Passatu som sa bal kvoli kradnutiu ale mal som plan ako ho ako-tak zabezpecit. Nakoniec ale prislo mondeo ktore ma vybavu este vacsiu ako som chcel a boli tam overene km podla servisov a vsetko sedelo. LENZE: Za auto som viac ako sme ratali, no aspon viem co som kupil a nie je to stocenka. Ak chces kupit mondeo za 8-9 tisic, kupis max mozno trend vybavu v slusnom stave. Titanium rataj okolo 10-11 a viac tisic .Aj to tie za 10 su pochybne kusy. Nedaj sa zlakat a over si km fordu na www.fordzona.sk.

Este co sa tyka skusenosti s mondeom: Auto je vyborne, jazdne vlastnosti super ale ked nepotrebujes kombi kup radsej hatch, je lahsi o 100 kil a ten kufor je stale obrovsky (ja mam uz dieta tak som musel kombi). CO sa tyka spracovania, je to proste ford, urcite detaily nedotiahnute, urcite veci mimo logiku ale na vsetko sa da v pohode zvyknut. Motor je za studena hlucny ale vyrazne mu pomaha hlavne v zime zimny VIF. Starty su lepsie a trochu menej bolestive. Mondeo je velmi siroke auto co je z hladiska vnutorneho priestoru super ale treba s tym ratat pri parkovani. Ja som spokojny a zatial som neolutoval po pol roku a 13000km. Mne mondeo sedi aj dizajnovo a proste s ami velmi paci.
Mondeo MK4 2.0 TDCi Obrázok
majo072
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.04.2007 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majo072 »

dik za rady, zatial som sa rozhodol, ze ostanem pri starom este pol roka ,,,rok a potom uvidím... za tieto 2 mesiace som sa o dost posunul dopredu co sa tyka informacii spojenych s dieslami, fordami, octavkami, LPG, kazovosti,,,,,atd

dik za rady :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných