Ford Focus - egr ventil

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

14pavol14
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.09.2010 10:42
Zdieľať na Facebook

Ford Focus - egr ventil

Príspevok od používateľa 14pavol14 »

zdravim dnes som mal vybraty egr ventil aby som ho vičistil čo som aj urobil............po spetnom namontovani a skušobnej jazde sa mi auto dalo do nudzoveho režimu lenže ked som ho odpojil od elektriky tak mi auto ide ako hodinky len sa mi zase rozsvietila kontrolka motora..........poradte prosim čo to može znamenať...........aky ma vpliv na motor ked je egr zapojeny a ked nieje........čo znamena zaslepenie egr ventilu...........v akej polohe by mal byť otvoreny alebo zatvoreny pri jazde
dakujem za odpovede............ford focus 2, 1.6tdci, 80kw. r.v.2005
mustafaibrahim
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mustafaibrahim »

ventil je elektricky takze ked ho vypnes-system spravne indikuje chybu motora, preco ti po vycisteni padol do nudzaku by si zistil keby si nacital pamat poruch-tam by bolo dobre zacat
ale preco si ho vlastne vičystyl to si nam neprezradil, mozno by to tiez nieco naznacilo
14pavol14
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.09.2010 10:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 14pavol14 »

proste ma napadlo či nebude zaneseny tak som ho vybral von a vyčisil ale zaneseny nebol............nemohol som ho neja nespravne zmontovať speť lebo som mal rozobratu aj tu ele časť ventylu...........a aky maš nazor na zaslepenie?
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

lebo som mal rozobratu aj tu ele časť ventylu
uff a naco si rozoberal aj tuto cast???

dva tyzdne dozadu som aj ja vybral ERG na mojej lagune ll bo mi auto znacne "blblo", tak ma napadlo ci nieje zaneseny..
no rovnako nebol..
(ale pritom som aspon prisiel nato, ze mam rozpadnute buzirky na kabloch od snimacov/senzorov a preto to blblo, zaizolovane uz je vsetko ok..)


co som chcel povedat je, ze nerozumiem tomu preco alebo naco si rozoberal aj tu elekt. cast ??? mna to ani nenapadlo.. (nastastie:))
a este jedna vec, ze ja som to aj skusil nakopnut bez toho pripojeneho el. konektora co je nato ERG.. a poviem ti ze uz to radsej asi nikdy nespravim.. bo ten start bol strasny.. som myslel ze ten motor vyskoci a utece... (hned som ho vypol..) lol
chcel som proste vyskusat co to spravi... :d :D

zapojil som konektor a uz ide vsetko uplne OK! nastastie lol
Loutka
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 22.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loutka »

ak mas elektricky ovladany EGRventil tak po zaslepeni ti bude vyhadzovat chybu motora - velka tema o tomto je na fordclube tak tam pozri a najdes odpovede
14pavol14
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.09.2010 10:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 14pavol14 »

podla mna by to nemalo robiť lebo ventil bude stare otvarať a zatvarať len cez neho nepojdu žiadne spaliny............to je moj nazor
14pavol14
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.09.2010 10:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 14pavol14 »

ma niekto skusenosti zo zaslepenim egr je to dobre alebo nie ho zaslepiť?
cardude
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 23.07.2007 17:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cardude »

tebe uz nepomoze zaslepenie,lebo mas chybnu elektricku cast.ved citaj poriadne,co ti tu ludia radia.predpokladam,ze ked si rozoberal krokovy motorcek,vyskocila ti odtial pruzina,ktoru tam uz nedokazes vlozit.rovnako si tam mohol porusit odpory,ktore su tam velmi jemne.tu ti uz nepomoze zaslepovanie,proste riadiaca jednotka tam nasla chybu a tu zaslepenim uz neoklames.treba kupit druhy ventil,alebo to daj posladat nejakemu supersikovnemu mechanikovi
14pavol14
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.09.2010 10:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 14pavol14 »

takže dnes egr zaslepany podla navodu a spokojny.......zda sa mi že auto ide lepšie od nižšich otačok ako keby swa skor nadychlo......akurat mi zasvietila kontrolka motora ale to preto lebo som asi poškodil egr.......
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných