Ford Focus 1.6 alebo 1.8

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Peto729
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 30.05.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peto729 »

bmweee - dakujem Ti, a mas pravdu asi najlepsie bude sadnut a vyskusat kazdy motor osobitne.. je pravda ze do mesta bude lepsia ta 1.6-ka.. O tej 1.4-ke moc neuvazujem lebo zase az tak mi o nizsku spotrebu nejde a urcite chcem aby ten motor bol pruzny a nie nejaky slimak.. A tu1.4-ku by trebalo vytacat aj po meste aby to coto islo takze to nie.. Spotrebu by som nechcel mat vyssiu ako 9 litrov takze ak na tej 1.6-ke sa zmestim do 9l budem spokojny.. este raz diky :)
werth2d
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 23.12.2009 15:55
Bydlisko: PE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa werth2d »

Zetec 1,6 a 1,8 sú identické motory, len 1,8 má väčšie vrtanie. Zdvih a všetko ostatné je rovnaké. Tá 1,8 má väčší krúťak aj výkon pri rovnakej spotrebe. Je to zaujímavé, ale je to fakt. Ja osobne som mal 1,6, bol som spokojný. Spotreba v zime v meste do 9 litrov. Veľmi ma prekvapil fakt, že niektorí známi s 1,8 mali menšiu spotrebu. Všetko ale záleží od konkrétneho kusu.
Lukos
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 17.09.2010 16:27
Bydlisko: PN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lukos »

Ahojte,
aj mojim favoritom je Focus I 1.6.
maxo1 napísal:V kombinacii s 1.6 boli totiz 2 typy staleho prevodu: 4.06 (kratsi) a 3.82 (dlhsi). S kratsim je motor pocitovo zivsi a po meste sa jazdi lepsie
Dobre som pochopil, ze pre castu jazdu po dialnici bude vhodnejsi dlhsi staly prevod (3.82)?

A myslite, ze sa oplati priplatit 1000-1200 eur a vziat novsi Focus po facelifte (od r.2002)?

Vdaka.
matej770
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20.11.2014 21:34
Zdieľať na Facebook

Ford Focus combi benzin spotreba

Príspevok od používateľa matej770 »

Ahojte, ja riesim ten isty pripad ako Peto729 pred casom. Rozmyslam o kupe Focusa 1.6 vs 1.8 benzin ale combi. Ako je to so spotrebou pri kombi 1.6 vs 1.8? Osobne preferujem diesel kvoli jeho tahu od nizsich otacok, myslite ze aj pri dobrej starostlivosti zahriatie-vychladenie pred vypnutim je rozumne ist do ojazdeneho dieselu ked gro mojej jazdy bude mesto a z casu na cas mimo mesto?

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných