Ford Focus 1.6 Ti.VCT Duratec 2008 - trhanie za studena

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Najskor si skontroluj olej.Na vackach mas prestavovace ovladane olejom.Ak ti nepise chybu zacal by som kontrolou tlaku oleja.Prestavovace musia byt natlakovane inak vacky su zle nastavene.Zmerat tlak oleja.Ak bude ok vycistit prestavovace a az potom hladat dalej.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

https://www.proxyparts.com/car-parts-st ... /12864331/
vyzera ze e-klapka; nema bowden.
nema obtok ventil.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 Ti.VCT Duratec 2008 - trhanie za studena

Príspevok od používateľa seven549 »

Lofinko12 napísal:Dobrý deň, prosim o pomoc vyriešenia problému....za studena mi trha auto a aj ho dusí pri silnom zošlapnutí plynoveho pedalu...podotikam že su vymenene origoš sviečky benzin LPG na ford podla vin čisla z fordu auto je aj na plyn.
tak ho nedus za studena.a vybavene.za studena by malo hltat este benzin.preto je divne ako to kto poladil za studena.ono aj ten plyn ak natankujes shit je v zime nedobry vela aut skacka ako na skakaci benizn.

u nas lpg fordy neboli ono vlastne benzin-lpg ford nikdy dobre dlhodobo neslo.

ale boli lpg focusy podla ziadosti trhu v taliansku a krajine lpg-ckharov holandsko.
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

(pacok)....dakujem vemi za radu...len ako zmeram tlak oleja? A kde najdem snimač tlaku oleja? ...a zistil som že ked mam nastartovane auto a dam dole nalievacie viečko na olej, tak motor nič neurobi...ani nezakolišu otačky ani nič....a niekde som čítal že by to malo spravit...a riadiaci ventil nadstavenia vačkoveho hriadela je čistučky...čize su dobre oby dva...tak zatial patram
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

a566.....podla teba je to v tej klapke??... nema ziadny obtok...ze by sa zasekavala jak pridam??? Lebo ked pridavam plynule, tak to ide celkom dobre....len ked ju odpojim sa bojim že ju bude treba dat nadstavit...teda sa rozšteluje..
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

je problem kupit sprej a vystriekat to ?
https://youtu.be/JPNnHU6PYbo
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

Jasneee že neni...... :2f93: len či sa nerozteluje ked ju odpojim.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

ja som nic nedemontoval, iba hadicu samozrejme
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

Okej...tak to spravim aj ja..ncham pripojku zapojenu ..a tak ju naboku vyčistim...lebo dneskaj som isiel z autom lekarovi a od neho ked som siel asi o hodinu tak som vycuval a jak som sa mal rozbehnut zo stopky tak som stál..proste sa ani nedalo skoro rozbehnut..proste to dusilo strašne moc....vyskočila mi vysoka spotreba a jak som sa snažil pridat tak az to buchalo...alebo strielalo jak keby do vyfuku...ale to jak keby v motore skor....potom som zastavil...a na volnobehu som sa ho snazil rozbehat....a dokonca uz aj na volnobehu ho dusilo :4012: ale rozbehal som to .....nemam druhe auto..inac by som šiel na druhom...
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

robi to aj na benzíne alebo iba na plyne ? neni cítiť trosku plyn v aute ? takýto prejav robilo mne na plyne keď po výmene filtra nedotiahol poriadne mechanik segerku a tam to unikalo a strácalo tlak ... tým pádom bola aj vyššia spotreba
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

Loslamos_ nie bavime sa čisto iba o benzine...ked sa motor zohreje uz je dobre...aj to krasne ide...ano auto mam aj na plyn ale ten mi vzdy prepne az ked sa motor zohreje aspon na 40 stupnou...cize len čisto benzin.....a neni nič cítit.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tým pádom že sa benzínové vstreky nepoužívajú tak podliehajú viac opotrebeniu. Preto sú výhodnejšie systemy ktoré vstrekujú tekutý plyn cez benzínové vstreky.
A keď prídem do Štúrova (autorizák pre BRC) tak najskor odstavia plyn a ladia benzín, pretože auto musí ísť na 101% na benzíne až potom má cenu zaoberať sa plynom.
A len také pikošky
- ako dlho tam máš benzín - ak poviem pravdu už aj ťahajú nádrž - toto si zober do kosačky a tumáš kanister utekaj pre čerstvý benzín.
Potom nastavujú benzín a aj ho merajú ako na EK , to isté robí aj Hatiar vo Zvolene.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

Tak áno......ale uz je to takto ako je a musim riesit tento problem....a podla mojho pohladu..keby bol zlý vstrek ale take niečo, tak by to vyhodilo na diagnostike urcite chybu nejaku...že zle páli nejaky valec...ana diagnostike neukazuje nič....žiadnu chybu...to je ten problem....skor to všetko pripisujem ku klapke...potom k vahe v zduchu...a co som este zistil že ked otvorim viečko na olej taksa nič nestane ...ani nezakolisaju otačky ..proste nič
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nepísal si že si objednaný do servisu?
Lebo ak dáš kuchárovi do rúk motorovú pilu a pošleš ho do ťažby, tak to zlahka smrdí prúserom.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

Ano som na štvrtok...ale ked si viem porobit cely podvozok a karoseriu tak hadam jednu eskapasku a 4 šrobiky viem dat dole a vystriekat to zo sprejom...na aj rozvody si viem spravit na forde aj vymenit spojku sa da..je to robota ale ušetril som 200 eur naviac za robotu.....jedine to LPG som si tiež daval robit do PK a to teraz ide ako hodinky.. :2f93: :2f93:

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných