Ford Focus titanium 1,5 ecoblue + powershift

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pelewi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30.09.2013 13:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pelewi »

Chlapci a dievčatá, ďakujem za názory a plodnú debatu pod týmto nadpisom. Po dlhšej odmlke som sa rozhodol auto vziať.
Lepšie povedané aj po debate s exkolegom, ktorý má Mondeo s takouto prevodvkou. 270 tisíc km a len mení olej na tom, zotrvačník že sa ešte neozýva. Nehovorím, možno nebudem mať také šťastie ale tak osobne si myslím, že kupovať jazdené auto je tiež svojim spôsobom lotéria.

Plus ešte odpoveď ku komentáru od "herin." Automat sa mi hodí, príde mi to pohodlnejšie a čo sa nájazdu týka tak ročne spravím max 25 tisíc kilometrov. O to či utiahnem samotnú prevádzku tak o to sa nebojím to som si už prerátaval a chvalabohu mi to vyjde. :)
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

ked robíš 25 tis ročne tak to áš v pohode, to ti bude stačiť meniť olej povedzme raz za tri roky a nemusíš preradovať..automat je silno návyková vec aj pre mňa kedže jedno mám manuál a druhé automat, tak je automat rozhodne pohodlnejšia vec..o nič sa netreba starať...v pohode sa dá aj najesť aj napiť počas cesty..aj zmrzku popapkať :)
Ked býva extrémne zapchatá BA počas školského roka, tak ani mňa to nebaví ráno zaradiť a vyradiť 100 krát rýchlosť :)
Ano kupovať jazdené auto je vždy lotéria-len tam je to že kúpiš jazdené a ušetríš nemalé peniaze..ktoré môžeš použiť prípadne na servis..najviac si to odserká ten čo to vytiahol zo salonu..po roku má 30-40% z ceny fuč.. :d :D
pelewi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30.09.2013 13:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pelewi »

No to je pravda, že je meno na technickom a hneď polka ceny fuč. Som pozeral a čisto nové toto auto stálo vyše 25 tisíc pred tromi rokmi. Ja ho kupujem za 10800. Obdobné ale s horšou výbavou a staršie som našiel za cca 15000. To som kukal jak puk.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

No to máš naozaj super cenu..Auto nie je nejako staré a za tú cenu nekupiš menšie autá v základe...
Ked si zoberieš že za 15 000 dostaneš nové Polo v základe no comment radšej...ešte pred dvomi rokmi stál nový golf v salone 13900 eur v základe dnes cez 20 litrov..
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

herin napísal:ked robíš 25 tis ročne tak to áš v pohode, to ti bude stačiť meniť olej povedzme raz za tri roky a nemusíš preradovať..automat je silno návyková vec aj pre mňa kedže jedno mám manuál a druhé automat, tak je automat rozhodne pohodlnejšia vec..o nič sa netreba starať...v pohode sa dá aj najesť aj napiť počas cesty..aj zmrzku popapkať :)
Ked býva extrémne zapchatá BA počas školského roka, tak ani mňa to nebaví ráno zaradiť a vyradiť 100 krát rýchlosť :)
Ano kupovať jazdené auto je vždy lotéria-len tam je to že kúpiš jazdené a ušetríš nemalé peniaze..ktoré môžeš použiť prípadne na servis..najviac si to odserká ten čo to vytiahol zo salonu..po roku má 30-40% z ceny fuč.. :d :D
- tak ja mám iný názor na jazdenku - ušetríš? no to je vec pohľadu, pri dnešnej údržbe keď výmena oleja po zábehu neexistuje, výmeny po 10 000km neexistuje, rozumné užívanie auta - plný plyn až po zahriatí - neexistuje - je Radosť takú jazdenku kupovať. Aj ja som kupoval ale ma to už prešlo lebo môj čas s behaním po servisoch je tak drahý a môj pokoj v duši jakbysmäd.... takže už kupujem len nové, na také na aké mám a poznám detailne jeho rodný list. A strata ceny? To je čo? Ja som si auto kúpil aby som mohol chodiť do práce a tam kam potrebujem, nie ako investíciu takže tu nejde o stratu ceny ale o postupný odpis auta ako predmetu - veci. To by som si asi nesmel kúpiť nič nové ani topánky ani vetrovku ani čerstvú potravinu bo keď kúpiš po záruke jak si ušetril ne?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nejde o investiciu ale strata ceny jednoducho je jeden z faktorov na ktore sa pozeras. Ked kupujes lacáky za 17.990,- tak MfP, ked ale kupujes nieco drahsie - posledne tri auta ktore som kupil stali nove 46.000, 48.000 a 49.000 eur ; ja som ich kupil za 5500 (7 rocna Galaxia), 6000 (3.5 rocny Voyager v casoch najhorsej krizy 2008) a 10000 (6 rocny Voy), tak to je SAKRAMENTSKY dolezity parameter.

Cez 140 litrov za auta by som nevyvalil ani keby mi stali s pistolou pri hlave ; 21.000 som v priebehu 14 rokov zaplatil so sirokym usmevom na ksichte. Do servisu som neinvestoval ziadne horibilne cisla : jedno auto som vlastnil 13 rokov (servis asi 1.000 eur) uz je u bratranca druhy rok, druhe auto mam este doma - na Vianoce bude 14 rokov co ho mame, servis doteraz asi tisicovka, tretie auto som kupil len terazki v Novembri a uz si vypytalo vstrekovac za 500. O desat rokov budem vediet povedat kolko ma celkovo stalo.

Ze su ojazdene ma netrapi, pretoze ani na jednom z nich nebolo vidno ziadne zurive opotrebenie, zniceny interier atd ked som kupoval. Ano aj moj cas ma hodnotu. Co sa tyka kupy novych tenisiek vetrovky alebo rohliku v porovnanim s autom, zrejme bude rozdiel v tom ze nove tenisky stoja 59,- a nove auto stoji kludne aj 59.999,- evra. Na to prve ma v principe kazdy z nas, na to druhe len mizive percento. A prave preto si ludia tak radi kupuju ojazdene tragače a nekupuju ojazdene tenisky alebo vetrovky. Inak mimochodom, ked kuknes inzertne portaly, predavaju sa samozrejme aj pouzite topanky, teplaky, pyzama, dokonca spodne pradlo aj zenske aj muzske.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

herin: ročné auto o 30 až 40% lacnejšie? No to by chcel asi každý. Jedine búračka alebo vytopené.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Na to aby som si mohol kúpiť nové musím na to mať. Prípadne mať odvahu zobrať si brutalny úver.
Na to aby som si mohol kúpiť jazdenku ako napríklad Turbo zase na to musím mať.
Už som to tu niekde postoval - skoro 700tisíc slovákov má príjem do rodiny menej ako 1000 eur mesačne. Lenže aj na zabezpečenie tohto minimalneho príjmu treba chodiť do roboty. Naša verejná doprava neprepravila 700tisic ludí denne ani vo svojich najlepších časoch.
Takže ???? :40bd: :40bd:
Spanieli zavádzajú garantovaný príjem pre chudobných, tuším 600 eur na osobu , ktoré dostaneš len tak. Proste aby nepostála ekonomika.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

FERO 321 napísal:herin: ročné auto o 30 až 40% lacnejšie? No to by chcel asi každý. Jedine búračka alebo vytopené.
Fero ja nie , lebo aj o 40% lacnejšie je o x tisíc drahšie ako si môžem dovoliť. A ešte nedajbože aby to bolo z portfolia mojej pôsobnosti. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Prvý príspevok:
11. august 2021 06:05

Zaslal: 13. august 2021 13:28
pelewi napísal:Po dlhšej odmlke som sa rozhodol auto vziať.
Dlhsia odmlka - 2,5 dna. To si ale kua dlho rozmyslal. :40bd:
Alebo to bolo skor takto?
achada napísal:Pocul si malo pozitvneho a aj tak si ho kupis a sem si si prisiel len po posvatenie.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pocul si malo pozitvneho a aj tak si ho kupis a sem si si prisiel len po posvatenie.
To robia všetci, prídu sa pochváliť, pretože v slovakistane je auto symbol moci, postavenia, majetku, a u chlapov aj velkosti pipíka. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pelewi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30.09.2013 13:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pelewi »

pre achada a oco13
- nikdy som nebol zastancom niečoho takého že si kupujem niečo aby som tým hocikoho (zbytočne) ohúril alebo sa pochválil, rovnako si nehľadám "posvätenie" na moje rozhodnutia.
Suverénne môžem povedať že mi Ford ako značka bola odjakživa srdcu najbližšia takže asi tak.
ALE HLAVNE prišiel som sa sem spýtať na radu ľudí čo majú PowerShift a častejšie som dostával odpovede od ľudí čo len počuli/čítali že to stojí za konský ..... tak to prezentujete ďalej aj mne. Takže neviem o čom sú vaše príspevky chlapci. Keby som sa mal riadiť vami dvomi tak verím tomu, že si kúpim ten spomínaný Moskvič alebo sa držal niečoho len o trošku novšieho.
Ale tak SLOVÁCI! Vyjadriť sa na hocičo okolo seba (najmä čo nie je moje a ani nechcem) je u nás národný šport. :-\
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Mudry sa uci na cudzich chybach, hlupy na vlastnych. Tie reci na internete sa vzali odkial? Spadli z neba? Je tam iks skusenosti, ze je to smejd, ale to nechces pocut, ty radsej pocujes tych dvoch, ktorym sa to nerozsypalo. Takze ano, uz si bol rozhodnuty ked si zakladal temu a sem si si prisiel po rozhresenie dufajuc, ze prave ty budes mat stastie. Ja som sa s Fordom popalil (nie s PowerShiftom) lebo som nedal na ten kopec negativnych skusenosti, ale na tych, ktori vraveli, ze to postihlo len par kusov, o ktore nebolo starane. Tak dufaj a modli sa, ze ty budes mat viacej stastia s TYMTO KONKRETNYM KUSOM.
pelewi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30.09.2013 13:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pelewi »

OK kamoš daj si na mňa pivo teda. :2f93:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nebolo to myslené konkretne na teba, to si sa mohol dovtípiť, pretože no ford naozaj nie je na chvalenie.
Bolo to myslené všeobecne na slovenskú náturu. Vo firmách som jazdil dosť aut s automatom, ale ak by som nechodil sem na forum tak by som ani len netušil že Passat má dsg, Ford powershift, a toyota cvt.
Vyjadrujem sa vždy k luďom pretože ludia spôsobujú poruchy a problémy aut, bez nich je to len neživá kopa železa.
No a vzhladom k tomu že tu v regione strojár inú robotu ako automotive ani nenajde, tak aj denne vidím ako sa tie vaše modly vyrábajú.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných