Ford Focus 2009 1,8 TDCI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lapsho
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 31.08.2008 11:19
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 2009 1,8 TDCI

Príspevok od používateľa lapsho »

dobrý deň, chcem sa opýtať majiteľov tohto motora či aj ich motor ťahá tak mizerne v rozsahu 1500-1800 rpm. Už pri prvej garančnej prehliadke bola urobená úprava resp. nastavenie dávky paliva lebo pri rozbehu a nevytočení nad 3000 rpm motor skapal. Vo vačšom kopci otáčky museli siahať do 4000-5000 rpm. Toto sa po nastaveni v originál servise odstránilo, ale motor je kurevský lenivý do 1800 otáčok. Na znak toho je aj viditeľne vysoká spotreba a pri každom pridávaní a rozbehu aktuálna spotreba tlači čísla do 30 l.
Motor ma najazdených 22 0000 a už začínam uvažovať o chipnutí. V porovnaní s 1,9 tdi 77kw sa mi zdá chod o dosť horší a aj reakcia turba je horšia ako pri VW motoroch alebo Kia Ceed 1.6 116 koní.
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

mame ten isty motor v C-maxe. Je to to iste, do nejakych 1800 nema vobec silu, bez pridania plynu sa takmer neda rozbehnut a potom kopanec... Priemer je tam okolo 7,5L, ale na dlhu trasu (chorvatsko 4 ludia, plne batoziny a rychlost 120-150 bola 5,4 priemer).
Je to asi konstrukciou motora a pomerne velkym turbom, ktore sa potrebuje nadychnut... Inak to ide bezproblemovo.. Pri nejakych 100t praskla hadica turba ( riesene zarukou) a teraz ma nejakych 125t a zasa hrkoce dvojhmota. Ale to je uzivatelom (zenske pohlavie :))
Na tvojom mieste by som asi chip nerobil, nakolko vacsinou pri premapovani to robi este vacsie kopance...
ruumbik
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 30.09.2007 22:35
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 2009 1,8 TDCI

Príspevok od používateľa ruumbik »

bud mas nejaky divny kusok, alebo nevies jazdit s commonrailom. Turbo ma 'tahat' az od 1750 otacok (podla papierov). Osobne mam starsiu verziu tohto motora (citaj horsie vstreky) a pritom sa viem rozbehnut bez problemu aj bez plynu a robim prijatelnu spotrebu +- 5.4 l /100 km
Ediiie
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 03.08.2010 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ediiie »

ja som na takom focuse jazdil s tym motorom a tiez som sa divil ze potrebuje vyssie otacky aby tahalo...ten motor je tak konstrukcne postaveny...ale spotrebu to malo okolo 7 litrov co je podla mna v norme
rostalu
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 29.04.2012 20:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rostalu »

cau, ja mam focus 1,8TDCi r.v. 06 v nizsich otackach trochu lenivy (preto chip pri 30tis - kopance ziadne) ale som na to zvyknuty - aj na turbo dieru, da sa s tym jazdit, ale s otackami treba ist trochu vyssie ako pri Das Über Auto ... teraz ma pomaly 150 tis.
mimo mesta nie je problem jazdit pri "idealnych otackach" - okolo 2200 za 5,3 - 5,5L - zalezi od terenu atd... min bolo 4,7
dialnica vacsinou 6,5 -6,7L pri priemernej! rychlosti 120-130 km/h
do mesta ho netaham, ked netreba...
aby mi zdochol sa mi este nestalo... aj ked rozbiehat sa pri 1500rpm moc neda.. a ani dvojhmote to moc neprida..
1500rpm akurat pri zohriatom motore v obci, po rovine bez potreby zrychlovat - tzn. nepodtacat
napr. 1,6 psa 66kW je na 1 , 2 prevodovom stupni zivsia ale potom uz koniky chybaju oproti FoFo
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných