Ford Focus 1.6 TDci 80 kW - po nastartovaní vypne motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

raadan
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.04.2012 20:38
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1.6 TDci 80 kW - po nastartovaní vypne motor

Príspevok od používateľa raadan »

Ahojte borci.
Potrebujem pomoc.Mam Ford Focus 1,6 Tdci 80 kW -2007.Tankoval som na Slovnafte,kde tankujem vyše roka a minutu po opusteni pumpy mi motor skapal.Znova som nastartoval,isiel priblizne minutu a zase skapal.Takto ako idiot som dosiel asi na 20 nastartovani domov.Auto naštartovať išlo v vždy v pohode,aj zvuk bol taký ako vždy - aj do otáčok sa dalo vytočiť - ale vždy po minute,dvoch-koniec. žiadna kontrolka,nič podobne nesvietilo,elektrika funguje.Skusil som povoliť ten odvodňovací šrob na palivovom filtri -odtieklo aj trochu nafty a odvtedy už vôbec nejde naštartovať,iba točí motor,nič iné.Momentálne mám vybratý filter a neviem čo dalej.Palivovy filter som menil pred rokom - a najazdil len niečo okolo 13000 km.Neviem či by mohlo mať na to vplyv aj to,že som mal podla palubneho pc pred natankovanim už len +- 6 litrov a auto som mal asi týždeň odstavené na kopci čumákom hore,čo zvyčajne nemávam.Hrozne ma to štve,auto šlapalo doteraz ako hodinky aj v zime posluchalo "na slovo".Naftu aditivujem v zime aj v lete Vifom -zimnym a letnym. Prosim poradte,niekde som čítal že by mohli byť aj vadné vstreky,ale sedliacky rozum mi vraví,že ked to minútu-dve šlapalotak ako keby nič, - nedymilo ( mam DPF) ,tak snad to bude len niečo s palivom,alebo jeho vedením. Vopred dik ze odpovede.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Vadné vstreky sa neprejavujú len tak že auto začne dymiť... Auto zhasína a nesignalizuje žiadnu poruchu ??? To je zvláštne...
raadan
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.04.2012 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raadan »

Presne tak,nič sa nedeje,kontrolky sa spravaju akoby bolo všetko v poriadku...Do servisu sa s tym este bojim ist,aby si kadeco nepovymyslali,lebo tak može byť asi viac dôvodov prečo sa to deje...Hovorim,stalo sa to hned po natankovani,to je na tom cudne...ešte som sa zlakol,či nie som k... či som nenalial benzin,ale aj na blocku mam diesel.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Obávam sa že samé sa to asi neopraví a bez diagnostiky sa to nezaobíde, máš moderny pretechnizovaný motor nabúchaný elektronikou
original
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 03.03.2008 13:36
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa original »

vymen palivovy filter, odvzdusni system, vycisti sitko v nadrzi a skontroluj ci ti ide nafta do trisiek...ak toto vsetko urobis a motor nepojde tak to daj do servisu.
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Niekde to taha vzduch do paliva.. Nas to zavzdusnene!!!!

Treba skontrolovat palivove vedenie.

Problem kopec a 6L paliva mozes vylucit. :41c2:

Kup novy filter kvalitny -BOSCH,MANN,

Tvoj ford uz ma klapku v hrdle nadrze proti natankovaniu zleho paliva-benzinu. :41c2: :41c2:


Systém brání zasunutí chybné tankovací pistole. Stejnou vychytávku mají hrdla nádrží fordů. Od malé fiesty po velké mondeo. Ford své řešení pojmenované EasyFuel představil už v roce 2005,

EasyFuel má speciální konstrukci koncovky hrdla palivové nádrže. V té je speciální záklopka, kterou umí otevřít jen široká (naftová) hubice. Užší benzinovou hubici do hrdla nelze dostatečně zasunout.
kodus
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 11.05.2009 20:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kodus »

Teraz sme riešili podobný problém v servise na C-maxe s týmto motorom.V našom prípade robil problém snímač vysokého tlaku na raily rampe.Normálna diagnostika žiadne chyby,iba meraním tlaku ukazoval kolísavé hodnoty.Kedže nemáš v nádrži elektr.čerpadlo,musíš filter naliať doplna cez hadičku,aby si dobre odvzdušnil systém.Bez diagnostiky toto nevybavíš.
raadan
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.04.2012 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raadan »

dakujem za odpovede a rady,zdá sa že je to vyriešené,odpojil som prívod paliva do filtra,napojil to hadičkou na flašku s naftou,filter som zalial ( medzi filter a flašku som vložil pumpičku - balonik - a tlačil,lebo tento filter sa len tak zaliat neda) trochu som natlačil aj do vedenia čerpadla a čuduj sa svete - na 2 x to chytilo a šlape to...,potom som to zapojil spat na privod z nadrže –potiahol pumpou naftu a zapojil a funguje to.....len ked som otvoril nádrž ozval sa ten zvláštny zvuk ako ked sa odštupluje vaňa....vyzerá že v nádrži bol podtlak - asi som zle zavrel uzáver alebo čo,lebo po skúšobnej jazde ( 5 km ) mi to už neurobilo...Noeviem dúfam že to už bude dobré,uvidím,ale už to neskapína...Neviete si ani predstaviť aký kameň mi ( zatiaľ ) spadol zo srdca...ešte raz dik za rady
original
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 03.03.2008 13:36
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa original »

mame u teba kazdy po 1€ :d :D
raadan
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.04.2012 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raadan »

:2f93: Ok... počkam mesiac,či sa to znovu neobjaví a potom mi pošlite čísla účtov. :42f9:
p3375
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.05.2009 19:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa p3375 »

Ahojte všetci ! Mám podobný problém s Focusom II TiVCT ( 1,6 benzin 85kW), nepravidelne mi na zlomok sekundy zatrhá motorom, ale nie vždy pri každej jazde. Dal som nové sviečky (NGK), potom aj nové káble (NGK), ale nestratilo sa to. PC ukázal iba raz nízke napätie prim.okruhu, ale inak nič. Viackrát som si ale všimol, že keď po jazde otvorím nádrž, tak mi nasáva vzduch. Teraz jazdím s iba položenou zátkou a zatiaľ /klop,klop/ to funguje. V tej zátke je pružinka s plieškom a tá má asi regulovať prisávanie vzduchu. Bude to chcieť novú zátku, alebo nejaký nápad. Stretol sa niekto z Vás s niečim podobným ?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Mne syčí nádrž odjakživa a žiadne problémy som nespozoroval...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných