Ford Focus - rada pri kúpe

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Re: KorĂłzia

Príspevok od používateľa Cham »

corallo napísal:
Cham napísal:
corallo napísal: FF II má už lepšiu antikoróznu ochranu, ale neni to zinok. .
Samozrejme, že Ford Focus II, vyrábaný od roku 2004 má pozinkovanú karosériu
Blbosť, od roku 2004 má lepšiu antikoróznu úpravu - myslím až 12 vrstiev, ale nie zinok!!!!!
Chod sa spytat do autorizovanej predajne Ford a uvidis!!!!!
simie69
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 11.09.2007 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Korózia

Príspevok od používateľa simie69 »

A ako kde inde je focus? Iste Dci nie je menej spoľahlivý ako TDDI, veľa však záleží od majiteľa. Asi preto že TDDI boli vynikajúce motory začali do fordov montovať motory PSA že? Nehnevaj sa ale bezúdržbové auto som ešte nevidel a ford už vôbec nie. Podvozok môže byť lepší, to oznávam, ale mne osobne to nevyváži fakt, že ako forda, tak mazdy korodujú
Porovnávaj porovnateľné. Ak DCi tak TDCi, ak TDDi tak DTi. Ohľadom motorov určite nebude Ford zaostávať, či už kvalitou odhlučnenia, výkonom, spoľahlivosťou... PSA diesle sa začali montovať aj do volva, to znamená, že volvo motory boli zlé ? :) Určite nie. Všetko je o peniazoch a pre Ford bolo rentabilnejšie kupovať motory od PSA ako vyvíjať svoje. Napríklad 2.0 TDDi a TDCi majú zhodné bloky, len systém vstrekovania a ďalšie detaily sú iné. Bezúdržbové auto to síce nie je, ale (s benzínom 1.6) má k tomu blízko. Rozvody sa menia každých 150 000/10 rokov a stoja menej ako na Octaviu 1.6. Okrem toho len spotrebák, sem-tam nejaká drobnosť. To, že Fordy korodujú je pravda, aj na mojom Mondeu sa objavil náznak hrdze, avšak nieje to hrôza ako napríklad Felicia. Sú to len malé fliačiky na hranách dverí, ktoré keď sa správne ošetria tak je minimálne 10 rokov pokoj. Žiadne auto nie je dokonalé :)))
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

fonoke napísal:Mám 2001 ani stopa po hrdzi ..... 1,6 16V benzín je asi naj volba .... i ked aj ta 1,8 nemusí byť zlá ale s porovnávaním spotreby by som to až tak nevidel ...... mne výchadza o cca 1,5 litra lepšia spotreba ako kamaratovi čo ma 1,8 ale zase maximálku ma kus vyšie :D ..... zrýchlenie nejaké desatiny lepšie ako 1,6 ...... čo som sa dozvedel tak 1,8 je vraj ešte viac spolahlivejšia ako 1,6 viac na http://www.fordclub.sk/ alebo http://www.ford-focus.sk/
Ja spravim 8l kombinovanu na nizkoprofilovkach 17kach, na zimnych 15kach mam teraz cca 7,3-7,5. A jazdim takym stylom, ze...povedzme ze da sa setrnejsie :)
Loutka
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 22.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loutka »

v prvom rade si treba uvedomit ze CR motory sa kazit budu vzdy a na vsetkych znackach, tento system pracuje pod obrovskym tlakom a potrebuje kurva kvalitnu naftu co na slovensku nemame, cerpadla a vstreky a taktiez dvojhmotne zotrvacniky si uz v sucasnej dobe musime zaratat do spotrebneho materialu auta a je potreba ratat s tym, ze pride cas kedy ich bude treba vymenit ci uz je to Ford alebo VW alebo vylepseny VW Audi... neviem kto tu pisal ze si treba davat pozor na dvojhmotu, ale poviem ti ze dvojhmota nie je robena ako dozivotna suciastka a treba ju po niekolko km vymenit lebo sa "vylagruje" a s tym nic nenarobis
stanlee
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.07.2009 10:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanlee »

mam 1,6 uz 7rok, je to model 2001, 2x som mal opravovane lemy v ramci garancie zadarmo, ak mas servisnu tak je zaruka 12r na prehrdzavenie karoserie, ak si tu hrdzu vcas vsimnes, da sa to velmi lacno opravit , a urcite je to v lemoch, aj tak sa to navzdy neodstrani len oddiali, za tych 7r som menil jedno lozisko 160€, vodnu pumpu 200€pretoze ju mechanici vo forde pri vymene rozvodoveho remena nevymenili a ma zivotnost cca 150tkm, odisla cievka 150€ale dosiel som na 3valce, ked som mal golfa tak tiez odisla ale tak ze som ostal na mieste stat, nedavno praskla priruba na termostate 50€, problem so zamkom, je tam mikrospinac ktory lubi po rokoch odist, potom pri nizkych teplotach auto po odomknuti dialkovym ihned zamkne, mam teraz 200t/km, zivotnost motora jedny vravia 250 iny 350, vsetko je o style jazdy, spotrebu mam od 6,4-7,2, mam pneu 185 aj 215, nahradne diely stoja strasne malo, a hlavne je ich milion, razvor 2615 nema v triede skoro ziadne, urcite by som tdci nekupoval 1vstrek = 600€, a povod auta a km pri dovoze nezistis, najviac sa mi pacia inzeraty typu predam 10r auto dovoz D najazdene 150t/km tak si pozriem mobile.de a tie iste auta rocnikovo sa km zacinaju od 250do 350t/km
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

, ked focus lacny a spolahlivy - 1.6 ,1.8,budes riesit len spotrebaky a hrdzu,, dovoz pozeraj 2x ,,

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných