Ford Grand Cmax 2,0 tdci 110kw powershift

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tustanko
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.11.2019 20:13
Zdieľať na Facebook

Ford Grand Cmax 2,0 tdci 110kw powershift

Príspevok od používateľa tustanko »

Zdravim pani. Aky mate nazor pripadne skusenosti s danym vozidlom. Jedna sa o rocnik 2016 148000km. Bude to dovoz z DE, cena s prihlasenim 9900. Servis len ford, vsetko zaznamenane v knizke. Za prispevky dakujem.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Stary Ford za vela penazi. :4012:
Ford ma najhorsi pokles hodnoty, mizerny servis a fakticky nema oficialne zastupenie v SR.
Musel by to byt super kauf, aby sa to oplatilo. Ale toto zjavne nie je ten pripad.

:4012:
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

Nie je to tá "úžasná" robotizovaná prevodovka, ktorá šklbe pri preraďovaní aj keď je v poriadku?https://www.autoforum.cz/zajimavosti/pr ... tastrofou/
tustanko
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.11.2019 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tustanko »

Takze neodporucate? Motor je myslim PSA. A ano je to dvojspojka. Neviem ci trha, neviezol som sa este vo forde s powerschiftom. Mam momentalne touran 2006 2,0 tdi BMM 390tkm s DSG.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

motor je ok ale neni psa.je to napoly s fordom skonstruovane.a kazdy si dava svoju techniku na to.vstrekovacie systemy turba atd.ale

prevodovka je shit.ved toho su plne fora u nas v cz nemecku rakusku atd.

aj ten co ju hyckal v bavlnke prevodovka mu nedozila ani 250000km.proste ta mechatronika to neda.neni majitel ktoremu sa to nepokazilo.cena novej original od fordu je 6000 euro repasnutej od fordu okolo 4000 euro samotna mechatronika stoji okolo 1800 euro vyraba sa to pri kosiciach tie prevodovky pre fordy a ine auta.slovensko je krajina kde sa vyraba kopec komponentov pre automobilky.

dsg je ina liga dsg ma naplne osobitne prevodovka a mechatronika tu vsetko ide na jednej naplni.aj ked sa bude menit po 40000km aj tak to padne.

powershift je o stasti.95 percent aut ju uz ma po repase.a problem je tie fordy aj predat preto idu lacno.

ak padne mechatronika a len sa vymeni za druhu neni zaruka ze sa to do 30000km znova nezosype.preto je lepsie uz kupit repas od fordu.

nemec vie preco predava.aby ho nechytila pasca powershift a ten olej tam nikdy nemenil.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

YxoYpsilono napísal:Stary Ford za vela penazi. :4012:
Ford ma najhorsi pokles hodnoty, mizerny servis a fakticky nema oficialne zastupenie v SR.
Musel by to byt super kauf, aby sa to oplatilo. Ale toto zjavne nie je ten pripad.

:4012:
S tým servisom súhlasím, absolútna tragédia nielen na Slovensku ale aj v Česku. To čo som zažil v Ostrave v autorizáku si budem ešte dlho pamätať. Toľko neschopných ľudí pokope som už dlho nevidel.
Za mňa forda s powershiftom nebrať. Tá prevodovka si žije vlastný život, životnosť a spoľahlivosť biedna, cena za servis brutálna (mali sme ich v mondeách a focusoch na firme)
Za druhé, toho auta sa už potom nezbavíš.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ford este vypisuje klasicke servisne knizky?
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Nevypisuje. Keď som bol na garančke v Martine a dával som im knižku, bolo mi povedané že už nevypisujú, všetko je v ODO pase.
tustanko
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.11.2019 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tustanko »

Ja som videl knizku. A v Turnej vo Forde mi urobili vypis.
nachtigall
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.09.2010 23:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nachtigall »

powershift uz nikdy viac, vlastna skusenost s tym hnojom od getragu ma stala 2800€ (mechatronika a veci okolo) a ani po oprave to nebolo bohvieco, nepomohla ani adaptacia ani nic. auto 120 000km 2,0tdci. motor super vykon, spotreba, prevodovka odpad. ak ford tak manual. ani nad tym neuvazuj. takisto sa davali do volva tak pozor
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Pred 2 rokmi som uvažoval nad s maxom ročník 2017 ale po prečítaní so servisovanim at prevodovky powershiftom, že s tým chodili až do Čiech ďakujem neprosim
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jalabert »

Realna skusenost uzivatela s Powershiftom. Mal som ju do 192k vo Focuse 2,0 TDCI (2008 - jedna z prvych), potom sa auto predalo. Obcas cukla pri radeni z 1. do 2., inak ani naznak problemu. Prepokladam, ze 30-40k este odjazdi v pohode. Olej sa v nej menil pri 120k a nieco po 150k.

DSG v rodine pri 190k si sklbne pri kazdej jazde na roznych stupnoch, o hrkotavych pazvukovoch ani nehovorim. Zrela na repas.
Samozrejme, najdu aa powershifty aj dsg repasovane daleko pred 150k, ja pisem len osobnu skusenost, ktoru mam z hladiska spolahlivosti lepsiu s powwershiftom.
Nerozumiem autám...
tustanko
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.11.2019 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tustanko »

Vdaka. Uz mam Granda doma. Takze zatial 100km. A zda sa mi ta prevodovka v pohode. Netrha, radi hladko a plynule. Ked tak, budem o skusenost mudrejsi.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... naco si sa pytal ked si nechcel prijat iny nazor ako svoj prednastaveny ?

Mal si napisat - idem si kupit tralala. Nie "co si myslite, co poviete, co PORADITE"... poradit si nechcel. Chcel si len pocut ake uzasne rozhodnutie si urobil.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

tustanko napísal:Vdaka. Uz mam Granda doma. Takze zatial 100km. A zda sa mi ta prevodovka v pohode. Netrha, radi hladko a plynule. Ked tak, budem o skusenost mudrejsi.
Kazdopadne by som v tom hned vymenil olej. Rozhodne jej to neublizi, a je aspon mala sanca, ze sa na tom povozis dlhsie. Ked teda odhliadneme od faktu, ze olej tam mal byt vymeneny uz treti krat.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných