Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rastislavgregor695
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 30.10.2021 13:00
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa rastislavgregor695 »

Dobrý deň ,

Nestretol sa niekto s chybou P02FF(Propulsion System Inactive Timer Performace) - FF(2014) 85KW T1DA 198 000 km...


Auto komplet vymenené vstreky , repas turba , DPF , spojka , dvojhmota , rozvody no všetko ....
Taká moja pokladnička ....

Ďalšia chyba asi sa zbláznim :203:
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa avelmak »

Zdravim.Chyba P02FF je specificka chyba pre Fordy,alebo aj ine znacky.Chyba je v pomeri zmesi paliva a vzduchu,alebo omeskani turbotlaku.Vycitanie chyby nestaci,chybu treba najst v zivych udajoch na riadnej diagnostike.Ford ako auto je sama kapitola o sebe,mpotrebuje bud OE diag,alebo kvalitnu.Ak chcete pomozem vam,pripadne aj opravim.Napiste mi kludne aj do SS co vsetko viete.
rastislavgregor695
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 30.10.2021 13:00
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa rastislavgregor695 »

Ďakujem za informáciu , teraz po ďalšom naštartovaní chyba zmizla - nemazal som ju. Nabudúce budem vedieť že Fordu sa vyhnúť oblúkom väčším ako je trajektória zeme okolo slnka .....napíšem vám ss
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa avelmak »

Kludne piste.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa seven549 »

auto nieje na vine.ked bolo nove bolo dobre.

do takeho stavu ho doviedol prevadzkovatel.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

seven, ty keď niečo napíšeš, skoro vždy je to perla... Akože za všetky chyby auta môže majiteľ? Prečo sú teda niektoré značky (alebo dokonca aj niektoré modely rovnakej značky) poruchovejšie ako iné?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa oco13 »

Fosil - ja si myslím to isté, predsa železo sa samé od seba nepokazí. Každú chvílu bulvár vypluje správu, že niekde v Brazilii alebo na Aleutských ostrovoch našli 40 - 50 ročný autosalon a staré autá sú v stave ako keď zišli z linky. :300f: Pretože sa ich nechytali sprostí ludia. Človek je na príčine celkom všetkému čo sa deje na svete - pretože do všetkého musí vrtať a pchať ňufák a zase naopak tam kde by sa mal starať tak na to hádže bobek.
Čítaj Milanove príspevky a v každom sa len potvrdzuje, že aj najhoršie motory sa dožívajú úctyhodných km - ak sa majitel informuje a podla toho aj stará. :200:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa db69 »

nie vždy za to môže použivatel!! dal by som sem aj príklady kedy ani za boha nechceli výrobcovia priznať vinu.mechanici vedia rozprávať.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa oco13 »

Db69 : kludne daj - ja tiež dám
- HTP - ak sa meni olej po 7 t km tak auto žije aj do pol mega
- DCI - ak sa pri 200t km preventivne vymenili panvičky na kluke tak motor maká ďalej
- TSI - šponovák - rovno vymeniť za poslednú verziu
Niektorý 2,0 TDI - meniť nahon olejoveho čerpadla
A tak by sa dalo pokračovať
Zase pre ludí ako som ja to znamená - nekupovať.
Je na tomto svete minimalne 50% vlastníkov VP, ktorým auto proste do paprčí nepatrí . To že má niekto peniaze automaticky neznamená, že má aj rozum, vedomosti IQ a EQ.
Nie všetko je pre všetkych - ak si niekto kto má totalny hudobný hluch, kúpi husle od Paganiniho, (lebo na to má) aj tak z neho virtuoz nebude.
O tom to celé je :441f:
Nakaždú poondiatu profesiu trba roky študovať , ale VP a auto môže mať každý kto má v prdeli dieru - Tam je celá chyba. :42f7:
Edit :
dal by som sem aj príklady kedy ani za boha nechceli výrobcovia priznať vinu.
Ak si kúpim auto o ktorom je známe napr. že sa odlupuje nikasil a praská blok medzi valcami (BMW) a auto vydrží 100t km ale ja ho kua musím mať - tak si ho držím ako víkendovku a jazdím tolko aby tých 100t km vydržalo ešte aj mojmu synovi .
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa db69 »

https://www.avia-club.com/forum-tema/d9 ... -100-25840. kupiš nove že bude pokoj. Majitelov vyrobca obvinoval že nespravne použivanie.tak ako Ty.po čase prestali motor použivat a kupovali cummins.A mohol si sa aj pos...ť ,pri dlhších jazdách sa krútil blok.po vychladnutí v servise OK.a dokolečka dokola,až prdlo tesnenie .Riešenie neexistuje.Chla py to riešili prerobenim na starý 8 ventiloví 85kw motor.toto je len jeden priklad z môjho prostredia.Motory opel ,spotreba oleja .mazda riedenie oleja benzínom a mäkké vačkove hriadele,PSA remen v oleji .............das auto ani nepíšem .radšej
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano, to je presne to čo tvrdí Seven a čo je aj pravda - výrobca nastaví konštrukciu tak aby vydržala xy, alebo vy ste všetci fakt presvedčení, že tie stroje majú vydržať naveky????
Ak chcem "naveky" tak si danú teoretickú porciu km rozložím na celý život.
Edit : a ešte ma tak napadlo - neplače tu viacero mechanikov, že politické rozhodnutia kladú pred výrobcov nesplnitelné požiadavky?? tak potom nie je čudo že mačkopes skape. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa db69 »

oco13 napísal: 24.11.2023 19:56 Ano, to je presne to čo tvrdí Seven a čo je aj pravda - výrobca nastaví konštrukciu tak aby vydržala xy, alebo vy ste všetci fakt presvedčení, že tie stroje majú vydržať naveky????
Ak chcem "naveky" tak si danú teoretickú porciu km rozložím na celý život.
Edit : a ešte ma tak napadlo - neplače tu viacero mechanikov, že politické rozhodnutia kladú pred výrobcov nesplnitelné požiadavky?? tak potom nie je čudo že mačkopes skape. :4012:
ked že si odpísal tak počítam že vieš aj čitať :3dcline: .tie motory odchádzali ešte v záruke ,ktorú neuznavali."lebo chyba medzi volantom a sedačkou". a to dalšie (Mazda ,PSA) tak isto.Mazda skrátila vymenu oleja na 5000km,pre niekoho každý mesiac.tu nehovorím o nájazde 100 000km a vyššie
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa oco13 »

Viem aj čítať, a preto si motor o ktorom po internete kolujú chýry že - "neuznávajú záruku" nekúpim. Ak si ho niekto kúpi tak zase je to chyba kupcu, nie auta. :300f: auto sa len chová tak ako bolo skonštruované. A ak Mazda skratila výmenu oleja na 5t km tak rozumný človek ho mení po 3t km aj ked každý mesiac. Alebo si tú motorizaciu nekúpi.
Ja mením olej raz do roka - na veteranke to bolo po 550km a čo? budem plakať ? :4012:
Edit: a zase - ak je to chyba konštrukcie - treba sa opýtať prečo výrobca volil danú konštrukciu a aj tú chybnú konštrukciu vytvoril zase len človek..... Za všetkým musíš vidieť človeka - proste lebo to tak je. :300f:
Výrobca komplikuje motory kvoli dosiahnutiu emisnej normy - a ktože tú emisnú normu nariadil ak nie človek - politik???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa seven549 »

kedysi sa auta testovali realne realne tahali km v premavke.dnes je to max tak testovacia draha a motory su testovane ako?
pamatate si na skodu favorit.tie testovacie auta realne natahali 150 000km kym sli do velkovyroby a predaja.spolu z vw golf 2.

realne natahli 150 000km testovanim po cestach v europe.no boli aj taky majitelia ktory to auto ked si kupili zlozili do 80 000km nakolena.motory ko napravy ko karoseria ko interier ko.
ale boli aj take skody favorit kde pri 330 000km vsetko slapalo ako ma a auto nemalo hrdzu.

cize berieme zivotnost spotrebiltela -- skoda favorit bol dobry tak do 80 000km.

ked ten isty clovek vezme do ruk taky ford focus 1.6 tdci kolkoze mu to vydrzi??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.6 TDCI - nekonečný príbeh

Príspevok od používateľa db69 »

oco.Tak pre Teba ešte raz! Ten motor bol nový predtým 8 ventil potom dali 16 ventil .V tej dobe ked to kupovali nikto ani netušil čo je to zač , a riešenie ani preventivne neexistovalo.Teda jedine nerobiť na LKW dlhé trasy.A čo urobiť s blatovými vačkami na Mazde? vymeniť na vlastné náklady alebo počkať až si to Mazda prizná a urobi zvolavačku.Kamarát robi na osobáku 60 000km ročne,ten to bude meniť každe dva-tri tyzdne po 3000 km?

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: volvoke a 39 neregistrovaných