Ford Galaxy 1,9tdi 85kw - ide tazko zaradit spiatocka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ante1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.12.2010 09:10
Zdieľať na Facebook

Ford Galaxy 1,9tdi 85kw - ide tazko zaradit spiatocka

Príspevok od používateľa ante1 »

zdravim, mam taky problem, na galaxiku 1,9tdi 85kw, r.v. 2006 .
Spiatocka nejde zaradit, ale ked preslapnem spojku tak ju tam potom zaradim bez problemov, ide sice kusok tazsie ale je to v pohode, a takisto niekedy ide tazsie zaradit aj jednotka ale ta sa tam da zaradit aj bez toho aby som musel preslapavat tu spojku, akurat ze ide kusok tazsie, ale spiatocku bez presliapnutia pedalu nezaradim vobec. robi to len ked je motor nastartovany, ak je vypnuty tak sa radia vsetky rychlosti uplne bez problemov a hladko.

a ked soferujem a uberiem a pridam plyn tak tam cosi cukne, takisto to cuka aj pri preradovani rychlosti pocas jazdy .

neviete poradit ci je chyba v prevodovke alebo v spojke??
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak si niektoré veci domyslím ako sú myslené,prešlapnutie = úplné zatlačenie pedála, kúsok ťažšie ale v pohode si opravím na = nie je to v pohode atd tak je to problém aby sa na to pozrel mechanik komu môžeš dôverovať.Pretože to môže byť to,že spojka už končí a má problém z rozopnutím,tak isto že je toto v poriadku ale nie je využívaná celá dráha pedála,tj problém iba samotného hydraulického ovládania čo by bola tá najmenej problémová vec.Cuknutie môže mať ten istý zdroj,ale celkom dobre tam môže pomáhať aj prítomnosť vady na spodnom silenbloku ktorý chytá reakcie práve na plyn a brzdu,ale tak isto vôla nad rámec zdravého na poloosiach.O dvojhmote je v tomto štádiu zbytočné sa vôbec baviť,prevodovka s tým súvisieť nemá prečo.Aspoň z popisu to tak vychádza.
ante1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.12.2010 09:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ante1 »

no je to presne tak ako si si domyslel :)) proste ked idem dopredu a chcem sa napriklad otocit ze chcem zaradit spiatocku tak musim najskor vyradit z jednotky, a potom zoslapnut spojku na podlahu a potom zaradim tu spiatocku, niekedy ju musim zoslapnut aj 2x aby som to zaradil do spiatocky.
co sa tyka toho cuknutia , mne to znie ako keby nejaka pruzina strelila ma to taky podobny zvuk. ale paka prevodovky ked tu cuka tak sa mi ani nepohne, tak tym silenblokom by to nemalo byt,

este mi vraveli zeby to mohlo byt ze je nejaka vola na hriadeli v prevodovke. moze to byt aj tym??
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Radenie je lankami,do páky nemusí nič naniesť.Ja by som o prevodovke v tomto momente vôbec neuvažoval
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

otvor kapotu najdi kde je tne mechanizmus radienia a pohyb s tym rukou co to robi ci to nema vole.ak to nezvladnes nemas sancu ze to opravis a chod radsej do servisu.
ante1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.12.2010 09:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ante1 »

ok, este len pre potvrdenie, ze by to nemalo byt tou prevodovkou, asi pred tyzdnom som v nej menil olej ci to nepomoze, ale bolo to furt rovnake aj po vymene, ale ten stary olej som potom precedil cez sitko ci tam nahodou uz niesu piliny, ale nebolo tam nic, olej bol cisty. keby to bolo tym hriadelom v prevodovke tak by tam uz asi mali byt nejake tie piliny, ci nemuseli by byt aj keby to bolo tym?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Málokedy po spustení oleja z prevodovky víde von kúsok kovu.Zato ale olej býva plný metalického ultra jemného oteru
Ten hriadel je výkrik do tmy mechanika
bozi-frodo
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 13.02.2012 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bozi-frodo »

Máme doma 4 fordy :D na každom jednom to robí , že nie na prvý krát sa to dá zaradiť ale tiež vyradiť a ešte raz spojka a potom zaradiť spiatočku , a robí to od nova , takže podľa mňa je to nejaká vrodená vada alebo neviem :38eb:
romko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 29.05.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romko77 »

Na mojom galaxy 2005 robi to iste, musim preslapovat spojku pri zaradeni 1-ky, ale nie stale sem tam aj spiatocku a niekedy mi spravi aj to, ze zaradim 1-ku rozbehnem sa a ked idem preradit do 2-ky tak radiaca paka je zaseknuta, neda sa s nou vobec pohnut, tak znova musim pridat stlacit spojku a uz to ide, ale tu uz mam podozrenie na spojku. Trochu tomu pomohla vymena oleja v prevodovke ale problemy z radenim uplne nezmizli, budem to este riesit s mechanikom. Myslel som si, ze su to odolnejsie auta.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Posledné odolné auto bola V3S-ka.... :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných