Ford Focus II benzin

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dae-mon
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28.08.2012 16:00
Zdieľať na Facebook

Ford Focus II benzin

Príspevok od používateľa dae-mon »

Myslite, ze je chujovina ist do benzinoveho Focusu? Rozmyslam, nad zohnanim 1.6tkoveho, r.v. po 2005. Ma to zmysel?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Úplne ideálne auto z hladiska ceny, priestoru, spolahlivosti...
dae-mon
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28.08.2012 16:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dae-mon »

Benzin chcem hlavne kvoli tomu, ze jazdim vacsinou kratke trasy a v podstate som cital, ze benzinovy motor je uplne naj ..
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ak uvažuješ o verzii hatchback, kludne si tam môžeš zaradiť aj Civic od rv 03, kedy prešiel faceliftom (čočkové svetlá - čierna mriežkovaná maska), ponúka snád ešte viac priestoru, vzhladom na starší ročník je aj lacnejšia
macomliec
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 15.07.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macomliec »

neviem pre co by to mala byt blbost.. je to praveze velmi dobre riesenie! :2f93:
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

kamo kupil jednotku fokus 2 liter rv 2000 s 160tis km za 1100€
ide jak píla a maximalna spokojnosť
tie stare su super benzíny....nove hnoj
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

:d :D je smiesne, ze ked vacsina ludi spekuluje nad benzinovym autom, mysli si, ze je to chujovina, alebo nedaj boze pri "maloobjemovych" 1,6, 1,8 autach "menejcennost" ... lebo su : vacsinou lacnejsie, niekedy aj vybavovo chudobnejsie ako ich dieslovy bratia a sestry. Ale opak je pravdou. Presne ako pisu chlapci vyssie ... s benzinom budes mat s najvacsou pravdepodobnostou o 50% menej starosti ako s naftovym "bratom" . Takze kludne ries benzinovy FOCUS...samozrejme s vsetkymi pravidlami kupovania "jazdenky". Neznamena, ze diesel-zavady, benzin-bez zavad :3020:
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Znamy kupil Focus II a naraz zistil, ze ho neda do garaze, je uzka. Fofo II ma sirku 1840 mm bez spätnych zrkadiel, co je viac ako o triedu vyssie auta napr.Passat, Superb...
Fofo II + benzin jednoznacne ano.
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

no...mne sa tie fordy nepáčia...až na mustanga...nikdy som ho nemal...raz som chcel kupiť v CH 2,0 ghia v koži...dodnes lutujem že som nekupil :40bd:
fokusa ber v benzine..a najlepsie 2-litra
jan.perina
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.11.2009 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jan.perina »

Dobrý večer, ja napíšem za "dieselového brata". Mám 1,6 TDCi v kombi, tiež jazdím kratšie trasy a pri dodržiavaní základných zásad, teda po štarte 30-60 sekúnd nechať bežať a po jazde zase minutku nechať dochladiť turbo nie je problém. Kupoval som ako jazdenku, mám už 3 roky a jazdí bez problémov. Minulý rok cesta do grécka, tak pre kľud duše som robil veľký servis, všetky kvapaliny a filtre a povedal som si že radšej aj spojku a dvojhmotu. Takže síce investícia ale mal som pokoj na duši. Tankujem na slovnafte alebo shell a dávam VIF.

Ale priznám sa auto posielam do sveta lebo ho nevyužívam, tak chcem niečo menšie a asi druhé pre manželku do mesta. Inak len môžem súhlasiť s jazdnými vlastnosťami, kde človek otočí volant tam ide.

Takže sa pripájam, focus 1.6 áno, a ešte lepšie 2.0 Duratec 107 Kw- nezmar
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A tie krátke trasy jazdíš ako, že musíš dochladzovať turbo?! Inak sa ti ten diesel musel sakra oplatiť - krátke trasy, preventívna výmena dvojhmoty, predaj po 3 rokoch... :41c2:
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Určite dobrý krok a výber. Na kratké trasy priam ideálne auto. Údržba nenáročná, jazdné vlastnosti na svoju triedu jedne z naj, spotreba normal.
Myslel som si, že ivko tu začne točiť o nejakom japoncovi :-) ale klasický benzín by som moc neriešil, nieje tam sa extra čoho obávať ako u diesloch. Pokiaľ si to auto vieš trocha overiť aby si mal pokoj na duši, taktiež poriadna obhliadka a test. jazda a ak sa ti bude zdať všetko v poriadku nevidím dôvod aby to bola zlá kúpa. Vrelo doporučujme a tá 1,6 je na bežné jazdy postačujúca až až a nieje problém aj svižnejšie....
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

cicmanec napísal: Inak sa ti ten diesel musel sakra oplatiť - krátke trasy, preventívna výmena dvojhmoty, predaj po 3 rokoch...
Presne to isté som si pomyslel, keď som čítal ten príspevok.
Doteraz som vždy kupoval jazdené autá a už sa to zrejme nezmení.
Poraďte prosím ako poznať, že majiteľ auta ktoré chcem kúpiť, je podobný psychiatrický prípad ?
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

wilz - to je jednoduché. Pri skúšobnej jazde najprv nechaj šoférovať predávajúceho a pozorne si všímaj, ako jazdí. Ak zvýši hlasitosť rádia tesne pred prejazdom krátera, tiež sa maj na pozore :-)
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No ja som to chcel trocha odľahčiť, obvykle si viem zistiť že zhruba v ako stave to auto je.
Ale je zase potešiteľné, že okrem ľudí ktorí sa snažia vždy a v maximálnej miere kupujúceho ogabať, existujú aj takíto slušní a poctiví predajcovia používaných áut.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných