Ford Focus 1.8 TDCi - zhasína počas jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Marcan
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 13.04.2011 12:00
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1.8 TDCi - zhasína počas jazdy

Príspevok od používateľa Marcan »

Zdravim, mam focusa par tyzdnov. Horsie to startovalo tak som kupil 4 nove zhavice. Dnes som mal ist v plane snowboardovat ale- Auto som nastartoval ( s problemami ako vzdy) ale nastartoval, nechal bezat na volnobeh a isiel odmetat sneh. Po 5 minutach auto same zrazu skapalo. Nepripisoval som tomu nejaku velku vahu, lebo potom chytilo na brnk. Po 2 kilometroch skapalo na krizovatke. Takze som vbehol hned do prveho servisu a dal si vymenit zhavice. Auto chytilo na brnk. Pobehal som po meste 10km a auto neskapalo. Isiel som na hory, a auto v pohode. Vracam sa naspet a na dialnici pri 130km/h auto skapalo a zacala blikat kontrolka zhavenia. Dal som neutral a nastartoval. Dosiel som domov. Zhasol motor. Po hodine idem na aute prec a auto nastartovalo na brnk. Kazde 2 kilometre auto skapalo. Na stvrte skapanie uz som ani nenastartoval. Po asi 15 minutach (3cigarety) auto nastartovalo a odviezol som ho domov. Takze prosim poradte mi co to moze byt, co mam robit, a jak to odstranit.Vopred dakujem
Jedna sa o 1.8 tdci - 85kw - 2002
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

trrysky, cerpadloi. chod na diagnostiku, ak blikalo zhavenie, chyba tam bude zapisana
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

http://forum.autobazar.eu/ford-c-max-1- ... 33290.html to ako úvod do čítania a potom:
Pozri témy na fóre typu: zhasína, neštartuje, bliká kontrolka žhavenia, vstrekovače. Pozri aj C-Max , Mondeo, Transit Conect.
Len tak na margo - nemrzne ti nafta ?
Skôr by som ale tipoval na odídené vstrekovače.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
berkym1
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 27.08.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa berkym1 »

mal som focusa 1,8 TDCI 74 kw (ten istý motor, iba inak naladený) a užil som si svoje.
Horšie štartovanie je "prirodzenou" vlastnosťou tohoto motora, aj v najlepšej kondísii v zime nezvykne naštartovať na prvý raz. Odporúča sa 2-3 krát nažhaviť
Vypínanie motora počas jazdy môže mať viacero príčin. Tá najmenej nákladná je snímač polohy vačky, resp. kľuky. Prejavuje sa to tak, že auto počas jazdy vypne motor (zažil som to iba raz na diaľnici a zlé sny mám ešte teraz) a zvyčajne nejde hneď naštartovať. Oprava cca 30€ a 5 min. Ja som to mal a prajem, aby aj tvoj problém bol iba v snímači.
Druhá, horšia možnosť: vstrekovacie trysky (fuj, ešte teraz ma striasa, a to je z domu už rok...) Diagnostika to jednoznačne vie určiť. Pokiaľ máš ročníky 2001-2003, a trysky ešte neboli menené, tak ich životnos´t je cca 200000km. čerpadlo nezvykne odchádzať, pokiaľ j sa tankuje prémiová nafta, príp. dolievašVIF. Pokiaľ však odídu trysky z dôsledku zlej nafty, je to iba príčina, nie následok a vtedy sa zvyčajne mení celý palivový systém ( trysky, čerpadlo, filter, trubky...)
V zásade však platí, že to s tdci vfo focuse nie je až tak tragické ako v mondeu tdci.
Odporúčam: diagnostika, palivový filter iba DELPHI, do nafty VIF a pevné nervy...
Skús viac na focusclub.cz, alebo fordclub.cz, sú tam dobré rady.
P.S. Keď sa ti podarí vyriešiť problém s tryskami, začni si šetriť na dvojhmoťák (cca 1000 €)
Marcan
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 13.04.2011 12:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marcan »

Predavajuci mi tvrdil ze auto je uz po vymene cerpadla a po vymene trysiek ( cerpadlo repas, trysky nove). Preto dufam ze to bude ten klukovy hriadel, Dnes to dam na diagnostiku a budem mudrejsi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokús sa dostať k poctivému opravárovi lebo,....príčinou celého problému môže byť aj absolutna banalita.Diagnostika možno vyhodí chybu,ale skutočnosť môže byť na hony vzdialená.Už tu bolo všetko možné s podobným priebehom,od haprujúceho relátka,po zlomený káblik,až po upchaté odvetranie nádrže.Preto pozor aby si nedal zbytočnú príležitosť niekomu meniť veci len preto že tam čosi píše diagnostika.Je to cigán čo viac klame ako hovorí pravdu.Nemôžem teraz urobiť výpis chýb z diagnostiky a ich ozajstnú príčinu,ale rozhodne pre výmenkára je to príležitosť meniť a meniť ...lebo to píše obrazovka.
maros000
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

Mam Focus 1.8 TDCI 74KW a tiez sa raz za 700km stane ze zacne blikat zhavenie, ako nahle sa to stane viem ze motor skape. Priebieha to asi takto:

Idem pomaly, vacsinou v kolone a pod. zacne blikat spiralka. Blika tak 3-5 sekund. Potom ako nahle sa treba pohnut a pridam pustim spojku, motor skape. Ak motor vypnem a zapnem, potom uz pohode ide dalej ako keby nic.

Na diagnostike vypisuje "tlak na raily mimo rozsah" mam sa rozlusit s vysokotlakym cerpadlom ? Pal. filter este nebol meneny. Auto ma 307 000km. Diagnostiku som si robil sam. Neviem na nej pozret vztreky a podobne veci. Len OBD chyby a zmazat ich.

Pozeral som na cerpadlo a tam su 2 cidla + jedno cidlo na rozbocke co ide ku vztrekom. Neviete poradit, ktore cidlo meria tlak na raily ? A popripade akym principom to meria a na aku el. velicinu to prevadza.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Maros,tlak sa síce mení na el.veličinu ale to Ti nepomôže.Pomôže ak si pozrieš priebeh na osciloskope.Čo Ti pomôže znalosť že nech sa deje čo sa deje,sú prítomné len tri veličiny,napätie,prúd,frekvencia a to v časovej osi
Rozhodne si filter vymeň,a dobre si všímaj obsah
Marcan
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 13.04.2011 12:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marcan »

Dnes som bol u mechanika a popisoval som mu priebeh toho celeho skapania. Prve co povedal je ze : palivovy filter. Palivovy filter vyzeral akoby este nebol meneny. Moze to byt to? Hned ho aj objednal a dnes by mu mal prist. Zajtra vymeni, uvidim ci to bolo tym.
ruumbik
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 30.09.2007 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ruumbik »

na 90% je to snímač polohy vačky, resp. kľuky, 5% palivovy filter a poslendych 5 nechavam na ine veci.
Ako pisal kolega nadomnou, treba pozriet na ford-focus.cz alebo fordclub.sk a podobnych problemov tam najdes niekolko.
Vela stastia a malu zataz pre penazenku prajem :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo Ťa vedie k podozreniu na snímač vačky ?
fero298
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.03.2008 11:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fero298 »

aj mne sa to stalo,isiel som na diagnostiku a bol to plynovy pedal.vymenil a auto ide ako hodinky
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...U motorov TDCi je to dosť častá závada a skoro každému sa odstránila po výmene snímača KĽUKY...
Marcan
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 13.04.2011 12:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marcan »

Snimac otacok klukovej hriadele eps?
maros000
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

Osciloskop mam, ale zas co mi to pomoze, ked sa to stane raz za 700km a predpokladam, ze asi ma pravdu ten snimac.

Nemoze to byt vztrekom, ze uz je slabsi a ostane otvoreny prepad a tym padom poklesne tlak na liste. Da sa prepad nejak otestovat ? Alebo je to totalny blud ?

Este na akom principe funguju tie CR cerpadla. Tam sa nemoze asi take stat, ze raz ide a raz nejde. To su piestove alebo nejake skrutkove ?

A este ma napada, ze na raily musi byt nejaky tlakovy ventil co prepusti naftu bokom, ak tlak stupne nad tych 1600 barov, ci kolko to tam je. Nemoze sa aj ten pridriet ?

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných