Ford Focus - nehoda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Vapnulko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22.04.2021 10:25
Zdieľať na Facebook

Ford Focus - nehoda

Príspevok od používateľa Vapnulko »

Ahojte! Vopred sa ospravedlňujem, ak je to v zlom topicu.
Cca 2 mesiace dozadu som mal nehodu - moje auto sa chcelo zoznámiť s betónovým plotom. Karosárske práce , práce od nápravy , vyrovnanie elektronu, geometriu mám všetko čoskoro poriesene - ale keďže mi pri nehode strelili airbagy tak by som sa chcel opýtať, či náhodou nemáte niekto niekoho v Žiline, KNM, Bytci čo by zvládol buď repas palubovky (hľadal som, no najbližšie a najkvalitnejsie som našiel až v CZ v Trinci) poprípade kto by vedel vybaviť novú (z nejakého staršieho) a nahodiť palubovu dosku, volant, airbag spolujazdca a airbag jazdca , poprípade riadiacu jednotku , ak treba aj to. Skúšal som kontaktovať pána v Teplicke nad Váhom ktorý sa špecializuje práve na fordy, no neúspešne. Jedná sa o Ford FOCUS, 1.6. Ti-VCT (dúfam že to je správne označenie motora), manuál, 92KW. Vďaka moc za rady :) .
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

pan v Teplicke zacina mat vela zlych recenzii, hoci som ho aj ja pred par rokmi vrelo odporucal , inac s tvojim problemom by nemal vela prace , neviem kde ides dat menit ostatne veci ale povacsinov to robia len ako komplet , teda aj stym co pozadujes ty
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Až si chceš nechať auto, airbag by som extra neriešil.
zaklik
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 25.08.2011 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaklik »

Tak, tak pán v Teplicke už veľká bieda. Roky veľká bieda ... no najväčšií odborník na Fordy na svete, nehovorím že nevie ale správanie a komunikácia išli preč. Asi vyhorel alebo čo. A najlacnejší tiež nie je v porovnani s odobroníkmi na Fr autá napríklad. Jeho najväčšia starosť je vymeniť rámiky pod SPZ za svoje .... bol som toho svedkom....

braga napísal:pan v Teplicke zacina mat vela zlych recenzii, hoci som ho aj ja pred par rokmi vrelo odporucal , inac s tvojim problemom by nemal vela prace , neviem kde ides dat menit ostatne veci ale povacsinov to robia len ako komplet , teda aj stym co pozadujes ty
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

https://allegro.pl/kategoria/wyposazeni ... t-1-2-0415

Vybrat si mozes, dopravu si tiez vies poriesit (skus guglit ako na “tovar z polska“),a uz len najdes kto to prehodi, da dokopy.
ivan-k
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.01.2019 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan-k »

braga napísal:pan v Teplicke zacina mat vela zlych recenzii, hoci som ho aj ja pred par rokmi vrelo odporucal , inac s tvojim problemom by nemal vela prace , neviem kde ides dat menit ostatne veci ale povacsinov to robia len ako komplet , teda aj stym co pozadujes ty
V prvom rade si uvedom, jeden mechanik od neho odisiel, lebo ho ako keby odstavil ked mu stuplaslava do hlavy a druha vec, jeho j...a manzelka sa snazi riadit vsetko. Nieco ako caputova, potom to tak vyzera.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

napis mi SS dam ti kontakt na cloveka co ti to vybavi
Vapnulko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22.04.2021 10:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vapnulko »

Prosím Vás, nemusíte riešiť takéto veci. Úplne offtopic, zatiaľ všetko. Pýtal som sa, či nemáte niekoho v okolí ZA, KNM, BY kto by si na to trúfol, v kľude repas palubovky alebo výmena za nejakú používanú + to čo bolo písané teda ten volant, airbagy a asi patron od pasu. Neviem ako robí pán v Teplicke, bol som tam dávno a čakám aj na odpoveď od neho, ale zaujímajú ma viaceré možnosti. Vďaka za ochotu :) .
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tak existuju Zlate stranky, vyhladavace a podobne. Telefon urcite mas, takze neni problem obvolat a dohodnut sa.
To, ci sa rozhodnes pre nejaky “repas“ tej palubovky, alebo to bude vymena za inu je uz len na tvojej dohode a preferencii, avsak davat 300€ za opravu je podla mna nezmysel. Staci len osobny hovor cez telefon…
Zadarmo to nebude nik robit.
Vapnulko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22.04.2021 10:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vapnulko »

Nikde nepíšem že zadarmo. Ukáž mi kde prosím ťa? Pýtal som sa či nemá niekto niekoho známeho čo také veci robi v okolí ZA, BY, KNM. Zlaté stránky? Áno a nájdem servis kde si za takéto veci vypýtajú +-1400e. Čo mám zatiaľ zistené tak repas palubovky, airbagy a všetko okolo toho cca 540-720e, u jedného mi to vyšlo výmena palubovky za druhú cca 920e . Len si robím rozhľad ďalej, a skúšam pretože to je dosť od ruky , tak či náhodou niekto nemá niekoho známeho v okolí. S tou výmenou je to určite lepšie ako repas, ale kde máš záruku že tú palubovku čo dajú s používaného, tak nieje repasovana? To je také. :/ To už by som rovno mohol nechať repas mojej spraviť ako tam dať inú repasovanu :D
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Neviem co ocakavas, ci ma niekto za teba obvolavat dielne a zistovat ceny?
To co bolo pred tyzdnom, mesiacom, pol rokom uz zajtra platit nemusi.
Ked nemas ty tie diely, tak ich musi zhanat dielna, a aj v Polsku ceny lietaju hore dole, aj podla dostupnosti. Asi z autorizaku sa tie vaky kupovat nebudu, ze?
Je sezona prezuvania, v tychto a buducich tyzdnoch su uprednostnovane pneu, pomaly nik inu robotu nechce brat, zvlast mensie dielne.
Babrat sa dva dni s palubovkou, ked to same zinkasuje za pol dna prezuvania a este aby sa s niekym natahoval o cenu?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Ta vymena airbagov sikovnejsiemu cloveku nezaberie ani pol dna. Netreba z toho robit horor
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Vyborne, ked dokazes demontovat palubku a druhu dat s5 za ani nie pol dna. Este k tomu, aby nic nebolo prasknute, aby vsetko licovalo, nic nevrzgalo, aby sa ti dotycny neprisiel stazovat, reklamovat. Ja mam obdiv k ludom, co to vedia, maju na to trpezlivost. Ale kto neskusil, ten nevie a bude sa mu zdat par 100€ za taku pracu premrstena cena…
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Vyberať palubovku,je TOP najhoršia práca okolo udržby automobilov.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každý reči ako rychlý Jožko,lebo nič podobné nikdy nerobil.Palubiek sa sa navymieňalo na stovky pretože sa nosili búračky,pre komplety sa chodilo osobne do Glivíc či kurníkov.Máloktorá po zložení nevydávala zvuky lebo zväčša sa s tým nik nebabral z dokonalým poupínaním kabeláží a pod,často pri demontáži utrhnuté západky.Zložili ale drncalo a pod.To v časoch keď palubovky boli jednoduché,bez obrazoviek,bez dokonale lícovaných dielov kde ani nevie ako začať lebo všetko je dokonale ukryté a dekor ide poškodiť aj pri velkej opatrnosti.Ja celkom rozumiem ak chce pán dobre odvedenú prácu že si právom robí starosti.Mnoho aut zmenilo majiteľa lebo sa už pazvukov nevedeli nikdy zbaviť.Na dnešných nádherách čo sú vybavené všetkým možným,dokonale zlícované,airbagy ešte aj kolenné,všetko dokonale poupevňované si treba naozaj dobre rozmysleť čo a komu.Ja som takú prácu odmietol,zárobok ak by aj bol dobrý nestojí za to obrovské riziko poškodenia obkladu,niektorej hrany a pod čo hrozí a veľmi hrozí.Mnoho vecí drží,je nutné použiť väčšiu silu,potiahnuť...lup a priekak máte na krku.No no,kto to robil dobre vie svoje než aby na tenký ľad liezol a majiteľ krivo pozeral že tu na tom okrajčeku vidieť niečo

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných