Ford Focus 1.8 tdci rv. 2004

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

leviticus
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 22.04.2011 19:31
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1.8 tdci rv. 2004

Príspevok od používateľa leviticus »

prosim vas, mnoho veci sa popisalo o vstrekovacoch delphi a cerpadle ktore je citlive na kvalitu nafty a o "citlivom" systeme CR. Prosim Vas zajtra by som mal ist kupi FOFO 1 rv. 2004 (stav tacho 135 000 km)- na pohlad krasne z vonka ci z vnutra - dovoz z talianska, na slovensku prihlaseny mesiac. zaujimalo by ma prosim vas ci sa oplati ist do rizika a kupit ho. viacej recenzii som cital ze problematicke FOFO boli do roku vyroby 2003 (presne do 6.2003)-vraj sa po tomto datume "montovalo" do auta od vyroby "menej citlivy" system CR ktory nieje az tak poruchovy...kedze sa jedna o opravu vraj v radovo 1500/2000 eur,co je pomaly cena auta,tak ma velmi zaujima nejaky fundovany nazor na tuto problematiku.prosim kto moze,tak poradte...som zufaly a uz niekolko noci kvoli tomu nespim.za kazdu radu vopred dakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Zúfalý, niekoľko nocí nespím... A to ťaďalšie bezsenné noci čakajú aj po kúpe! Prečo si teda nekúpiš niečo iné, napr. s bezproblémovým benzínovým motorom?! Keď už to musí byť Focus tak 1,6...
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

kedze si si uz teda nastudoval daco okolo, myslis si, ze objavil niekto vcera nieco prevratne na tuto temu este co este nevies?
Ked ti tu povieme, ze kup a bude to krok vedla tak co? Cici ti to napisal uplne jasne
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ja ti dám cici! Obrázok
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

whups :-\
Ale pozeram, ze mas noveho kamosa miesto zelenej hlavy :d :D
leviticus
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 22.04.2011 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leviticus »

to auto vyzera fakt ako nove...len ma zaujimalo ci je naozaj pravda o tych motoroch ze po roku 2003 su uz poruchove menej- ci zmenili nieco od vyroby. a ak ano,kde sa to da nejako oficialne overit.

naftu chcem preto,lebo usetrim na nej rocne okolo 400 eur a nic krajsie v takej cene som nenasiel ako tento ford
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

400 eur ročne?! To fakt?! Ty brďo, tak to už sú iné prachy!

BTW, za 2 roky by si mal splatené LPG keď už sú to teda pre teba také strašné prachy...
leviticus
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 22.04.2011 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leviticus »

kedze som student a peniaze mam len z brigad,tak to je celkom uspora pre mna tych 400e rocne len na palive...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Veď práve, že len na palive, čo nie je zďaleka jediná položka TOC!
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

celkom slusne jazdiaci student :)
To, ze vyzera dobre este nic neznamena, ale tebe to zjavne zatemnuje zdravy usudok, kedze potrebujes od nas pocut, ze ho mas kupit.
Ked uz tolko jazdis, otazka, ci je to naozaj tak, tak je fakt asi lepsie kupit o 200- 300e lacnejsieho benzinaka, prerobit ho na plyn a uspora bude este vecsia, nehovoriac o dalsich moznych vydavkoch na ropaka
leviticus
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 22.04.2011 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leviticus »

chcel som proste aspon trochu odbornu radu na tie motory ci je to pravda co som vravel ze do roku 2003 boli poruchove,ale potom uz nie...ak mi nejaky odbornik (ale nie "odbornik") povie ze su poruchove stale a vzdy boli a ze to je priliz velke riziko,tak ho nevezmem.
dakujem
leviticus
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 22.04.2011 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leviticus »

ja by som hned kupoval benzin a prerobil na plyn,ale hacik je vtom ze usetrim len ked kupim diesel,lebo mam znameho co mi vie mesačne pomoct naftou zo shell, za 50e.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

A ty stále len to svoje... :angra: a nechceš počuť čo ti vravíme my! A čo keď aj sú dobré, to znamená, že tebe sa nič s čerpadlom alebo vstrekovačmi nemôže stať?! Vieš koľko stojí oprava? Máš na ňu rezevu? Máš rezervu na ďalšie dieslové špecialitky?

Ešte raz - náklady na vlastníctvo auta to nie je len palivo!
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

tam je pes zakopany, nafta od znameho :d :D
A ked znameho za rok vyhodia a tebe sa bude porucat turbo alebo vstrekovace tak potom budes mat usetrene. Ale jasne, kup ho, nafta od znameho je velke lakadlo...otazka na ako dlho... lol
leviticus
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 22.04.2011 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leviticus »

to cicmanec :
viem velmi dobre o nakladoch na auto. doteraz som mal alfu 156 1.9jtd a pisalo sa po forach ake je poruchove a ako by ho nikdy nekupovali.mal som ho rok a pol a nemal som snim ziadny problem (az na snimac otacok kluk.hriadela - cena 50e aj s robotou)
preto som trochu tie recenzie bral s rezervou,lebo vzdy sa najdu poruchove kusy. mna zajumalo ci to o tych fordoch plati vo vseobecnosti ze sa kazia(- proste 8kusov z 10 a pod.),alebo je tam len zvysene riziko poruchy,ktore napr. u VW IV bude podstatne nizsie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných