Ford Mondeo 1,8tdci

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo 1,8tdci

Príspevok od používateľa jouwy »

Čaute znovu problém s fordom lol auto už dlhšie má problém zo štartovaním ale nie pravidelne niekedy aj 2 aj 3 dní po sebe má problém naštartovať a potom aj mesiac pohode potom zas zblbne a potom je nejakú dobu pohode štartuje , auto naštartuje a hneď zdochne , musím štartovať na viac krát niekedy naštartuje aj na 3x a niekedy ani na 30x nič , žhaviče to asi nebudú lebo ešte je tam jedna vec možno má spoločné keď idem plinulo príklad 120 zošlápnem plin a nič až po pár sekundách auto začne ťahať , auto ide inak dobre spotreba všetko ok , hadičky nové prepady pretesnené , stretol sa už niekto s niečím podobným ? Ďakujem
maros000
Príspevky: 213
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 1,8tdci

Príspevok od používateľa maros000 »

Ahoj, pokial viem tak na nastartovanie potrebujes 2 veci, tlak paliva a signal z kluky/vacky.
Tlak vies pozriet na diagnostike a moze byt sposobeny slabou bateriou/starterom, zla regulacia na cerpadle, upchate vedenie alebo niecim po ceste. Signal z kluky tiez vies pozries na diagnostike ci RJ vidi to ze motor sa 'otaca'.

Jednu vec ktoru mam z vlastne skusenosti je ta ze ked som odpojil vahu vzduchu na 1.8 tdci tak motor nastartoval vzdy bez problemov avsak pri pridani plynu okamzite zdochol, ani neslo o to ci vaha vzduchu bola nainstalovana spravne, tj siel cez nu vzduch ale musela proste davat signal.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 1,8tdci

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nik neopraví televízor pokiaľ má krásny obraz.Auto je podobne,buď ide chybu navodiť alebo len náhoda dá aby sa našla,a chýba jasná správa že je vec opravená.Takže systém myslím si a niečo urobím je dobrý akurát zažiť výpadok na tom najnevhodnejšom mieste a momente.Takže je nutné mať práve prítomnú chybu a tam už by išlo doslova jedným napichnutím aby sa ujasnilo či sa jedná o výpadok signálu bez ktorého je blokované palivo,alebo chyba ako sa už spomenulo v palive samotnom,prísune či regulácii.Toto tu nemá riešenie.Z praxe neraz počujem ľudí čo sa v elektronike denne prplia ako bojujú často celé dni aby navodili stav poruchy.Ak sa podarí je vyhraté.Ibaže dielňa tieto veci robí v stave pripravenosti,tj zbrane nabité,puškohľad namontovaný a číha sa na príležitosť.Tu to možné nie je,zato ľahko dá niekto radu ktorá len vybieli budelár.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 1,8tdci

Príspevok od používateľa autokomplet »

trebalo napisat rocnik a aky palivovy system
len sa da predpokladat ze je to Mondeo mk4 a Siemens
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 1,8tdci

Príspevok od používateľa seven549 »

tie motory mali problemy odjakziva uz od roku 1991 kedy vznikol prvy 1.8td tam sa torzne trhali vacky.a slovaci to kupovali ako teply rozok.zo 100 kusov bolo problemovych 98.presne ten motor ford nikdy nevedel spravit vo vyrobe.tvoj jazdi lebo mal stastie na tie 2.nikto nevie stav motora tu tazko poradit.a auto uz ma prepokladam min 13 rokov.na to ti treba ford znalca skor to skus na cz fore.sorry ale asi nastal cas to vyhodit.
jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 1,8tdci

Príspevok od používateľa jouwy »

Na aute som už menil asi všetko ;-( vždy som si povedal veď ešte toto vymením a už to pôjde ;-( auto bolo v servise odstavené 3x dlhú dobu a nikdy nič vždy naštartovalo ale keď ho vezmem ja tak nenaštartuje , bude to asi niečo s palivom lebo auto pri plinulej jazde po diaľnici príklad 120 zošlápnem plin a nič auto neťahá pár sekúnd a potom sa rozbehne , už som si toľko krát povedal že ho dám zošrotovať no vždy ešte toto a už to pôjde 😄 tak už som pomenil všetko no stále sa niečo nájde 😄 alebo skôr to čo som menil na začiatku už je teraz pokazené 😄
stevo1313
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 21.11.2009 10:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 1,8tdci

Príspevok od používateľa stevo1313 »

ahojte mam kamarata ktory do modea 2002 vrazil cca 5000 eur a stale ma problemy......mne na mondeu 2005 -riesili sme ho aj na fore- udajne preskocil rozvod-zaplatil som za jeho vymenu a potom sa zistilo ze zbytocne-ze udajne trysky-nakoniec isiel do srotu-nechcel som skoncit ako kamos.....
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 1,8tdci

Príspevok od používateľa seven549 »

jouwy napísal: 06.11.2021 21:19 už som si toľko krát povedal že ho dám zošrotovať no vždy ešte toto a už to pôjde 😄
taky stary ford je dobry len pre mechanika.alebo aspon pre takeho kto si to vie robit sam. najdu sa aj taky mechanici co to robia a vedia to.no takeho musis najst.inac ak to sam nevies skoda v tom topit peniaze.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 1,8tdci

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate ani pre mechanika,z celkom jednoduchého dôvodu.Vlastné auto ak je nespolahlivé mu kradne čas a ten väčšina nemá.Mechanik síce často kúpy auto buď nepojazdné alebo problémové,ale to musí byť auto zaujímavé (pre seba) alebo určené na predaj ktorý je viac menej ak sa jedná o žiadané auto.Ak auto nepasuje ani sem ani tam,určite u mechanika neskončí.Iba ak ako darca dielov ak sa jedná o nákup za minimum,to sa praktizuje bežne u dedinských dielní kde sú hektárové pozemky zapratané podobným bordelom z ktorého sa občas čosi zadarí speńažiť
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných