Ford Galaxy - neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

panther18
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.10.2014 18:32
Zdieľať na Facebook

Ford Galaxy - neštartuje

Príspevok od používateľa panther18 »

Dobry den v sobotu večer som mal problem naštartovat auto iba točilo ale nenaskočilo par krat aj naštartovalo ale hned zdochlo neskor to naskočilo
Teraz štartuje ako sa mu zachce niekdy iba toči a nenaskoči to a niekedy to naštartuje na prvy krat.
Neviete čo by tomu mohlo byt?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a co tam mas klasiku raketovy, alebo uz warp pohon ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čo by už v Galaxy mohol mať, šak tédéí, ne?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

:2f93: :4090: A zas dokola furt to isté, a prípadne sa ešte vytočí že si z neho robíme prdel .... Za riekou Moravou by povedali: máš to rozbitý....
carlosMT
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 23.09.2007 15:27
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carlosMT »

Budem tipovať : asi sa niečo pokazilo :40bd: lol
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Milý Panther, začal si dobre. Ani pozdrav tu nevidíme často krát. Avšak na to, aby Ti mohli odborníci uspokojivo odpovedať je potrebné, aby si napísal o tom aute viac (napr. kód motora) a tiež, či si nebol v blízkej minulosti v servise, kde Ti mohli niečo dojebabrať a toto je len následok?

Veľa krát sú tu totiž prípady, kedy po 5 stranách tipov a rád autor témy len tak mimochodom prezradí, že bol 3 dni predtým, ako sa začali prejavovať problémy, v servise a čo všetko bolo na aute opravované.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

prelozim ti to do jednoduchej Slovenciny :
napis aky mas motor, ak nechapes co sa pytame, tak napis co do neho tankujes - davam aj pomocky :
a.) benzin
b.) diesel
c.) LPG
d.) neviem

ak mas pripravenu odpoved d.) tak nepis nic a tvar sa, ze si tu temu nezalozil ty.

k teme : jedna poistka uz nepamatam ktora to presne je, tak to dokaze, ale vacsinou to nenastartuje VOBEC.
predpokladam teda, ze je prekorodovany kabel na podlahe ked sedis v aute za volantom pri podbehu z vnutornej strany = pri tvojej lavej nohe ak ju mas volne polozenu ako ked sedis na zachode a nejazdis.

ak mas TDi tak je tu sanca na zhavenie - bud zhavice alebo rele. Ak je tento stav len za studena, tak je to najskor zhavenie - teda to rele alebo stare (nefunkcne) zhavice. S prichodom chladnejsieho a vlhkejsieho pocasia sa to zhorsuje a naopak.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Urobil by som skúšku prepadu,mne sa takto začala prejavovať závada-vadné vstriky...
bregi
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.09.2010 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bregi »

Môže to robiť egr ventil,zlá poloha.
resetnuť pomocou diagnostiky.
mne to pomohlo.
Naposledy upravil/-a bregi v 02.12.2014 13:23, upravené celkom 2 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nie rg ventil, ale Ventil RG: https://www.youtube.com/watch?v=Asb0EIyZVYM
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

velmi by ma zaujimalo co si tou diagnostikou resetoval (kedze takyto isty voz mam trosicku doma aj ja).

A takisto by ma velmi zaujimalo kde v prdeli je pan Panter, pretoze sa tu uz viac neukazal. Zrejme furt startuje svojho Fordika a nema cas sem pisat, pripadne uz nastartoval a jazdi a toto ho tu uz prilis nezaujima.

Ako je to s tou diagnostikou a resetovanim RGB ventila ? Ventilu ? RGB je co, red green blue ?
bregi
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.09.2010 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bregi »

Resetovať počítačom.OBD
http://www.forum.ford-club.cz/viewtopic.php?p=235146
Ten ventil zostal v nejakej blbej polohe.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

asi je to neskorou nocnou hodinou, ale na linkovanej teme som nenasiel nic suvisiace s diagnostikou, resetovanim cohokolvek ohladne EGR ventilov.

Mozes ma zorientovat, prosim ? A az potom ti prezradim ze na tomto motore je EGR ventil pasivna suciastka bez akejkolvek spätnej vazby. Riadiaca jednotka ani nevie v akej polohe sa ventil v skutocnosti nachadza - ona len vie do akej polohy by ho chcela dostat ( = NAPROGRAMOVANE hodnoty podtlaku ktory ho ovlada) a nic viac nevie a nedokaze s nim spravit.

A prave kvoli tomuto dochadza k obrovskemu dymeniu naftakov. RJ si mysli a potrebuje aby pri danych otackach, stlaceni plynoveho pedalu a poziadavky na vykon bol ventil na 10%, 90% alebo kolkokolvek zavrety a on sa svina kvoli zaneseniu karbonom proste natolko uzavriet nemoze. Takze tam dochadza k primiesavaniu vzduchu, s cim riadiaca jednotka ale proste nemoze ratat - lebo o tom nevie, ako vravim EGR je UPLNE pasivna suciastka. RJ vali na vstrekovace mnozstvo nafty X, avsak nie je tam mnozstvo vzduchu Y ako by MALO BYT, ale je tam namiesto toho Z.

Vysledok ? Dymenie jak cert. Majitelia dieslov doverne poznaju.

A to sa este nebavime o oslabenych podtlakovych ventiloch teda suciastke s oznacenim N75. To este neriesime ich nastrbene membrany ktore nedrzia ten tlak a fyzicky nedochadza a nemoze dochadzat k takej regulacii turba a EGR ventilu k akej by dochadzat malo pri idealnych podmienkach. Skombinovane so zanesenym EGR... to sa deju veci.

Takze... resetovat. Co prosim ta ?
bregi
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.09.2010 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bregi »

skusim posledný krát vysvetliť
v diagnostike ukazuje chybu egr.
chybu resetnut
mne to pomohlo
tot vsjo
predzým auto len točilo ale nechytalo.
možno u vás je iná závada.
mne odvtedy galaxik chodí.
berte to ako jednu z možností.
ja netvrdím že to každemu pomôže.
dal som tip, forum je aj o tomto skusit pomôcť
s pozdravom bregi
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nepíšte už tie kraviny !!!
Resetnutie chybového hlásenia nič neopravuje,iba maže tabulu kde sa zapisujú chyby.
Tak ako turbo,aj ja som prečítal celý ten príbeh EGR a ibaže mi neutieklo ako väčšine toto.......

Po měsíci jednou při předjíždění kamionu přestalo auto jet, málem jsem se zabil mimochodem.

Len laborujte,zaslepujte,opravujte výmazom chýb.Ja vám nafotím prvého posrat..o chlapa ktorý tiež prežil kamion oproti ako mu tečie z galot
Kedy už konečne bude každý slovaák sa sra..ť výlučne do vecí ktorým aspoň jedinký milimeter rozumie.Potom sa človek divý,že sa zabije celá rodina na rovine v prehladnej situácii a niet preto vysvetlenie
Koľko rokov treba týmto idiotom vykrikovať aby to došlo po ich uši ale hlavne hláv...Dnešné TDi,HDi,JTd atd vás hravio zabije kedy chce,len mu dajte svojou nevedomosťou šancu

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných