Ford Focus Combi 2006, 1.6 TDCI alebo 1.8 TDCI ?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Ford Focus Combi 2006, 1.6 TDCI alebo 1.8 TDCI ?

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Pred nedavnom som mal temu na Fabiu 1.4 TDI ... Situacia sa mi ale trocha zmenila, a auto budem potrebovat na dlhsie, zrhuba 1 rok ... Tak pozeram nieco trocha lepsie ...

Najviac sa mi zapacil hlavne s pohladu cenu Focus klasicky kombik ...

Rozmyslam len nad motorizaciou, 1.6 TDCI 66KW, 81KW alebo 1.8 TDCI 85 KW ...

Viem ze ta 1.6 tka je s peugeotu, ma ju kopa aut, ale casom na to pocujem stale viac veci, hlavne ze ma zle riesene mazanie turba, ze ma slaby mazaci kanalik a nejake sitko, ktore ked sa zanasa, zle maze turbo, a ze proste odchadzaju, a dalsich par nepekych veci ... Viem ze 1.8 TDCI je fordacky motor ...

2.0 ky su uz drahe ... Vykonovo mi bohato postaci aj 66 KW, nejde mi o vykon ... Nejde mi takisto o hluk motoru ... Hlavna polozku su servisne naklady, tj ktory motor je z hladiska spolahlivosti lepsie ... Ani spotreba ma tolk nezaujima, ako ten motor ...

Za ten rok odhadujem najazd tak 40 tis. KM ... Mam znameho primacieho technika vo forde, vie mi tam vybavit nejaku tu cenu, takze auto bude primarne servisovane tam ...
Spali
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09.02.2010 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Spali »

zdravim, ber 1.8, 1.6-stky maju filter pevnych castic a aj ten okolo 150 000 treba menit, su varianty na jeho odpojenie ale osobne by som do toho neisiel, tiez som pozeral po tom aute a rozhodoval som sa aku motorizaciu, je tu vela tem o tom, skus este popozerat fordclub.sk, tiez som sa tam vela dozvedel, veal zdaru pri hladani :2f93:
blahoe
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 06.01.2009 14:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blahoe »

osobne by som Forda nekupoval vôbec -v poslednom čase stretám stále viac ludí ktorý majú s Fordami problémy -ale je to vec názoru a osobných skúseností-ja osobne by som radšej kúpil Golf variant alebo nejakého francúza -ale motor 1,6 HDi by som vo francúzovi nekupoval a vo Forde tiež nie (ak Ford tak 1,8 a francúz 2,0)-ak WV tak 1,9 a nie 2,0-tak šťastnú ruku pri výbere.
Spali
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09.02.2010 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Spali »

este jedna vec, vyberal by som od 2006 vyssie, aspon to som mal v plane ja ked som sa po ford focus pozeral
macomliec
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 15.07.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macomliec »

a benzin nechces riesit? :41c2:
duro8
Príspevky: 632
Dátum registrácie: 26.02.2007 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duro8 »

...aj ja som mal záujem o toto auto a tiež som sa rozhodoval medzi 1.8 Tdci a 2.O Tdci.....vo Forde som natrafil na jedneho celkom rozumného chlapíka (predajcu) a on mi nestranne jednoznačne odporúčal 1.8 Tdci, že to je ideál......a je najspoľahlivejší.....takže tak...
vlado1130
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 31.07.2009 00:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado1130 »

jednoznacne 1.8TDCI.ja mam 2.0TDCI ale na bezne pouzivanie staci 1.8.krasna spotreba dobry tah vsteko
mareko258
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11.06.2006 20:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mareko258 »

ked chces dake tie rady a skusenosti tak jednoznacne cekni
ford-focus.cz tam je toho az az, fordklub.sk je len plno mudrlantov a nic z toho, ak chces fofo a diesel minimalne 1.8tdci ...nebudes lutovat....
Vladis
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 25.08.2006 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vladis »

Tato tema tu uz bola. 1.6 v podstate Peugeot. 1.8 fordak. Ber 1.8 TDci alebo 2.0 TDci. Mam Focusa 2006 1.8TDci a uz mam 211 000 km a okrem beznej vymeny som menil iba hadicu turba.a predne lozisko (tuk tuk) Tah ma pekny aj spotreba sa da. No pri mojom syle jazdy je trosku vyssia. Inak sa pohybuje okolo 5.7 l. Pozeraj po vybave Ghia nebudes lutovat. :28b7:
ruumbik
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 30.09.2007 22:35
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus Combi 2006, 1.6 TDCI alebo 1.8 TDCI ?

Príspevok od používateľa ruumbik »

suhlas s 1.8 TDCi mam este 'starsiu' verziu a mozem iba odporucit.
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

v kulture chodu a celkovo spracovanim 1,6 aj ked je narocnejsi a zlozitejsi 1,8 vychdza z 1,8TDDi ( TDCi je to iste ako TDDi osadene commonrailom ) ktory bol konstrukcne zle vyrieseny zadieral sa ,
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Dakujem ...

VW Golf Variant v diesli je cenami uplne niekde inde ... Netvrdim ze je to zle auto, ale pride mi to ako vela penazi za molo muziky ... V tych cenach kupim tak rocnik 2001-2002, a to je oproti rocnikom 2006-2007 niekde zase uplne inde ... A jedna sa este o 4 kovy model golfu samozrejme ...

Benzin riesit na 40 tis. KM rocne urcite nechcem, vetsina ciest bude po okreskach a dialniciach, takze ratam, ze mi to co to nakladov usetri ...

Na vybave mi tiez tolko nezalezi, chcem samozrejme klimu a chcem este tempomat ... Na dialnici ho dam vzdy tak na 140 km/h a idem uplne v pohodicke ...

Idem si este nastudovat ten ford club ... O kultivovanost chodu mi absolutne nejde, doteraz som mal sluzobneho roomstra 1.4 TDI 51 KW, a ked som vydrzal ten hluk 3 valca na dialnici pri 140 tke, tak vydrzim vsetko :)

Ide mi hlavne o servisne naklady, aby som stale nestal v servise ...
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

blahoe napísal:osobne by som Forda nekupoval vôbec -v poslednom čase stretám stále viac ludí ktorý majú s Fordami problémy -ale je to vec názoru a osobných skúseností-ja osobne by som radšej kúpil Golf variant alebo nejakého francúza -ale motor 1,6 HDi by som vo francúzovi nekupoval a vo Forde tiež nie (ak Ford tak 1,8 a francúz 2,0)-ak WV tak 1,9 a nie 2,0-tak šťastnú ruku pri výbere.
Tak to ze ludia maju problemy s fordom je fakt akosi napisal vec nazoru,poznam jedneho co ma focus 1,6 TDCi a je s nim celkom spokojny, len co spominal ze ma vyssiu spotrebu asi 6 az 7 litrov, ale to je podla stylu jazdy!!
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

focus je pekne auto za par e ,, ked chces smradiaka a s tychto co si pisal tak 1.8 ,, nech hovori kto co chce 1.6 66kw combi ,, je slaba kolobezka a na tie dristy o spotrebe - mlcim ,, tak aj ked kupis stocenku - interval na rozvody mas 240tis km ,, pises ze o vybavu ti nejde - chces klimu,tempomat - to je co ?? ved el. okna,zrkadla, central , abs, servo atd - ma uz skoro kazde normalne auto a dovoz skoro vsetky uz aj matis 99 ,, a kultivovanost motora ti nejde tiez - ved chces klepotak,,tak tichy benzin s toho nikdy nebude,, tak na kladivovy zvuk, trasenie a smrad nafty a drahu udzbu pri zlej kupe ,alebo poruche motora ta pocka ,, inak poruchy a ceny ako na ine auto ,,poradit si nedas - ze kup benzin - velmi spolahlivy motor vo focuse - ked chces focus - preco som pisal uz 50x ,,
MirinoNR
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.09.2008 01:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MirinoNR »

ja mam 1,6tdci 66kw spokojnost nadovsetko/je pravda ze 66kw nad 3000otacok je pocut taky klepot z motor ale je to zevraj normalne//,menil som len zadne lozisko a o vsetko...jednoznacne ber Ghiu vybavu tych par eur navyse stoji zato...co sa tyka spotreby cca 6l zalezi ci mesto ci mimo...jazdim NR-KE a da sa aj za 4,7 a da sa aj za 5,5 zalezi ako jazis...olej filtre sa menim aj doma nic zlozite...niekto vravi ze 80kw je silnejsie ale o moc zas ani nie na predbiehanie mi to staci bohate kedze max mas aj tak 130 na dialnici...

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 6 neregistrovaných