Ford Mondeo combi 2007-2010 - skúsenosti, rady

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

micoo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26.08.2012 15:30
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo combi 2007-2010 - skúsenosti, rady

Príspevok od používateľa micoo »

Potrebujem poradit chcem kupit Mondeo Combi v tychto rocnikoch 2007-2010.Niesom nejaky velky znalec do motorov aut tak by som chcel od vas radu ktory druh motora je lepsi ci benzin alebo diesel.Ktory je spolahlivejsi aj na dlhe trasy.Dakujem

MONDEO COMBI 2.0 TDCI PDF TITANIUM
r.v.: 8/2008, 1997cm3, 103kW (140PS), P, M6 toto su nejake tie parametre ktore by som prijal.Urcite ho budem vyuzivat na dlhe trate.To znamena ze urcite do tych 1100 km najazdim za jednu cestu takze tak nejak ale dakujem za nejake tie rady.keby ste mohli trocha blizsie nieco poradit.
Naposledy upravil/-a micoo v 28.03.2013 11:50, upravené celkom 1 krát.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Nikto ti neporadí keď nezadáš aspoň základne podmienky. Nikto nevie koľko ty najazdíš a čo sa ti oplatí či diesel alebo benzín. Ak jazdíš 40-50 a viac tisíc ročne kľudne choď do diesla, Fordy sa nejako extra nekradnú, diesle neni sú extrémne nespoľahlivé ako u VW niektoré z motorov. Ale to aký motor a pod. záleží od toho čo potrebuješ takže trocha skonkretizuj a vyjadri sa viac.
panzer009
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 04.01.2009 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa panzer009 »

micoo,hlavne upresni rocnik. Od 2007 do 2010 je siroky pojem.... ale plati ze 2,0 TDCi je vyborny motor,manualna prevodovka je v pohode /nizsia spotreba oproti automatu je jasna),automat Durashift je spolahlivy (osobna skusenost!),takze na dlhe trate jednoznacne diesel.Vybavu apon Ghia,urcite nie Trend.Motorizaciu neber mensiu ako dvojliter.Samozrejme pri kupe vzdy platia zasady ako pri kazdom aute :-) o tom je tu popisaneho az,az. Ak chces viac skus www.fordclub.sk. Staci?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

jednoznacne naj zo vsetkych co kedy bol v mondeu.2.5i V6.ale na sk sa malo predaval kedze ludia nemali na palivo preto najcastejsie kupovali tu socku 2.0tdci aby aspon trocha vyzerali ako pani :d :D keby do mondea davali napr. 1.5tdci tak slovac vykupi vsetko.jediny motor co nagulal cez 400 000km bez investic pod plnou parou bol jedine ten 2.5i.
Muctos
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 12.01.2007 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Muctos »

2.5 V6 sa daval len do MK3
On chce MK4 tam je benzinova 2.5ka od VOLVA a to je 5valec!
tihi222
Príspevky: 813
Dátum registrácie: 30.03.2008 11:30
Bydlisko: KN
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo combi 2007-2010 - skúsenosti, rady

Príspevok od používateľa tihi222 »

mame v rodine,sice nie combi ale hatchback,motor 1.8TDCI okrem bezneho uz odisiel dvojhmotny zotrvak,nejake cidla,ale celkom spolahlive zatial,na dlhe trasy uplne v pohode aj na dialnicu staci 5prevodovy stupen,vykon staci ak nie si pretekar,ako nove uz urcite nebude kupit ale ako 2 rocne urcite za tie peniaze stoji,pohodlne kufor ma velke,vzadu bezproblemov aj dlhsia cesta,
kontroluj stav vozidla s mechanikom,vypitaj VIN chod do ford servisu mozno nieco najdu do kedy bol servisvane atd.
micoo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26.08.2012 15:30
Zdieľať na Facebook

MONDEO COMBI 2.0 TDCI PDF TITANIUM

Príspevok od používateľa micoo »

r.v.: 8/2008, 1997cm3, 103kW (140PS), P, M6 toto su nejake tie parametre ktore by som prijal.Urcite ho budem vyuzivat na dlhe trate.To znamena ze urcite do tych 1100 km najazdim za jednu cestu takze tak nejak ale dakujem za nejake tie rady.keby ste mohli trocha blizsie nieco poradit.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Motor 1.8 TDCi nemal DPF (filter pevných častíc), 2.0 TDCi ich mali povinne, takže okrem nižšieho PZP budeš o jednu tisícovú časovanú bombu ušetrený :-)

Ale byť na Tvojom mieste, bral by som bezproblémové benzínové motory a nechal prerobiť na LPG.
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

ahoj mam 103 kw mk 4 mondeo combi titanium X ocelova modra metal , zatial najazdenych 140 tisic skutocnych , chodim len dlhe trasy ,do mesta vyuzivam benzin fabiu , na dlhe trasy velmi dobre pohodlne auto , miesta vsade habadej ,pakovat sa da vsade ,motor staci , akurat na tie nase 50 km h to neni ani na stvorku ani na trojku , spotreba 6,2 L , nejazdim velmi podla predpisov a nepodtacam motor , servis neni az taky drahy , olej kupujem ford formula 5W30 co je predpisany , meneny pravidelne kazdych 10 tisic km , 5L soji 35 Eur , aspon ja tak kupujem , zatial mi auto zozralo len naftu a spotrebak , musim zaklepat nebola zatial ziadna oprava , mozem ti ho vrelo odporucit ...
a tie bachorky o dobrych vw motoroch je len vyslovena kravina je to absolutny prepadak , bol som rad ze som sa toho zbavil , nove vw je len upad znacky ktora bola v davnejsich casoch dobra , pokial budes jazdit dlhe trasy kludne chod do diesla len si daj pozor ako bol servisovany ci dostal to co potreboval , niesom zastancom ropy ani benzinu vyberam si co je pre mna vyhodnejsie na dany ucel druh prepravy , ak mas dalsie otazky kludne sa pytaj
pepo5
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 04.09.2008 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo5 »

S priatelku sme nedavno tiez kupovali to co hladas aj ty,dlho sme sa rozhodovali aky motor a nakoniec naj volba je 2,0 tdci 103kw,ze to ma filter pevnych castic neva ale nema to delphi vstrekovanie co je katastrofa.
halu
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 16.08.2007 15:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa halu »

Kolega má cca 2 roky Mondeo Combi 103kW, Titanium X, jazdíme na ňom do práce cca 100km denne, zatiaľ nemal žiaden problém - ale menil už predný náboj kolesa.
Inak je to pohodlené a priestranné auto s pekným interierom.......
micoo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26.08.2012 15:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa micoo »

chcem sa este spytat ako dodatok k tomu co som sa uz pytal.Ako to je so system startovanim START/STOP bez klucovym startovanim.Ja som zastanca klucoveho stratovania ale typ ktory mam vyhliadnuty je bez.Dakujem
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Klučové - bezklúčové až tak nevadí, horšie je to s tým štart/stop , nechcel by som vlastniť také auto, ked to začne haprovať
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

myslim ze vycerpavanejsiu odpoved ako v tejto recenzii nedostanes:

http://www.autorubik.sk/kupujem-ojazden ... kusenosti/
mattiashking
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30.11.2012 13:26
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo combi 2007-2010 - skúsenosti, rady

Príspevok od používateľa mattiashking »

tihi222 napísal:mame v rodine,sice nie combi ale hatchback,motor 1.8TDCI okrem bezneho uz odisiel dvojhmotny zotrvak,nejake cidla,ale celkom spolahlive zatial,na dlhe trasy uplne v pohode aj na dialnicu staci 5prevodovy stupen,vykon staci ak nie si pretekar,ako nove uz urcite nebude kupit ale ako 2 rocne urcite za tie peniaze stoji,pohodlne kufor ma velke,vzadu bezproblemov aj dlhsia cesta,
kontroluj stav vozidla s mechanikom,vypitaj VIN chod do ford servisu mozno nieco najdu do kedy bol servisvane atd.
Aké čidlá odišli ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 1 neregistrovaný