Ford Mondeo 2,2 TDCI štart

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dandoo
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 15.03.2009 13:43
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo 2,2 TDCI štart

Príspevok od používateľa dandoo »

Zdravím s mrazmi prišiel problém s Mondeo Mk4 so štartom pri mrazoch. Je to normálne aby auto chytilo až na štvrtý krát resp. pri mínus 12 vôbec? Bez mrazu točí chvílu a chytí hned. Upozornujem že batéria nieje najnovšia. Alebo čo vlastne začať riešiť ako prvé. Dík za rady.
Petr1991
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 23.10.2011 17:40
Bydlisko: Enem na Záhorí
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petr1991 »

Dovod moze byt napr. slabsie kompresie vo valcoch...
BTW, kolko ma najazdene?
marijko
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 26.09.2008 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marijko »

TDCI = CR - pri štarte potrebuje určité otáčky aby vôbec začalo vstrekovať palivo. Pri mrazoch už staršia batéria nemusí dávať "štartovací prúd" aký by mala a hneď je problém - nízke štartovacie otáčky. Ďalšia vec je samotný štartér, niekedy pomôže prečistenie, premazanie, príp. nové uhlíky.

Samozrejme základná vec sú funkčné žhaviče (všetky!).
dandoo
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 15.03.2009 13:43
Zdieľať na Facebook

pop

Príspevok od používateľa dandoo »

No najazdené má 140000 km a žhaviče žhavia chvílu a hned zhasnú . Len či všetky to neviem.jediné čo viem naisto tak že bola posledným časom slabá bateria. teraz uvidíme dám tam druhú a skusím to natočiť.
dandoo
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 15.03.2009 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dandoo »

teraz som si všimol že pri kontrolke I kde zobrazuje chyby krátkodobo zobrazí kontrolku žhavenia. Tak asi sú to žhaviče.Alebo?
Petr1991
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 23.10.2011 17:40
Bydlisko: Enem na Záhorí
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petr1991 »

pokial viem tak ked ti pocas jazdy blikne kontrolka zhavenia, tak to je vseobecna chyba, to moze byt hocico.. Pochybujem, ze by to signalizovalo vadne zhavice...
dandoo
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 15.03.2009 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dandoo »

No pozor to pri jazde nikdy nebliklo to len teraz informuje na kontrolke pri ktorej mi ukazuje všetky nedostatky ako napr. málo v ostrekovačoch atd. a teraz pri štartovaní sa tam namoment objavuje kontrolka žhavenia.
hexenm
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 16.06.2009 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hexenm »

Tento motor mam pravdepodobne aj ja v Jumpri (2008) a tiez po nastartovani mi niekedy blikne kontrolka zhavenia. A nevedno preco..
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných