Ford Focus mk2 - aký olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

elektromusic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 24.11.2008 14:34
Zdieľať na Facebook

Ford Focus mk2 - aký olej

Príspevok od používateľa elektromusic »

Zdravím,

chcem sa opýtať aký olej mám naliať do benzínového focusu s motorom 1.6 ti-vct r.v 2006, ak neviem čo bolo liaté doposiaľ ? Podľa výrobcu by mal ísť Ford Formula F 5W-30. Ale nie je to príliš riedky olej pre benzínový motor? Vždy som pri plnej syntetike lial 5W-40. Poraďte mi prosím, či mám naozaj objednať tú "formulu" alebo nejaký iný konkrétny tip. A zároveň sa chcem opýtať na druh chladiacej kvapaliny, aký sa do toho dolieva, pretože je oranžová a s takou farbou som sa ešte nestretol a trošku by mi trebalo doliať.

Focus mám dva týždne a preto sa tak laicky pýtam.Ďakujem za každú radu.
janota
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.10.2005 06:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janota »

Pozdravujem, olej tam daj Ford 5w-30, je dobré si aj preštudovať návod na obsluhu a servisnú knihu, máš tam jednoznačne uvedené aký olej tam treba dať... A tú nemrznúcu máš s najväčšou pravdepodobnosťou G12 ružovú. Ak treba doliať len máličko, zmeraj resp. daj si zmerať bod tuhnutia chladiacej kvapaliny, ak je dostatočný, dolej demineralizovanú vodu.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ja by som dal pri splnení špecifikácie oleja 5w40. Chladiacu oranžovú som tiež ešte nevidel, nebude to ružová zmiešaná z inou farbou?
tomasendo
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 17.01.2011 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasendo »

Mám ten motor , jednoznačne Formulu 5w30, chladiaca by mala byt ružová G12, ale zrejme to máš už zmiešané
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Skoro kazda olejarska firma ma v ponuke 5w-30 so specifikaciou pre Fordy, obvykle maju oleje na konci pismeno F FE a pod.
Uplne kludne ale mozes pouzit olej 5w-30 so specifikaciou pre Volkswagen 507.00 tento olej drzia v kazdom servise a je stavany na vyssie zatazenie ako original Ford olej.
Vyber si znacku oleja aku chces dat a najdi si mazaci plan a v nom svoje auto. Odpovbed najdes rychlo.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Vždy som pri plnej syntetike lial 5W-40.

- určite nie, skôr bude plná syntetika 5W30 ako 5W40 ale je to beztak jedno, motoru to nepovieš a on to nezistí....
ak chceš mať úplný kľud a motor olej neberie pohľadaj 5W30 a ACEA A3, plus to čo máš v knižke ako špecifikáciu... ak dáš viskoznejší olej - napr. 5W40....50...60 a zvyšok splníš nič sa nestane, ostáva ti rezerva mazania...
elektromusic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 24.11.2008 14:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elektromusic »

ďakujem Vám za rady, ale zistil som ešte jeden menší problém pri objednávaní filtrov a to konkretne vzduchového...na tento motor vyhadzuje aj valcovitý aj klasickú obdlžnikovu vložku..TOMASENDO aký tam ide?
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Ked mojej zene poviem aby otvorila kapotu a pozrela sa na obal vzduchoveho filtra (velka cierna krabica do ktorej ide hadica) a zitila aky to ma tvar a ona to zvladne, tak verim ze to zvladnes aj ty. Ak je kruhovy tak to pri pohlade zboku (od laveho kolesa) jasne vidiet.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ludia ked si neviete zistiť tieto úplne banality, tak si to dajte urobiť do prvého servisu
elektromusic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 24.11.2008 14:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elektromusic »

diki...za taketo mudrlantske komenty...viem si to zistit, len som zbytočne nechcel rozoberať..chcel som rychlu informaciu
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A keby boli dve varianty a niekto ti tu napíše zrovna tú ktorú ty nemáš tak čo?
Čia to bude chyba? Toho čo poradil, alebo toho čo bol darebný sa pozrieť pod kapotu?
elektromusic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 24.11.2008 14:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elektromusic »

Moja otazka smerovala konkretnemu človeku ktorý má rovnaky motor vo focuse ako ja...ale ten mi bohužial neposkytol odpoved..to je všetko..vaše komentare boli zbytočne
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných