Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Všetko dobre trebalo do.rat . Toto čo je za novinka
na fóre jeriadna blbosť a toho tupca čo to robil mali postaviť k stene a streliť do čela . Som prihlásený a niesom prihlásený tak teraz čo ???
K téme : treba urobiť riadnu diagnostiku motora a príslušenstva ,netreba robiť unáhlené závery , cez fórum to nezdiagnostikuje ani sám veľký ... Môže tu Klepat aj 3 autám naraz a rovnako a stále sa to môže týkať rozdielnych veci . Takže najskôr fyzická prehliadka a až potom diagnostika . Naftou neverím že by to bolo nakoľko to to robí len v určitom rozsahu otáčok ako píšeš . Filter neviem kedy si mal vymenený ,pre pokoj duše kontrola plus kontrola tesnosti systému . Ja osobne miešam nafty a tankujem aj na tescu všetka nafta na sk je z rovnakého skladu ,kamarat robí v sklade palív odkiaľ nosia na rôzne cs a pre všetky značky ide rovnaká nafta
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Zdravím vás , mnohé rady tu boli správne , dokonca stým VIF diesel je ja potrebné do kažného tankovania.

Kolega tu spomínal niečo ohľadne meraním z osciloskopom a neinvazívnymi metódami diagnostiky ich výpovednú hodnotu môžete vidieť na obrázkoch, je jasné že je k tomu potrebný určitý technický pohľad.

Najhoršie čo robia v podstate väčšina ľudí je že skusmo menia dielce za repliky ktoré z výroby už nefungujú, a potom nastáva kolobeh udalostí ktoré neriešia problém ale vnášajú nové a nekončiaci kolotoč .

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
2017 subaru wrx 0 60 time
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Niekomu to môže vyznieť ako pekné obrázky,ale každá čiarka a detail má svoj konkrétny význam.Človeka berú okamžite po EKG na operačný stôl ale prečo to vie len ten "vykladač" tých kriviek.U motora je to ešte prepracovanejšie lebo z motorom sa neporozprávate a všetko závisí na tom ako rozumiete jeho jazyku.Že takéto veci existujú,aj taký diagnostici existujú tu nie je jeden deň.Schopnosť analyzovať problém je problémom obsluhy a náročnostou pochopenia procesov.Možnosti sú nekonečné.Napriek tomu všetko valcuje hlúposť,neodbornosť a lajdáctvo.A toto nemá normálne vysvetlenie.Ak človek nepoužije asi to najpravdepodobnejšie čo ho napadá...hlupák hladá hlúpeho,rozumný rozumného,ale tu sa už bude najskôr jedna skupina urážať.Napriek tomu aspoň jedna skupina si pomaly tieto veci osvojuje.Čas tejto techniky prichádza a raz bude nedeliteľnou súčastou bežného servisu,iná cesta na dnešnú techniku nebude.Technika siaha po velmi zložitých vyspelých systémoch,to vyžaduje aj opravárenstvo na tomu zodpovedajúcej úrovni.To kde je to dnes je výsmech
rastislavgregor695
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 30.10.2021 13:00
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa rastislavgregor695 »

Ďakujem za vaše rady , skúsim najprv nechať prezrieť motor či to nie je nejaká banalita a pokiaľ by sa ukázalo že sa jedná a niečo komplikovanejšie tak by som pristúpil na poriadnu hĺbkovú kontrolu motora.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ako česť diagnostikom ale niekedy sa to nedá riešiť a ajtak ťa ťa diagnostika môže zavádzať . Skúsenosti v rodine . Diagnostika napísala vadu EGR ,ten sa vymenil , original značka a rovnaká chýba , znova vymenený EGR na tiež to isté . Do auta nasypal strýko cez 500 euraj s výmenou EGR a problém nevyriešený . Auto bolo 2 servisoch a nič . Nikoho nenapadlo pozrieť káble ,jedna žila bola pricvaknuta krytom motora čo ju po čase presekol a problém bol na svete ale diagnostici len vymieňať ale fyzická kontrola vykonaná žiadna . Ďalší prípad mne je Mégane 2 cc svietil abg diagnostika vypísala vadu predného spinaca nakoľko som nemal čas na to tak som im povedal že nech sa na to pozrú oni , vymenili a vada ostala , tak že je vadna rj abg , a výmena novej ,no vravím kašlite na to 400 eur za rj nedám . Sám som si to pozrel a zaoxidovany kontakt pod sedadlom , precisteny nastriekany kontoxom a kontrolka zhasla a bolo ešte pár prípadov podobných .. asi pred 3 rokmi som kúpil ix 20 za zníženú cenu pretože tam pri určitých otáčkach niečo hrkotalo už im mechanici že im odišli vstrekovacie trysky tak sa toho zbavili nakoniec to bol padnuty skrutkovač pri plastovom podblatniku , auto jazdí doteraz . Mondeo tiež hrkotalo a bol problém v kryte motora kde boli vypadane a poškodené gumové uloženie a brutálne to hrkotalo . Týmto chcem naznačiť že je potrebná najskôr fyzická obhliadka auta až potom diagnostika
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa Renova »

Nuž ak si niekto nakúpi za fúrik kadejakých elektronických zariadení na zisťovanie porúch na autách,tak sa potom snaží ich v praxi aj patrične využívať.Či už sa tom v danom momente hodí alebo nie,to ho nezaujíma,niekto to zaplatiť musí.Metoda zisťovania poruchy pomocou diagnostických prístrojom na zákazníka pôsobí ovela dôverihodnejšie ako keby si mu povedal že mu ideš zisťovať poruchu holými rukami.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ja som skôr za to aby sa to pozrelo fyzicky ,či už zaseknutý EGR ,poškodený kábel,konektor ,a podobne . Veľa diagnostikov je lenivých čo len dvihnúť kapotu česť výnimkám ale problémy sa neriešia len spoza monitora s prstami na klávesnici . Ďalší príklad : bývalý majiteľ Méganu cc bol v renaulte že mu nefungujú zadné trojuholníkove okná tam mu povedali že treba vymeniť mechanizmy a jeden stojí z 450€ . Doma po kontrole som zistil že sú v konektoroch vyhnute kontakty a nemalo to kontakt . Oprava môj čas , materiál 0 eur a fungujú bez problémov doteraz . Rádio nechytalo stanice - nové rádio tiež problém , mnou zistená chyba zlomený kábel na zadnej kapote ,oprava 1,20€ za koaxialnu spojku . A ešte bolo pár chýb ktoré som si svojpomocne opravil bez diagnostiky
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa mhlavaty »

miroslav...pokiaľ sa niekto hrá na diagnostika je možné úplne všetko.A stačí pozrieť tabule čo hlásajú...robíme diagnostiku.Asi všetci.Nie je tam že na úrovni nula,alebo - vieme pozrieť chybový kód.Ak ale diagnostik tým diagnostikom je naozaj,tak vidí to čo dal vyššie jaroslavelektro.Vídí detail toho čo robí ktorý snímač alebo tlak alebo prúd atd.Dám len jeden základný záznam (kluka/vačka)a teda sa pozrime čo tam vidí.
Kluka
Vidí že čidlo napájané 5 timi voltami - tj správne.
to zároveň znamená že sú v poriadku tri vodiče- +5V,kostra a signálový vodič.
Vidí že sú impulzy v poriadku a RJ ich musí vedieť spracovať (kedže vidí signál inak)
Vidíme že je tam 60 zubou s dvoma dvojzubovými vynechávkami a ani jeden zub nemá poškodenie,ohnutie.Signál nie je rušený,čo by mohlo spôsobiť že nebude štartovať.
Vačka
správne napájanie,správne tvary impulzného kola,správny pattern (otočenie hrany) správne pripojenie káblov a to hlavné - pozícia signálov (posunutie) kluky voči vačke dáva jasnú správu na presnosť rozvodov ! bez špekulácií či je skočený o zub alebo iba nepresne zostavený rozvod,pripadne vybitá drážka rozvodového kola (mení sa pozícia)
Vstrek
je typický priebeh prúdu ktorým PD motor otvára vstrekovač.Vidí že v momente započatia vstrekovania má odber 18 A ,vidí kedy uzavrie ventilek a začína vstrekovanie,vidí koľko trvá a ako sa elektricky správa,čiže odpor pripojenia (lišta) či nevypáda niektorý počas chodu (2-3 výpadky RJ ani nezaregistruje) vie si všetky štyri porovnať a vyhodnotiť.
Tým informácie nekončia,len začínajú,všetko je možné pozrieť úplne detailne,všetko je možné odmerať v čase,(prúd a napätie tiež) hoci aj čas medzi otvorením ihly vstreku a zavretím ktoréhokoľvek vstreku aj keď trvá 1,72 milisekundy,u tohoto konkrétne (volnobeh) čo pri deviatich otvoreniach si pozrie každý jeden z deviatich.Pretože tu máme vstrekovanie kde sa tlak z railu znižuje otváraním vstrekovača ale iba do miery že vstrek neotvorí úplne a teda palivo do valca nejde,len ho vstek niekolkokrát pustí do prepadu.
Takže ...pokojne to môžeme zhrnúť do poznania,že všetko je len a len o obsluhe.A kým obsluha dokáže vidieť to čo vidieť môže,uplynie pár rokov drilu.Pretože síce pre takúto diagnostiku je šumafuk či v dielni stojí Ford alebo Mercedes či prvá rotačka,všetko môže ak je toho schopný on.Každý motor (značka) používa rozdielne veci,inú voltáž,iný signál,inak pracuje menežment,anak vyzerá signál z luky alebo má dve vačky plus variabilitu ktorá časovanie mení.Je na vás aby ste vedeli čo je správne a čo nie.Aj somár má v diagnostike ponuky tisíc údajov,akurát nevie čo s tým.Ale názor že najprv pozerať a potom diagnostikovať asi bude v praxi vyzerať takto.Ak robili spojku a ohly zub signálneho kola alebo poškodili magnetizáciu na zotrvačníku,tak to ja budem vedieťza pár minút,alebo ktozvolý iný postup to nebude vedieť ani na tretí deń a ani tretia truhlíkovská dielňa z nápisom ...robíme diagnostiku.Kedže nie je povinnosť upresňovať že na katastrofálnej úrovni,no tak to tam nie.Možno takýto náhľad na vec trošku otvorí dvere do komnat kde zákazníci nemajú zväčša prístup,U mňa môžu aj tam,nič neodpozerajú,žiadneho zákazníka tým že do toho nechám nazrieť nestratím,nič po mne sami doma neurobia.Ak by chceli,potrebujú roky a stovky odpracovaných opráv a ešte nevedie čo taká "výbavička" z príslušenstvom stojí,ak tu dene vidíte že posratý tester na CO si nekúpi za 50 eurí.
Tu je slúbený signál kluka/vačka vstrek nejakého BXE motora.Čo sa dá ďalej z toho vyťažiť za info už dal jaroslavelektro,toto je iba základný log
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na najkrajšiu vec som zabudol.Ten log,osciloskopový záznam sa ukladá do súboru a kedykoľvek si ho viem pustiť a znova s ním robiť čo len chcem.ALE...možem ho aj poslať inému diagnostikovi z extra klasy top machrov,prosím pozri sa na to,takto sa mi to správa,od tej značky po tamtú to začína robit zlotu.A toto má cenu zlata,lebo nikdy nikto nebude absolutný guru vo všetkom
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

seven549 napísal: 31.10.2021 02:11 chyba bola kupovat auto z talianska.uz sa o tom pise min 20 rokov.talian je ako slovak co je dobre nepreda.vzdy odtial boli len vraky.
Kupoval som Fiata z Talianska.
JTD, mal 200000 km ked som ho bral a jazdil ako firemne auto.
Uz ma cez 400000 km a okrem problemu so synchronizaciou prevodovky jazdi stale.

A mimochodom, nemal na sebe ani kusocek hrdze.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Preto som písal česť výnimkám ako ste aj vy . Ja som mal takéto skúsenosti s fusermi , veľkými diagnostikmi . Mondeo malo 60000 km dal som meniť palivový filter v dielni nakoľko som na to nemal čas ja ,filter vymenili auto naštartovalo a aj zdochlo ,za boha nevedeli odvzdusnit , tak že má nejakú elektrochybu tak volali diagnostika .prišiel panko v malom meste , na aute polepy autodiagnostika ževraj sa jej extrémne rozumie napichol ,mne volali že je problem dobehol som ,niečo tam cachroval potom že sa musí registrovat niekde na centrále fordu že to stojí 170eur plus za výjazd ,diagnostiku . Tak že čo už napichnite keď je elektroproblem auto aj tak nestartlo až vybili baterku . Potom na moje vyšetrenie sa zistilo že oni tupci nepodliali dopĺňa filter ktorý je nad zadnou nápravou a forda.ovzdusnit je problém nakoniec som si to tam urobil sám pomocou ručnej pumpy . Auto má už cez 500 tisíc a čerpadlo na ktoré povedal diagnostik funguje doteraz
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa mhlavaty »

miro ...ten stav mi je známy.Svetoborný chlapci z nekonečným sebavedomím.Bežne ich človek pri nákupoch dielov stretá,len pre istotu rýchlo ukončujú hovor a utečú ak príde reč na niečo konkrétne a odbornejšie.Istota je istota,nestretol som v živote veľa ľudí ktorý priznajú že čomusi za mak nerozumejú.Lenže to sa zákazník dozvie ak po platbe.S človekom čo tomu rozumie si človek okamžite sadne a prekecal by celý deń o diagnostike.Aj takých človek v telefone má.Žena prevráti oči lebo vie to je hodina +- najmenej,radšej sa pracem do druhej izby.Z blbom si nemám čo povedať.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Milanko aj my sme spolu voľakedy kecali 47 minút asi tak 2 roky dozadu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Super,svet je maličký.Škoda že si človek musí vytvoriť akýsi svoj svet kde sa dá kadečo lebo je to komunita jednej krvnej skupiny a pred tým zbytkom sa musí izolovať.Veď oni si tú svoju tiež nájdu,tak im to treba dopriať,veď oni sú tiež svoji a dobre si rozumejú
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Klepanie motora za jazdy(1,6 TDCi 85kw)

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Vieš len človeka ako mňa to vie neskutočne nahnevať že majster ešte ani auto nevidel a už treba pichať diagnostiku . Ja som osobne zažil aj taký prípad že prišiel manik k mechanikovi , bol z SL tu dolu robili že mu niečo klepne v zákrute , bol asi v 5 ruch servisoch , menili mu od silentov ,tyčky stabilizátory,capov až po neviem čo a stále v zákrute klepot po kompletnom preštudovaní auta sme našli pod rezervou padnuty orech na bezpečnostné skrutky či sa v zákrute prevalovalba Klepal .manik sa previezol došiel a skoro od radosti plakal že mu nič neklepe , tak obišiel s jedným sampusom čo nám doniesol.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných