Ford Galaxy vs. Renault Espace vs. VW Sharan

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lizbetin@mail.vstecb.c
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.01.2015 11:42
Zdieľať na Facebook

Ford Galaxy vs. Renault Espace vs. VW Sharan

Príspevok od používateľa lizbetin@mail.vstecb.c »

Ahojte, rozhodujem sa nad kupou rodinneho auta. 7-miestne ani netreba, ale potrebujem v druhom rade plnohodnotne 3 sedacky. Vyberam tak rocnik cca 2008-2010. V podstate pre mna prichadza do uvahy Ford Galaxy, Renault Espace, VW Sharan - aj ked ten mi velmi "nevonia". Vedeli by ste mi poradit medzi tymito troma? Tiez, ktore motory su u nich naj. Dakujem.
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

Galaxy a Sharan je v podstate jedno a to iste auto, na Espace sa vyprdni, je to strasne poruchove a tie motory co tam davali nie su bohvie co.
Ak ides po spotrebe tak ber TDi, vsetky boli OK, len davaj pozor na km, vacsinou tieto auta maju cez 500 000 km, samopzrejme stiahnute na polovicu.
Ak ti vonia benzin, tak kludne 2.3 v Galaxy alebo 2.8 v Sharane, vsetky tieto motory boli velmi spolahlive.
romko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 29.05.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romko77 »

Galaxy a sharan r.v. 2008 a vyssie urcite nieje to iste, pretoze galaxy sa zacal vyrabat tusim od r.v. 2006 alebo 2007 ako uplne novy model v rezii fordu zatial co sharan a alhambra pokracovali dalej do roku 2010 ako identicke koncernove auta. Vsetky tieto auta maju plnohodnotne sedadla v druhom rade, co sa tyka samotnych aut tak s komfortom a priestorom bude na tom najlepsie grand espace, kedze Tebe nejde tak ani o priestor v tretom rade tak by som jednoznacne bral galaxy. Sharan a alhambra su uz prezitok na ten rocnik, espacov je ako safranu u nas nie v de a nasledny predaj je velmi problematicky aj keby si kupil japonsky diesel 2.0dci, je to moj nazor.
romko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 29.05.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romko77 »

Ak by Ti financne vydalo na uz novy model alhambry r.v.2010 2.0 tdi tak by som uvazoval aj nad kupou tohto auta, velmi vydarene auto krajsi dizajn ako sharan a nizsia cena. Pri tom galaxy bude najrozumnejsi motor 2.0 tdci 103kw. 1.8 Je leniva a 2.2 pazrave, ak budes jazdit male porcie km tak tam mas aj 1.6 ecoboost s rozumnou spotrebou.
lizbetin@mail.vstecb.c
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.01.2015 11:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lizbetin@mail.vstecb.c »

Vdaka zatial za rady, najviac ma laka Galaxy. Espace som uvazoval kvoli tomu, ze je to fakt pohodlne auto, priestranne. Mam teraz Renault megane grandtour a je to fakt pohodlne vozenie. Ale zase si uvedomujem tu poruchovost... Renaulty su proste take... :-)
xsrvts
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09.01.2014 22:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xsrvts »

espaceu 2.0 dci 2010 by som sa vobec nebal, nakolko to uz su kusy s vychytanymi problemami po tolkych rokoch vyroby...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Zakladateľ témy by rozhodne MAL do svojho výberu zahrnuť aj CHEVROLET ORLANDO 2.0 VCD-i

CR-diesel , 7-miestne , nezhuntované, vyraba sa od r.2010

len si DRŽÍ CENU ...

v Europe predaj nových aut ukončený kvoli lobbingu nemeckej vlády...
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

Sharan/Alhambra 2,0 TDi PD nebrať - poruchové smetie

Galaxi 1.8 TDCi alebo 2.0 TDci ( 1.8 TDCi niektoré nemali DPF) .

Espace je tak isto super voľba - jednoznačne nepohodlnejšie a hlavne 2,0 DCi - je super motor . 2.0 DCi je jednoznačne to najspoľahlivejšie čo sa da z moderných traktorov kúpiť !!! Tak isto ako Ford 1,8 DCi aj 2,0 DCi niektoré nemajú DPF .

Ak by som si mal vybrať ja voľba by bola Espace 2.0 T na LPG ale nebál by som sa ani 2.0 DCi - len je na naftu nemusím
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

mal som espace mal 330tis km pohoda.nemozen povedat ze zle ale aj to tdi 2,0 neni nejak extra spotreba 8 az 9l oba autaky takze asi na stejno.inak v tdi ak nespavas tak ti to ukradnu ja radsej teda renault nemusis si auto strazit.ak ti niekto bude tvrdit ze tdi chodi na 5 litrov ver ze je to idiot.na sk je takych vela.
delarosa
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarosa »

jednoznacne S-max. Priestorovo podobne galaxy, dizajnovo krajsie a lahsie oproti galaxy o par kil. Motoricky jednoznacne 2.0 TDCi, ktory je uz vyskusany a pri spravnom zaobchadzani dobry drziak.
Mondeo MK4 2.0 TDCi Obrázok
ballon
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 04.05.2008 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ballon »

Ja osobne mám galaxy r. 2008 1,8 tdci 92 kW, chip na asi 115. Super
ťahá a to chodím naložený. Je o niečo hlučnejší ako 2,0 tdci ale
nemá filter, priestoru na rozdávanie, na ceste sedí ako riť na šerbly a spolahlivosť ok
rxe
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 17.06.2007 12:19
Zdieľať na Facebook

mpv

Príspevok od používateľa rxe »

ja by som volil espace,od 2007 vyssie su bez problemu je to bezkonkurencne naj vozenie sice vyzera ako elektricka ale ten priestor komfort a vozenie, viem o com hovorim mal som vela inych aut mal som aj 2 x espace z inymi sice benzinovymi motormi ,teraz mam 2,0 dci manual pozicaný a spotrebu ciste mesto BA mam 8,4 dnes merane a nejazdim ako na dochodku. oproti konkurencii sa to aspon nekradne lacnejsie diely spolahlivy motor je tam retaz a turbo chladene vodou, urcite espace :2f93:
lizbetin@mail.vstecb.c
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.01.2015 11:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lizbetin@mail.vstecb.c »

no hold.... a mam v tom jasno... :-) ako sa hovori 100 ludi, 100 nazorov... :-) ale vdaka vsetkym za postrehy, este si to necham chvilu prelezat v hlave... :-)
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

100 ľudí - 100 chutí, o Chrysler Grand Voyager si nerozmýšlal? Toto je priestranné rodinné auto a benzínovú variantu môžeš dať aj na plyn. + sedačky v tomto aute si môžeš aj kombinovať ako ti vyhovuje.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Galaxy je to isté čo S-Max ??? Lebo teda S-Max príde veľmi priestranné.

Ešte je peugeot 807, Grand Voyager a ak nepotrebuješ 7 miest, tak aj Touran má v zadu 3 sedačky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných