Ford Kuga - kupa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vasko21
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 23.04.2008 13:34
Zdieľať na Facebook

Ford Kuga - kupa

Príspevok od používateľa vasko21 »

Rozmyslam nad kupou auta Ford Kuga sam sa ale neviem rozhodnut ci 2WD alebo 4WD automat alebo manual ak viete niekto poradit + a - tohoto auta.Plus by som chcel vediet ako casto sa menia rozvody.
Dakujem
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nebud lakomý - ked už SUV tak kupuj 4WD aby si nebol na smiech ked ťa budú musieť potlačiť z parkoviska lebo ráno bude poladovica

Inak Kuga je zrovna také nijaké SUV, v nafte dokonca mimoriadne užrané
vasko21
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 23.04.2008 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vasko21 »

Tak ono by to chcelo asi niekoho co ozaj tu Kugu ma ohladom tej spotreby a s tym pohonom si tiez vravim ze 4WD a nemas problem nikdy,zas na druhej strane niesom kazdy druhy den v horach tak neviem.Po pravde v cene nieje nejak velky rozdiel tak asi 4WD.I ked na ceskom fore som cital ze este aj nerovnako zjazdene pneu(predna naprava-zadna) robi problem a zopina zadny nahon aj ked ho netreba.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak ja neviem ja autá s pseudo pohonom 4x4 moc nemusím, ale tak vždy lepší pseudo pohon ako nič.

Tých príkladov kedy by si využil 4x4 je habadej. Ja absulútne nemusím riešiť že by som sa nestihol zaradiť ak je napríklad mokro - mám automat, stojím na brzde a ak je trochu miesta šlapnem podlahu a som tam, s 2WD by mi preklzovali kolesá ako šialené, blikali by na mna kontrolky z budíkov a ešte k tomu aj prichádzajúce vozidlo, ktorému som akokeby nedal prednosť.

Ja neviem čo to je pískanie gúm pri rozbehu, ja neviem čo to je nerovnomerné opotrebenie pneu, lebo tie na hnanej náprave u bežného FWD idú dolu 2x rýchlejšie ako zadné.
No a potom zima, tam je to bez debaty, aj ked tu sa často rieši že "jazdím 20 rokov" a nemal som problém, ja to vidím každú zimu ako nemajú problém
[img]http://www.imagehosting.cz/images/cakxk.jpg[/img]
Každý den idem týmto miestom aj 3-4 krát, ak napadne sneh, alebo je poladovica tak z oboch strán kolona 15 áut a všetci sa márne snažia vyštverať a nejde to. Ostanú tam vysieť nákladiaky, ktoré čakajú až im niekto donesie podhodí trochu piesku pod kolesá. Osobáky to nejak zcúvajú a prechádzajú obchádzkou cez ulice. V tom lepšom prípade sa pár jedincom podarí za 5 minút prešmýkať to jemné prevýšenie. Problém je zúžená cesta a ak raz niekto zastaví kvôli prednosti v jazde oproti idúcemu vozidlu tak skončil.

Ja to prejdem akoby bolo úplne sucho... To je to slovenské, že bol som aj na Donovaloch a nemal som problém a takýchto príkladov je mraky. Ideš v lete na festival, taká malá letná burka a 3/4 ludí zrazu tlačí z odstavného trávnatého parkoviska autá, lebo... Lebo neviem prečo.
Blbci sa idú kúpať k váhu, respektíve ho splavovať na nafukovacích člnkoch, odstavia to na tom naplavenom štrku a ked chcú odísť tak to zrazu nejde a často nestačí ani ludská sila a treba niečo čo ich vytiahne, samozrejme až po tom ako sa čiastočne odkopú
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mal som dve, jedna mala 20000km a druha 90000. Furt mi tam svietila nejaka kontrolka , sklamali ma obidve. Doloz a ber sportage. Ci manual alebo automat a co 4x4 to musis ty vediet co potrebujes a co ti vyhovuje
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

ivko _ to je odbočka na Višňové ?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aj, tadial sa ide aj na Višnové
kob
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 22.04.2011 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kob »

ja sem často neprispievam, len čítam a to ma potešilo tá fotka . ja som zo starej turej a ty ivko že si z týchto končín hm :3906:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ano pár rokov bývam v Čachticiach
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

hehe kur va tam som zle odbočil keď som sa chcel ísť tohto roku pozrieť na tu ruinu :).
inak k téme , sused ju mal od nova 2,0tdci 4WD a nemal nikdy žiaden problém,spotreba tam bola okolo 6,5l , ale ako všetci vieme to je relatívne,záleží od vodiča aj od trasy.
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

naposledy som bol v čachticiach pred 42 rokmi :40bd:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

... tam ešte nedali cestári značku " Only symetrical AWD "?
... prejde len Subaru, ostatní čakajú na oteplenie.... keď už meriame tých pipíkov....
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

hjundaj, epický komentár :40bd:
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

hjundai napísal:... tam ešte nedali cestári značku " Only symetrical AWD "?
... prejde len Subaru, ostatní čakajú na oteplenie.... keď už meriame tých pipíkov....
Nie značku netreba, treba len aby ju mal kto posypať. A kedže viem že v najbližších rokoch sa to nezmení k lepšiemu, tak som zvolil takú mmožnosť kedy nemusím riešiť neschopnosť cestárov
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Veru tak, 4x4 je na nezaplatenie. :3035:

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných