Ford Galaxy 2000 1,9 TDi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jakon
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28.12.2012 22:15
Zdieľať na Facebook

Ford Galaxy 2000 1,9 TDi

Príspevok od používateľa jakon »

Ahojte,
mam Galaxy r.v.2000,1,9TDI. Pri urcitej rychlosti mi rozhadze,rozknise cele auto. Uz mam vymenene predne loziska, capy, tycky riadenia, polos lavu aj pravu.Zacina to vzdy pri vyssej rychlosti. Naposledy som vymenil lavu a pravu prednu polos,vsetko bolo v poriadku a po prejdeni cca 500km mi to zacalo znovu robit-auto zacne triast, ked dam nohu dole z plynu ukludni sa to a ako pridavam, znova zacne triast.

Dakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

novy typ alebo stary ? 66/81kW alebo 85kW ?

Pozrel by som:

1) diagnostikou vyrovnavacie davky vstrekovacov, hlavne ked to trasie. Pritomnost chyby "misfire detection" teda "vynechani zapalovani" v riadiacej jednotke motora, mali by to byt kody okolo 1668x pripadne 1807x. Kazdy valec ma svoj specificky kod, preto to X na konci, mozu tam byt styri rozlicne cisla.

2) rozhodne by som dal dole dekel na motore, vybral von listu ktora rozvadza elektriku na kazdy vstrekovac, poriadne vycistit tie koncovky. Napruzil, prihol. Velmi zriedka sa vyskytuje problem s ukostrenim tej listy, riesenie : samozrejme prepajkovat resp. komplet tu listu vymenit (original autorizak : okolo 50eur). Najcastejsi problem je ze niektory valec ti proste vynechava lebo vstrekovac nedostava elektrinu - auto potom "trasie" resp. kucka strasne velakrat za sekundu co ty vnimas ako trasenie. Tvoje priznaky "ked dam nohu dole z plynu tak je klud" absolutne pasuju - vtedy totiz vstrekovace vobec nepracuju a nic nevstrekuju. Teda problem neexistuje.

3) kompletne vycistit EGR a sanie. Dole parohy z motora. Neuveris kolko sajrajtu tam od roku 2000 bude. Neuveris ake problemy dokaze spravit zanesene EGRko. Idealne vymenit aj kovove tesnenia pri montazi.

4) pridruzene sprostosti : palivovy filter (poznam dvoch co ho menia az ked auto poskakuje), cerpadlo v nadrzi, zaneseny saci kos (sposobeny nekvalitnou naftou, predovsetkym nie z normalnej pumpy ale od suseda kamionistu alebo taxikara).


Oprava? Nula korun. Tri hodinky casu. V najhorsom tu zapalovaciu listu vymenit, to vsak len vtedy ak diagnostika ukaze priznaky. Predpokladam vsak, ze u tvojich sucasnych mechanikov s nicim takymto nepochodis - keby to dokazali, uz by ti to davno riesili tymto sposobom.

Daj vediet ako si dopadol.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

polos si menil kompletnú aj s kĺbami - tie ktoré idú prevodovky? pretože sa zvyknú práve takto prejaviť.
horeli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 14.02.2007 06:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horeli »

Martin cichi -10 bodov/tooľtrefa/
Mp3Turbo- priliš veľa sebadôvery.
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

A urcite pokukaj aj silentbloky (hlavne na motore) a ostatne uchytenia,vsetko su to len dohady,pokial to nieje nazivo su to len dohady s nejasnym vysledkom.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Martin cichi -10 bodov/tooľtrefa/

odkial vies ?






>> Mp3Turbo- priliš veľa sebadôvery.

preco ? V com je problem ? Napisal som panovi presny a detailny postup. Nic zleho som nenapisal. Preco prilis vela SEBADOVERY ? Akym vedeckym postupom si sa dostal k sebadovere na zaklade toho co som napisal ? Ze som povedal ze sucasni mechanici asi nepozerali diagnostiku ? No isteze, pretoze o tom autor temy vobec nic nehovori. Zato hovori o vymene poloosi a ineho hardware - ako vidis, bolo to UPLNE ZBYTOCNE.

Cize ja mam prilis vela sebadovery, hej ? A ti automechanici maju coho vela, vedomosti a superspokojnych zakaznikov ? Uz vymenili 6 veci co Jakon napisal, a furt je to v rovnakych srackach. Moja rada bola uplne zadarmo. Ich akcie zadarmo neboli. Chces pokracovat vymenou homokinetaku, prevodovky a diferencialu ? Zase investovat dalsie stovky eur bez vysledku ?

Rozmyslaj. Ci som horsi ja alebo mechanici ktori sa do toho vrtali a houno vyriesili, akurat vytiahli peniaze Jakonovi.

Ale velmi silno rozmyslaj. Ak je to vec ktoru hovorim ja, chlapci ju za 27 sekund najdu. Teda - uz mali davno, pred mesiacom najst. Ze ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a teraz sa pozri na moju sebadoveru a ochotu pomahat inym :

http://forum.autobazar.eu/prispevok533087.html#533087


nech sa paci, mozes si to porovnat so spomenutymi mechanikmi. A to nie je prvy ani posledny pripad co niekomu pomaham zadarmo.
0910909599
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 19.03.2007 14:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 0910909599 »

Mne to robily poloosy, vymenil som obidve komplet cele za druhe a bolo to ok.
bacilpp
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 17.05.2008 15:24
Zdieľať na Facebook

?

Príspevok od používateľa bacilpp »

Dost by nam pomohlo keby sme vedeli aky je to model...
jakon
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28.12.2012 22:15
Zdieľať na Facebook

Ford Galaxy 1,9 TDI

Príspevok od používateľa jakon »

Ahojte, vykon je 85 kW, typ WGR/AUY1/7AQ.
Auto bolo na diagnostike motora a vsetko bolo OK. Poloosi aj s klbmi boli vymenene, aj ložiska.
7.januara idem zasa do servisu,tak potom dam vediet co to bolo.
Niekedy mam pocit, ze to ide zo stredu auta,ma to taky ,,valivy" zvuk. Zacne to vacsinou pri 80 km,ked uberiem plyn prestane,a ked pridavam zacne znova. Jedine co nebolo menene je stredne lozisko pri polosiach,ale mechanik povedal ze je to v poriadku.
Motor ide bezchybne.

Dakujem za odpovede
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja mam presne tento isty kus, teda 1.9tdi PD 85kW AUY, a neuveris tomu ale pred dvomi mesiacmi som mal tu zapalovaciu listu ako som pisal. Je to bohuzial bezna zavada tychto jedna-deviatok, nielen sharanov ale aj golfov, passatov, oktavii atd.

V diagnostike ziadne chyby, na volnobehu krasny chod, pri malinkej zatazi tiez v pohode, ale cim vacsia zataz, tym horsie cukanie. Proste vynechavalo.

Drzime palce v servise, nech je to lacne a jednoduche lebo uz mas kopec veci za sebou a bohuzial nic z toho...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: danielpolacek, db69 a 19 neregistrovaných