Ford Fusion 1,4 Duratec 2009 - ťahanie do strany

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Ford Fusion 1,4 Duratec 2009 - ťahanie do strany

Príspevok od používateľa Marekskk »

Zdravím páni.

Obraciam sa na Vás s menšou prosbou o radu, info. Na Fusione ročník 2009 mám menší problém. Pri jazde, ak mám volant rovno auto mi ide doprava. Teda musím volant držať mierne vľavo aby auto išlo rovno.

Aké kroky som podnikol:
- robilo to najprv pri zimných pneu/diskoch, teda som to neriešil, myslel som, že je to možné z dôvodu vyváženia, po prehodení na letné disky/pneu ( ktoré boli vyvážené ) robí to isté
- urobil som geometriu, v podstate auto relatívne nové, 2009 cca 90 000km, podvozok OK, nič nebúcha, neklepe, mierne bolo rozladené vodičové predné koleso ( odklon, príklon a pod. ) fajn, spravilo sa to, NO NEPOMOHLO, auto vždy ťahá doprava
- vymenil som PRAVÉ za ĽAVÉ koleso, NEPOMOHLO, robí to isté, teda auto ťahá do strany

Čo navrhujete ďalej? Rozmýšľal som ešte nad nastavením vôle riadenia, i keď mi jeden známi hovoril, že tieto Fordy to nemajú, ja som dnes našiel šróbu na nastavenie ( i keď som si není istý ). Alebo ešte zvažujem, či bola geometria dobre urobená, keďže som videl hodnoty a verím im, no i tak by som to ešte pre istotu raz prezrel. Alebo čo iné poradíte? Ja osobne som myslel, že to bude v geometrii, no zrejme som sa mýlil.

Ďakujem vopred za odpovede.
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Zober to do Mikony, tam ti preklepnu vsetko co sa tohto tyka (pneu, disky, naprava, podvozok, riadenie) a aspon co ja viem, nerobia tam uplny mantaci...
A nie, nestoji to horibilnu sumu...
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

zdravim, riesil som presne toto na inom aute.. nepomohla vymena prednych kolies medzi sebou, 2x geometria ani nic ine... ja som to nikdy nevyrisiel ale co mozes este odsledovat je, ci ti nepribrzduje predne alebo zadne koleso na strane kde to taha.. Po jazde bez vyrazneho brzdenia skus ci niektory z kotucov nie je teplejsi ako ostatne.. to mi radili aj skuseni odbornici tu, no nebol to moj pripad..
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Uz sme vedla jak ta jedla.

1. Pneumatiky aj ked vyzeraju dobre lahko sposobuju tahanie. Preto je potrebne pri takychto pripadoch postupovat najlepsie s novymi pneumatikami.

2. Ake su odklony?

3. Aj ked je geometria v poriadku to este neznamena ze je naprava OK. Zameral by som sa na horne ulozenie tlmicov a silentbloky ramien.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ako to vlastne je - ťahá ti to (musíš pôsobiť protisilou) alebo len máš krivo nasadený volantt? :41c2:
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Volant je rovno a auto ide mierne doprava. Teda ak chcem aby auto išlo rovno, musím mať mierne natočený volant doľava. Auto nie je po búračke, neboli menené ešte žiadne podvozkové časti okrem zadných ložísk, 3D geometria robená v piatok, včera som prehadzoval pneu Ľ za P.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Geometria začína tým, že sa nastaví volant do nulovej polohy a potom sa začína štelovať takže si choď pýtať peniaze späť tam kde ti ju akože robili!
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Myslíš si, že to v originálnom servise ŠKODA nevedia? Teda odporúčaš ísť ešte raz prezrieť/reklamovať geometriu? Skúsim ešte pozrieť brzdy či sa vracia brzdový valec tak ako má.
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Naco si pytas radu ked si aj tak robis po svojom?!?!

:::

A co teraz ze original SKODA servis???

Sak v autorizakoch robia len taky mantaci co by sa sami neuzivili a radsej tam vymienaju diely za 500 mesacne...
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

chod na geometriu a mas po probleme.nespekuluj nic zle ti ju urobili.resp. ten co to robil to robit nevie alebo zadal zle do pc udaje.pre taketo veci nechodim do autoriz. servisov.robia tam mantaci.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

cviro kamarat tam robi je to supermechanik podla mna tam je omylom ale uz stava vlastnu dielnu len on v celom servise robi rozvody na vsetkych autach co tam pridu.budu za nim asi plakat ked da vypoved.je to šampion.skoda ze len on sam v celom servise.
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

Keď ti robili geometriu, skontrolovali aj tlak v pneumatikách?
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

myotis napísal:Naco si pytas radu ked si aj tak robis po svojom?!?!

:::

A co teraz ze original SKODA servis???

Sak v autorizakoch robia len taky mantaci co by sa sami neuzivili a radsej tam vymienaju diely za 500 mesacne...
Načo odpovedáš ak neradíš? Nič teraz, že originál ŠKODA servis, napísal som to len kvôli tomu, aby si podobné individuá ako ty nemysleli, že som geometriu robil u Jožka Ferka za dedinou. Ostatnú časť nekomentujem, myslí si čo chceš, je to tvoj názor. .......
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

marko2 napísal:chod na geometriu a mas po probleme.nespekuluj nic zle ti ju urobili.resp. ten co to robil to robit nevie alebo zadal zle do pc udaje.pre taketo veci nechodim do autoriz. servisov.robia tam mantaci.
Nemáte právo celkovo hádzať všetkých do jedného vreca, spolu s "myotis".
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

logan668 napísal:Keď ti robili geometriu, skontrolovali aj tlak v pneumatikách?
Áno, pričom pre istotu som si ho meral ešte osobne aj sám.

Dnes som sa pozrel na brzdy, na pravom kolese sa mi zdalo, že je zaseknutá brzdová doštička, vybral som strmeň von, prečistil všetko, je to všetko OK, valček chodí ako má, brzdy sa pri jazde neohrievajú, auto stále ťahá do strany. Uloženie tlmičov je tiež OK. Silenbloky ramien sú rovnako OK.

Zvolím asi následné riešenie situácie - opakovanie geometrie/reklamácia a následné sa uvidí čo ďalej.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných