Ford Mondeo benzín - zly teply start

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo benzín - zly teply start

Príspevok od používateľa mjato »

Nazdar fordaci,
chcel by som Vas poprosit o radu.Ide o pomerne casty problem benzinovych motorov od fordu duratec,ale nikde na internete po zahranicnych forach,ani na ford fore som sa nedocital riesenie poruchy resp.co ju sposobuje.Skusali tam vsetko aj prehravat novy soft.vycistit EGR a ine..Ide o to,ze moj ford mondeo r.v. 01 benzin 107kw startuje trocha dlhsie,ked ho necham odstavene par hodin cez den.Ked je chladnejsie pocas dna,alebo rano chyti na brnk aj po opetovno starte za tepla aj studena-nema problem.Porucha sa vyskytuje len v teplejsich dnoch od 15C a vyssie uz dlhodobo.Starter toci dostatocne,baterka nova,porucha motora nesvieti..MAP cidlo v sani vycistene,skrtiaca klapka na komplet tiez.
EGR a jeho spaliny v sani by to tiez nemaly byt,ked po opetovnom startovani chyta dobre.
Viem,ze cez internet sa zle radi,ale ak by sa nejaky majitel benzinoveho fordu stretol konkretne s tymto problemom potesil by som sa odpovedi ako to vyriesil.
Dakujem za odpoved
PS:pred tym mi pre dobry start par krat pomohlo vymacknutie a pustenie plynoveho pedalu,ked bol klucik v polohe 2.Este neviem ci to ma s poruchou suvis ale pocas poslednych 4tyzdnov sa mi stalo,ze idem startovat a palubovka zasvietila a starter nic-ani obraz ani zvuk..Stalo sa to 3krat a odvtedy ani dovtedy nebol problem so startom.Na dalsie startovanie motor isiel.
mm199
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.11.2007 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mm199 »

Neviem odkial si, ale ja a moji známi z PO kraja z Fordami chodíme na "zložitejší" servis do PL a max. spokojnost, ináč je to v Nowom Saczi.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Svieckami to nebude tie som dnes vymenil a ziadna zmena k lepsiemu. :d :D
Musi to byt nejaky snimac/asi teploty/,lebo ten isty motor dnes cez den startuje na prd a zajtra rano nastartuje na sprngnutie.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Pripojim dalsi novy poznatok,ze vo chvili ked to nechce nastartovat mi svieti aj imobilizer umiestneny v hodinach na palubke.V pripadoch ked startuje dobre cervene diodka imobilizera nesvieti.
Ta preblikava len,ked je auto zamknute.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 8 neregistrovaných