Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak by akýkoľvek postup viedol úspešne k opravenej závade,nech robí ako chce.Problémom je že to nevedie.Čo som ja nikdy nepochopil že nik z majiteľa neťahá informácie ako kedy čo,pritom to je prvá vec ktorá nesmierne vie pomôcť a zrýchliť všetko.Akoby to nebolo k ničomu,pozrú do krištálovej gule predsa,a gazda tomu aj tak prd rozumie.Logicky že to príliš často aj končí pri tej krištálovej guli.A vôbec celý ten prístup k majiteľovi je akoby ho z nosa vyfúkali.Ešte ho aj sprdnú čo si nekúpi poriadne auto a otravuje.Ešte to tak premýšlať o tom čo ako,zaplať a choď do riti.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa seven549 »

rastislavgregor695 napísal: 31.10.2021 10:08 No žiadne upozornenia neboli. Žiadna kontrolka nič. Ráno bolo chladnejšie bol aj silný mráz a odvtedy to začalo. Dnes ráno bolo zas teplo ale klepanie ostalo. Napadlo ma či to nemohla byť Tesco Nafta (kde som tankoval z núdze asi 10 litrov) cena bola podozrivo nízka....Mám možnosť zobrať z práce diagnostiku ODB II či tam niečo nebude v záznamoch. Ale naposledy mi to pozerali v servise a nemalo žiaden záznam.
no vidis take info treba pisat na zaciatku.a hlavne kedy som to kupil a toto je moja prva zima s fordom :28b7:

inac ja capujem na sk vzdy len slovnaft alebo lacne tesco a cely zivot vifko 2 nasobne davky.lebo lacna nafta.ak idem na dialniucu a viem ze padne nadrz aj 4 nasobna davka.nie koli tomu ze je to vifko ale koli tomu ze je najlepsie na---- mazanie ----.pamatam na vstrekovace na mk3 mondeu 2.2 tdci ked boli po teste pri 330 000km.cistucke vsetko krasne fungovalo sam technik co to vyberal testoval a montoval spat do auta bol prekvapeny v akom stave mam vstreky a mi povedal vstreky su za polovicou svojej mechanickej zivotnosti.pytal sa ma ako som to dal ked tu maju vstreky z aut co maju sotva 250 000km skoro vsetko repas.povedal som mu,auto je nestocene a toci len dialnice dlhe jazdy cez 1000km vkuse nemecko bezne od 180km/h az do 210km/h co toci asi okolo3000- 3500 otacok a vifko 2 az 4 nasobne davky.cize ???? daju 660 000km?neviem uz mam mk4 2.2 tdci 147kw 5 rokov.ta mk3 slape dodnes ako vino.no asi 660 000km uz neda nikdy.

za cely zivot som len 2x dal drahy dizel.raz omw raz shell .a nic to nedalo ani jeden horse power navysse.max 50 km dojazd.

no ak klepe teraz co niesu mrazy v zime to bude katastrofa.az zacnene nepravidelny volnobeh cukanie a dymenie treba dat vstreky na test a nahrat nove kody.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa seven549 »

FUTURA 29 napísal: 31.10.2021 07:45 Seven,chlape teba je tu skoda.Ty mas na viac,nechces kandidovat za nejakeho ministra? :3dcline:
neviem ako to myslis je mi to fuk.ale ja byt minister tak je slovensko okamzite federacia pod vedenim naroda.to znamena ze o vsetkom by rozhodovali obyvatelia krajiny.ale slovensko je uz zatratene.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa achada »

Vraj federacia! :40bd:
rastislavgregor695
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 30.10.2021 13:00
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa rastislavgregor695 »

Ahojte, takže dnes som navštívil servis , takže jeden vstrekovač je dosť pravdepodobne mŕtvy, zvysena spotreba a rovnako aj menší výkon. Po pozretí vstrekovačov už to bolo jasné. Okolie vstrekovača mastné a čierne takže pravdepodobne podfukuje.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vstrek takéto veci dokáže,len vzhľadom na km to zdvíha obočie.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných