Ford Mondeo 2008 - denne svietenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo 2008 - denne svietenie

Príspevok od používateľa stefix »

Zdravým. Vie dakto kde v tomto aute sa da najst daky prud od zapalovanie resp. od klucika. Dake sikovne miestecko a hlavne take ze nebudem musiet pol auta rozobrat. Mal som pred tym mk3 a tam som to mal s radia v pohodivke. Ale tu ani bohovy aj som auto zamkol aj tak tam bol staly prud teda daka dobra rada kde sa napojit resp. taka rada aby som to bez problemov aj ja zvladol....
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

ked s tym nechces mat vela roboty, tak na spinaciu skrinku ci resp. celkovo interier zabudni... zbytocne vela roboty!!!

skus pohladat v nejakom konektore v motorovom priestore +, pri zapnutom kluci... na mojom MB som to zapojil ku konektoru co isiel od ventilatora... je to najednoduchsie riesenie!!!
delarosa
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarosa »

pozri na fordclub do sekcie mondeo, tam to uz niekto riesil a popisal odkial bral prud. Ako to inac budes riesit? Budes miesto hmloviek davat alebo si kupil nieco ine?
Mondeo MK4 2.0 TDCi Obrázok
b5
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 22.12.2008 01:07
Zdieľať na Facebook

denne svietenie

Príspevok od používateľa b5 »

U tohto Mondea sa denne svietenie da spustit v BCM module diagnostikou...po zapnuti kluca svietia stretavacky
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kamošovi do Mondea som dorábal prídavný modul.....neviem konkrétny ročník ale vraj u neho sa to ešte nedalo cez VAG. A aj reálne v aute to je spravené ešte po starom ,pretože spínač svetiel je klasika mechanický, a cez relátka spínalo žiarovky. A pripájal som všetko na spínač svetiel akurát nejaký signál sa dával od kábla k štartéru od spínačky . Ak to treba v motorovom priestore tak stačí merák a pomerať poistky.Ak to treba vo vnútri auta najjednoduchšie je zásuvka na zapalovač.
coven
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 08.08.2008 09:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coven »

Mozem potvrdit predosli prispevok - mam Mondeo 09/2008 a tiez sa to u mna neda nastavit
stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefix »

Rozvodna skrina priestor motora poistka cislo F44. Neobsadena a je v nej prud po zapnutí klucika...Vhodne na napajaci prud pre denne svietenie.
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

presunuté zo samostatnej témy

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

stefix napísal:Este raz k tejto teme ak by dakto vedel poradit. Chybne hlasenie v pal pc- ze vypylena ziarovka. CO som si všimol ked napojim na osvetlenie interieru alebo osvetlenie okolo vozidla aeste aj parkovacky klasicku ledku tak aj po vypnuty ostane svietit cirka ozno na 10 % vykonu ale ostane- A to iste je aj pri led dennom svieteny.Ked idem s poistky na prud led svietenia tak ok. Akonahle vsak zapnem hlavne reflektory tak to iste stiahnu sa ledky idu cirka na 10% vykonu. a sprava ze chybna ziarovka. Akoby tam bol daky elekt.obvod a ked je niekde preruseny tým že tqm je ledka. Kedze ona vlakno nema tak da chybovu spravu ze ziarovka je odpalena.(asi moj nazor) Existuje daco dake zariadenie ktore to vie pri ledke oklamat. Daco s vadsim odporom alebo ja neviem co. Ak tu je dakto kto toto riesil a poriesil nech napise isto tu este dakto sa najde kto bude mat tuto dilemu. Za kazdy prispevok budem povdačný ...
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Toto je klasicky problem, treba kupit LED s odporom. Na nete najdes ako Canbus LED alebo Error free LED. V kamennom obchode si vypytas take ako potrebujes.
Pri dennom svieteni treba tiez do obvodu vrazit odpor.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefix »

Dakujem zs radu este staci jeden odpor abo 2 na lave svetlo a druhe na pravu stranu? A ten odpor sa sava na plus kabel? ak toto budem vediet tak uz potom budem za vodou.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Daj si to za 5 korun spravit hociakemu elektrikarovi, ktory to pomeria a zapoji. Lepsie ako keby ti kvoli nejakej hovadine malo vyhoriet auto.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefix »

to je fakt. Co som zatial cital tak sa to zariadenie pri praci moze zahriat aj na sto stupnov... Info pre vsetkych co to chcu namontovat sami ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných