Ford Focus 1,8 tdi - zhasina motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

goldfinger
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 15.11.2009 00:29
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1,8 tdi - zhasina motor

Príspevok od používateľa goldfinger »

r.v. 2000, 300.000 km. olej a olej filter meneny minule leto. odvtedy najazd ca. 10.000 km.
Problem: ca. pred tyzdnom motor pocas jazdy sam od seba zhasol. ked skusam ihned startovat - neda sa. treba minutku pockat a potom naskoci. pocas trasy 20 km mi 3x takto sam od seba zhasol. auto islo do opravy. bola vymenena sacia hadica interkulera kt. bola poskodena + palivovy a vzduch. filter. opravar v ramci testu prebehol 15 km a bez problemov. ja som auto prebral a po dalsich 15 km mi motor zase zhasol. prosim skuste poradit co moze byt pricinou problemu. vdaka
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jedine vtedy je možné sa priblížiť k problému ak sú aspoň isté poznatky o priebehu,o súvislostiach,teplote,záťaži a pod kedy sa vec udeje.Deravá hadica intercoolera je síce vec ktorá problémy robí,ale nemá vplyv na samotný štart.Ten musí úspešne prebehnúť aj keby úplne chýbala.Čiže tým to nie je,ale logicky je správne že sa vymenila,to samé palivový a vzduchový filter.
Ak motor nepadne do klasického núdzového obmedzenia,tj ide ale nemá silu,ale uplne umrie,tak sa jedná o zásadný problém ktorý dokáže umrtviť motor.Takých vecí nie je veľa,sú to vady straty signálu polohy kluky,prerušenia a vady koncových stupňov RJ a pod Nakoľko niet informácie ako sa po štarte ďalej motor správa,je bezvýznamné sa ďalej zamýšlať.
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 04.07.2013 07:57, upravené celkom 1 krát.
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Takze ked budes riesit dalsi servis, ako prve sa opytaj ci maju osciloskop. Bez neho ti nepomozu... nech tvrdia cokolvek.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vlastne áno,je to jediný spôsob ako vidieť čo sa v mozgu čohokoľvek práve deje. Určite to ide aj klasicky slovensky,vymieňať až do zblbnutia a zaplatiť najprv všetkých chumajov v kraji
tempest9
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 18.05.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempest9 »

Goldfinger, odhadujem to na snimac otacok vacky. Diel stoji cca 40 Eur a vymenis si ho aj sam. Skus pohladat na fore, na Focusoch je to casty problem.
Diagnostika by mala ukazat jeho zlyhanie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných