Ford Fiesta 1989 - otáčkomer

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

23makaveli23
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.06.2014 11:31
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta 1989 - otáčkomer

Príspevok od používateľa 23makaveli23 »

Ahojte!
Otáčkomer mi vždy ukazuje o približne 1000 otáčok viac než je naozaj. Musím s tým ísť do servisu, či to bude len nejaká maličkosť? Akože až tak strašne mi to neprekáža, už podľa zvuku poznám to auto, len by nebolo zlé keby to ukazovalo normálne. A zároveň mi svieti po naštartovaní kontrolka dobíjania. Všetko začalo naraz, môže tam byť nejaká spojitosť? Ešte som nemeral, či alternátor dobíja, ale ja si myslím, že áno lebo som prešiel dosť dlhú trasu takto, a ešte nedávno som aj kontroloval a dobíjal. Za prípadnú odpoveď vopred ďakujem.
23makaveli23
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.06.2014 11:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 23makaveli23 »

Díky za odpovede, odmeriam či alternátor dobíja, potom dám vedieť.
23makaveli23
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.06.2014 11:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 23makaveli23 »

No tak som to pozeral ukazovalo najprv okolo 12V a potom postupne išlo dole pomaly, takže alternátor nedobíja. Pozeral som sa pod kapotu a jeden remeň tam bol pretrhnutý, išiel aj cez alternátor. Tak sa chcem spýtať, ako sa ten remeň volá nech ho môžem kúpiť, a či ho vymením v pohode vlastnoručne alebo s tým budem musieť ísť do servisu. A to musí byť presne na toto auto, alebo budú sedieť aj z iných?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

otackomer u benzina je napajany od impulzov zapalovania cize u tvojho veterana od indukcnej cievky.nemusi to byt priamo na cievke u dizla je to od alternatora.nikdy to inac neni.blbnutie otackomera je bud chyba samotny otackomer rozvody alebo slaba bateria.klinovy alebo ak mas drazkovany remen sa da kupit aj podla dlzky.vacsinou oznacenie remena je aj dlzka v milimetorch.
23makaveli23
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.06.2014 11:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 23makaveli23 »

No tak problém je vyriešený. Vymenil som ten remeň. Tie skrutky tam boli otrasné, ale podarilo sa mi to. Už nesvieti ani kontrolka a otáčky ukazuje dobre.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných