Ford Focus 1,6 benzín 74kW - klepe motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

swab77
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.01.2007 00:56
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1,6 benzín 74kW - klepe motor

Príspevok od používateľa swab77 »

ahojte, poraďte.
Na Forde Focuse r.v. 5/2008 1.6 benzín 74kW mi za studena klepe čosi v motore a pri zvyšovaní otáčok sa frekvencia zvyšuje. Keď sa motor nahreje na prevádzkovú teplotu tak po čase ( cca 10 min ) ten zvuk skoro úplne zmyzne. Už ho skoro nepočuť.
Bol som s tým v dvoch Ford servisoch a jedným mechanikom a vôbec sa nezhodli na tom čo s tým je.
Nenájde sa tu niekto z okolia PO, KE aby na to pozrel a dal doporiadku?
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

o pár dní mám cestu do pp, idem cez po, môžem Ti popočúvať motor, ak budeš mať záujem, číslo na mňa máš v súkromnej správe
haci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.11.2010 11:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa haci »

ja mam Renault Clio 1.2 a mam rovnaký problem.....bol som v servise kde mechanik rozobral motor a zistil že problem je vo váhadlach... výmena vačkoveho hriadela a zdvihatka by ma vyšlo na 420 eur+ práca ...cca. dokopy 600-700 eur. aj to u kamarata a to hladal sučiastky v madarsku kde je to lacnejšie, u nas je to sakramensky drahé. ...oplatí sa radšej meniť motor.
swab77
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.01.2007 00:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa swab77 »

hmmm... tak to by ma nepotešilo. Auto má 2,5 roka a ford dáva iba dvojročnú záruku. Nabudúce kúpim niečo, čo má štandardne dlhšiu záruku
Latak
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 20.08.2010 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Latak »

Mne na starom Fofo 1,6 74 kW (rocnik 2000) zacal klepat motor medzi otackami 1800 a 2200. Vo vyssich rychlostiach okolo 100 km/h sa motor triasol tak ze som myslel ze mam nevyvazene kolesa. Vymena indukcnej cievky vsetky neprijemnosti vyriesila. Zvonku bola mierne puknuta, prislo sa na to nahodou pri vymene vsetkych moznych snimacov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných