Ford Focus - skape pri zohriatom motore na voľnobehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Treba na skusku zaslepit hadicu ktora ide do ventilu otvetravania.Ventil vies skontrolovat aj elektircky,aj mechanicky.Mal som pripad s inym autom,ze umela nadrz bola riadne zdeformovana,kvoli nefunkcnemu ventilu.Nic neodpoj,to je blbost,udaje potom berie rj z inej mapy.Riadiace jednotky 98 a 04 su identicke.Daju sa prefleshnut,nie je problem.Chybu mas v sani ,v podtlaku.Motor ti vzdy funguje 30 sec po nastartovani,pokial aj v nadrzi nevytvara podtlak.Ake su hodnoty map senzoru pocas startovania a po 30sec?Ten motor je velmi jednoduchy.
betyx
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 24.02.2017 14:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa betyx »

Ventil odvetrania kľuky je nový v ňom problém nebude...skorej má zaujima ta deformácia to checknem a tu hadičku zajtra skúsim zaslepit a prstom upcham aj ventil.
Divné je že po odpojení map ked držím na voľnobehu otáčky na 3000 a pustím plyn a v sekunde pridám a zasa a zasa tak nepočuť sanie toho falošného vzduchu ale všetko ok a pri map zapojenom to počuť a ešte aj skape keď pustím úplne plyn po pár zakolisaniach.
Každopádne dám zajtra dole ten kryt odvetrania kľuky a pozriem či tam nieje nejaký problém deformacie a či nesaje tade... Hadička ta roztrojena je tiež nova
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nie odvetravanie klukovej skrine,ale palivovej nadrze!!!!!To je obrovsky rozdiel.
betyx
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 24.02.2017 14:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa betyx »

Počkaj ta plastová krabička či ako to nazvať odvetrania klukovky do ktorej ide pcv ventil nieje z 2častí? To má byť uzavreté? Ja to mám z 2 častí a vôbec som si nevšimol že by to bolo urvaté?
betyx
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 24.02.2017 14:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa betyx »

Aha sorry, zajtra to skúsim a dám echo. Ďakujem za radu
Naposledy upravil/-a betyx v 19.10.2019 22:19, upravené celkom 1 krát.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Do otvetrania klukovej skrine neide ziadny elektromagnetickY ventil.
betyx
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 24.02.2017 14:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa betyx »

Jasné, no s týmto som sa ešte nestretol okolo nádrže neviem nič niesom mechanik ale zaujíma ma to a chcem to vedieť a aj to musím opraviť
:3035:
Takže píšeš o tej plastovej krabičke( odvetranie palivovej nadrze) čo je úplne vľavo hore a idú do nej 3 hadičky, najhrubšia z nádrže,tenšia zo sania pred škrtiacou a najmenšia zo škrtiacej klapky
+ Konektor 2pinovy s 2ma káblami
Nádrž našťastie nieje deformovaná.
Prosím Ťa ešte keď máš trošku času o presný postup preskúšania s detailami..
janbaluhrasko
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janbaluhrasko »

Ano jeto jednoduchy motor. Uzil som si snim.
Ulomeny vyfukovy ventyl, rozvody robene vo forde klakli po 35000 km. Tak isto vodna pumpa zlyhala
origo fomoco. Nevysvetlitelne kolisanie volnobehu
, Nemoznost spravit emisnu koli kolisaniu otacok.
Stale problem zo svieckami, kablami, zapalovacim modulom, cidlo rychlosti tiez. A raz som mal vysoku spotrebu cca 28l na 100km vo forde vymenili lambdu ale zabudli ju zapojit do konektora, problem bol vtom regulacnom ventile palive a salo palivo da sania.
Inak auto fajn aj spotreba.
martincichy
Príspevky: 5453
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Hadicka na trase ventil - nadrz musi byt priechodna.

Ventil ma staly privod 12v. Signal je po kostre. Premerat.

Ak ventil odpojis a na konektor privedies 12 v a budes to prerusovat, mal by si pocut cvakanie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kedysi si v odborných článkoch palivová sústava Forda vyslúžila slovo kanalizácia,to bol ešte aj názov "kanalizácia Forda xx"
príčina k tomu zrejme bola
betyx
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 24.02.2017 14:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa betyx »

martin cichy napísal:Hadicka na trase ventil - nadrz musi byt priechodna.

Ventil ma staly privod 12v. Signal je po kostre. Premerat.

Ak ventil odpojis a na konektor privedies 12 v a budes to prerusovat, mal by si pocut cvakanie.
Ďakujem za návod, ako prídem domov kol 16:00 vyskúšam a dám echo. :300f: s touto poruchou som sa ešte nikdy nestretol.
Keď bude náhodou hadica ventil-nadrž upchata dá sa dako prepchat?odpojiť z nádrže a vyčistiť? Či vymeniť... Zvyšné 2 hadičky sú čisté. Keď bude zlá mechanika/elektrika ventilu tak kde kúpim ten ventil bo keď ho pozerám nikde ho nemajú...
janbaluhrasko
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janbaluhrasko »

https://www.tacho-airbag.sk/Menic-tlaku ... d20623.htm

solenoid je pouzity.
Taky isty mam aj ja v aute.
Pri nadrži je filter s aktivnym uhlim vid odkaz....
https://ford.7zap.com/cs/car/42/6.34926 ... 592/#9C915
betyx
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 24.02.2017 14:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa betyx »

martin cichy napísal:Hadicka na trase ventil - nadrz musi byt priechodna.

Ventil ma staly privod 12v. Signal je po kostre. Premerat.

Ak ventil odpojis a na konektor privedies 12 v a budes to prerusovat, mal by si pocut cvakanie.
Hadica na trase ventil-krabica aktívneho uhlia je priechodná aj hadičky prepadu z krabice aktívneho uhlia (snáď to uhlie dobre píšem)
Ventil čo je z predu vozu, vľavo hore nedáva vôbec prúd(ktorá poistka to môže byť?) A keď som odpojil celý ventil a napojil na 12v a prerušoval nič som nepočul ani cvak(takže je zlý)

Ešte moja otázka čo mám ešte na tej krabičke aktív uhlia skontrolovať? Za ňou je fakt ventil ábo čo ale neviem sa k nemu dostať trčí iba kúsok z neho(vyzerá ako zmenšený palivový filter) to netreba skontrolovať/vymeniť
Naposledy upravil/-a betyx v 20.10.2019 19:27, upravené celkom 1 krát.
betyx
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 24.02.2017 14:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa betyx »

Ešte musím spomenúť že keď som pripojil ventil na 12v bol tam určite nejaky skrat bo krokodiliky boli horúce/dal som ich určite dobre.
betyx
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 24.02.2017 14:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa betyx »

Rozobral som aj mechanickú časť ventilu: strunka a membrána sú nepoškodené no elektrická časť keď prepnem na multimeteri diodu a dám na oba kontakty v konektore tak ukazuje priechodnosť...
Robím niečo zle?

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných