Ford Focus mk3 - nafta v oleji

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pito27
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.01.2023 18:12
Zdieľať na Facebook

Ford Focus mk3 - nafta v oleji

Príspevok od používateľa pito27 »

Hladam niekoho kto by mi vedel pomôcť s timto problemom alebo neake rady dakujem.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: ford focusmk3 problem nafta v oleji

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nafta v oleji, predpokladám stúpajúca hladina oleja je najčastejšie pre nevhodné využívanie vozidla
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: ford focusmk3 problem nafta v oleji

Príspevok od používateľa db69 »

ivko1 napísal: 07.01.2023 18:23 Nafta v oleji, predpokladám stúpajúca hladina oleja je najčastejšie pre nevhodné využívanie vozidla
toto presne povedali kolegovi v servise ked sa mu na fokuse zaj....l dpf ilter. :3dcline: kupoval ho nové
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: ford focusmk3 problem nafta v oleji

Príspevok od používateľa oco13 »

Onedlho bude nevhodným využívaním samotné jazdenie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: ford focusmk3 problem nafta v oleji

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo iné mu mali (mohli) povedať keď nerozumejú základným veciam čo kde ako sa to môže diať.Ale pravdepodobnejšie je,že vedia čo sa deje.A vedia aj že čo by nasledovalo pokiaľ by sa tým začali zaoberať.Tomu sa hovorí že lepšie hlúpy ale bohatý,ako múdry a chudobný,nebudú kopať vlastencov
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: ford focusmk3 problem nafta v oleji

Príspevok od používateľa db69 »

mhlavaty napísal: 07.01.2023 18:40 Čo iné mu mali (mohli) povedať keď nerozumejú základným veciam čo kde ako sa to môže diať.Ale pravdepodobnejšie je,že vedia čo sa deje.A vedia aj že čo by nasledovalo pokiaľ by sa tým začali zaoberať.Tomu sa hovorí že lepšie hlúpy ale bohatý,ako múdry a chudobný,nebudú kopať vlastencov
ked tam to auto kupoval mohli sa ho opýtať ake jazdy bude robiť.a doporučiť mu benzín.Ale to mu povedali až potom
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: ford focusmk3 problem nafta v oleji

Príspevok od používateľa oco13 »

mohli sa ho opýtať ake jazdy bude robiť.a doporučiť mu benzín.
to by išli sami proti sebe - servis potrebuje pokazené autá.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: ford focusmk3 problem nafta v oleji

Príspevok od používateľa db69 »

oco13 napísal: 07.01.2023 18:53
mohli sa ho opýtať ake jazdy bude robiť.a doporučiť mu benzín.
to by išli sami proti sebe - servis potrebuje pokazené autá.
ale nie v záruke
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: ford focusmk3 problem nafta v oleji

Príspevok od používateľa oco13 »

Záruku nejak doklepú, a najlepšie je auto čo celkom padne hneď po záruke.
Toto nie je problém len fordu, to je problém u vela vela značiek, čítam to tu každú chvílu - pribúdanie oleja. A ani jeden výrobca to nerieši. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: ford focusmk3 problem nafta v oleji

Príspevok od používateľa ivko1 »

db69 napísal: 07.01.2023 18:50 ...ked tam to auto kupoval mohli sa ho opýtať ake jazdy bude robiť.a doporučiť mu benzín.Ale to mu povedali až potom
Dosť často to je možnosť ktorú kupujúci počuť nechce a jedno či nové alebo jazdené...
Som tu písal týžden či dva dozadu o dieslovom BMW, kde ide dať za druhé DPF 1600€...

A ked som prerátal rozdiel za vyššiu spotrebu tak tých 1600€ je na tri roky. Teraz mám ešte obavu aby to nevymenil skôr ako tie tri roky budú, lebo už tam zasa behajú teorie že by chcel radšej Superba, kedže zistil že "trojka" od Brambora je nejaká krpatá voči Passatu čo mal (ale to je tak ked kupujú oči a nie hlava)

Logika jak hrom, kúpiť, behom dvoch mesiacov nasypať 1600€, predať a kúpiť Superba...
To je tak ked slovák "počíta" tak, "aby sa vozil za lacno"
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus mk3 - nafta v oleji

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Až sa nemýlim, je to typická choroba Fordov diesel.
Treba pretesnit vstrekovače, meniť olej každých 10.000 km.

S tým nešťastným systémom dpf vo Forde nič iné neurobíš.
Je sranda ako novinári vychvalovali práve spôsob Fordu, pričom doteraz najlepši systém má PSA.
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus mk3 - nafta v oleji

Príspevok od používateľa sherdog »

lubos zimovcak napísal: 08.01.2023 12:03 Až sa nemýlim, je to typická choroba Fordov diesel.
Alebo napríklad aj dieslovej Mazdy... Ale že by to bolo u fordov nejaké masové sa mi nezdá. Ono to je tak, konkrtíne aj tu bol príklad v minulosti, že niekto kúpil Mondeo s nájazdom napríklad 150 tis. km (neviem presne) v reále tam bolo 700 tis...A Japonský diesel ako mazda tam je to normálne, pribuda olej až ďaleko za stupnicu s označením max....A to ešte k tomu tie úbohé plechy , ktoré milujú klampiari lebo sa ľahučko vyrovnávajú to k tomu ako bonus....
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus mk3 - nafta v oleji

Príspevok od používateľa seven549 »

nafta v oleji bud netesni vstrek siemens bezna vec nad 250 000km alebo casto krat nedokoncene cistenie dpf.

nikto netusi co tam je za motor aky to ma vek a km za sebou tak sa niet comu divit ze ford ma problemy.

kolega ma kiu ceed crdi asi 1.6 motor 50000km 4 roky stare jazdene len mesto.servis -- raz za 2 roky to malo prehliadku cize 2x od kupy.problemy ziadne---lebo auto je 4 rocne s malo km----.


ford mal piezo vstrekovace siemens od roku 2008-2012.z tych rokov dizloveho forda nebrat na mestske jazdenie.
dialniciari dali pol miliona bez problemov aj z piezo a povodnym dpf.

po roku 2012 uz mali niektore 2.0 2.2 cistenie dpf vstrek pred filter ako bmw.ako to mali dizlove 1.4 1.6 1.8 netusim.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus mk3 - nafta v oleji

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Tieto výhovorky značkových servisov sú už fakt na smiech... "Nesprávne používanie auta", lebo s ním normálne jazdil :d :D Keby s ním chodil po lese, alebo ťahal 5 tonový príves, tak nepoviem.
Tento problém majú Fordy už dlhé roky a pri niektorých motoroch úplne od novoty. Je to tým, že sa motor vypne v čase, kedy prebieha regenerácia toho retardovaného DPF - a zvyšná nafta z valca stečie do oleja. Niekedy na to majiteľ príde tak, že má priveľa oleja, niekedy mu na teste vypíše (alebo na palubovke? Nepamätám si už...) "olej degradovaný naftou". Riešenie neexistuje. Teda okrem výmeny oleja každých 5000 km, alebo predaja toho šerbľa a kúpy benzínu... Mimochodom, 1600.- eur za DPF od BMW je ešte super cena. Je to len zlomok toho, čo stoja DPF na kórejcov alebo japoncov.

Ešte ku tým skvelým značkovým servisom, ktoré majú oproti normálnym servisom tú výhodu, že vám ponúknu kávu a mladé sekretárky majú pekné nohy:
V servise drahej značky som reklamoval trhanie motora na voľnobehu. Štyri krát, ešte v záruke. Reklamáciu mi zamietli. V zamietnutí sa píše, že som reklamoval "trhanie motora NA VOĽNOBEHU" a o pár odstavcov nižšie mi zamietnutie odôvodňujú, že "závada sa POČAS JAZDY neprejavila". No to je ale prekvapenie, kto by to povedal??
Závada sa neprejavila v režime, v ktorom sa neprejavila ani nikdy doteraz. Wow.
V režime, akom sa závada prejavovala to pre istotu neskúšali. A to tam to auto mali pár dní, lebo mi nechýbalo, tak sme sa dohodli, nech si ho nechajú dlhšie, lebo tá závada sa prejavovala len sporadicky.

Ale aby som ti aj poradil... Skúsil by som im auto vrátiť a nechať si vrátiť peniaze, lebo toto je neriešiteľný problém, pokiaľ bude aj naďalej jazdiť tak, ako doteraz. Na nete nájdeš takých príspevkov s týmto problémom koľko len chceš.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus mk3 - nafta v oleji

Príspevok od používateľa oco13 »

"Nesprávne používanie auta", lebo s ním normálne jazdil
Nejazdil s ním normalne :41c2: 3km jazdy po meste nie sú normálne :300f: . Normálne sú jazdy kde sa motor a OLEJ dostane na prevádzkovú teplotu a zotrvá na nj aspoň minimalny čas. :4012:
Teda okrem výmeny oleja každých 5000 km,

Na Spartaku sa nielen menil olej, ale aj premazávali všetky mazacie miesta prednej nápravy. Robil si to šofér sám a nikto sa tomu nečudoval :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných