Ford Fiesta - spotreba 10 lit. ako zistit pricinu?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Avdika
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15.09.2009 11:33
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta - spotreba 10 lit. ako zistit pricinu?

Príspevok od používateľa Avdika »

Hladam mechanika co mi vie dat Ford Fiestu 1,8TDI 2001 na pocitac zerie mi 10 litrou nafty. 0944 527027 NITRA.
riecan
Príspevky: 188
Dátum registrácie: 27.10.2009 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riecan »

hlavne skús napísať čo sa robilo s autom poslednú dobu,nemenili sa rozvody?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

... alebo skús napísať na aký účel to auto využívaš, môžeš s ním trebárs rozvážať Pizzu po meste
wikyxxx
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

A nieje problém medzi sedadlom a volantom :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta - spotreba 10 lit. ako zistit pricinu?

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Avdika napísal:Hladam mechanika co mi vie dat Ford Fiestu 1,8TDI 2001 na pocitac zerie mi 10 litrou nafty. 0944 527027 NITRA.
Buď prichystaný aj na variantu že diagnostika nevyhodí ani jedinú chybu,takže hladaj takého čo vie čítať trochu viac než chybové kódy.Radšej sem daj otázku,nech Ťa niekto "neporieši" zle
martin.bolek
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 02.02.2005 00:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin.bolek »

Na pocitac... :) ten ti tak pri tomto motore nieco ukaze :) ludia si myslie, ze tie pocitace zistia vsetko :)..... ja ma taku zasadu....a zakaznik a pamat seriovej diagnostily vzdy klame :)
werth2d
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 23.12.2009 15:55
Bydlisko: PE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa werth2d »

Motory TDI sa do fordov nedávali (okrem Galaxy)
Ak je to TD, alebo TDDi, tak ti diagnostika ukáže velké ....guľové Ak je to TDCi, tak možno hej. Ale 2001 TDCi nebude... Začalo to z ničoho nič tak papať, alebo sa tam niečo robilo? Aj dymí alebo nedymí? Filtre skontrolované? Predvstreka tiež? Aké trasy jazdíš? Ak je to do 10 km so studeným motorom, tak sa nediv.
Avdika
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15.09.2009 11:33
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta

Príspevok od používateľa Avdika »

Ja som to auto kúpila pred rokom z autobazára, kde mi bolo povedané, že spotreba je max. 5,5l. Tak som tomu nevenovala pozornosť a posledného štvrť roka som to začala sledovať, lebo natankujem 10 litrov a keď chodím do a z práce 6km denne a cez víkend na nákupy tak po týždni znova tankujem. Raz som bola na aute aj v BA, natankovala som 10 litrov a ešte tam aj niečo bolo a na ceste z BA do NR v Senci som musela tankovať lebo mi už svietila rezerva a pritom som šla max. 110km. Na aute chodím len po meste, a do práce, nechodím ani mimo mesta na dlhé trasy. Na aute sa menil palivový filter, vzduchový filter, olejový filter, olej, proste všetko. Dávali sme pozerať aj trysky, či sú v poriadku, a sú úplne v poriadku. Je tam elektrické palivové čerpadlo. Auto je 1,8 TD.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných