Ford Fiesta 1,25 , 60 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

romci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.10.2012 15:08
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta 1,25 , 60 kw

Príspevok od používateľa romci »

Páni potrebovala by som radu..Po dlhom uvažovaní som sa rozhodla pre Ford Fiestu r.v. 2009/2010, benzín (nejazdím dlhé trate)..ale môj problém je v tom že sa neviem rozhodnúť či mi bude stačiť 1,25 napr. so 60kW, lebo doteraz som mala len silnejšie autá a to 1,9 a 2,0..
ďakujem za rady :2f93:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

servus cica, nevieme ako jazdis, ale z titulu nezneho pohlavia (pises v zenskom rode) a prevaznych jazd v meste predpokladame ze nestojis v jednom kuse na podlahe a neatakujes 9tisicovu hranicu otacok kazde tri sekundy.

Z toho vyplyva... ze rozdiel vo vykone si nevsimnes. V najhorsom pripade pre porovnanie silnejsieho auta na malych otackach a slabsieho auta treba proste pouzit prevod o jeden mensi - silnejsie auto z nejakej rychlosti na stvorke zrychluje zhruba tak ako slabsie na trojke. Dovod? Na silnejsom ides 65km/h na stvrtom prevode cojaviem 2000rpm, stlacis plyn atd, na slabsom podradis, ides 65km/h na trojke pri 4000rpm a davaj.

V neposlednom rade je extremne dolezite ze malicke auta typu Fiesta su extremne lahke cize nepotrebuju taky vykon na rozhybanie ako moj Chrysler Vojager. 60kW Fiesta sa drzi zubami 2.5litroveho (teda dvojnasobny objem) naftoveho turboveho 105kW Voyageru - fiesta ma 13.3s pisane zrychlenie, Vogayer ma skoro dvojnasobok vykonu a trojnasobok tociveho momentu, napriek tomu vsak akceleruje na stovku len o sekundu rychlejsie, nejakych 12.2s alebo tak nejak. A povedzme si, ze ani ty ani ja nie sme taki pretekari aby sme si pri AKOMKOLVEK jazdnom rezime vsimli rozdiel tej jednej jedinej sekundy. Je to tak ? Ano, je.


A uprimne, jedna ruka na bradavky a druha na Gbod : kolkokrat si za posledne tri roky zrychlovala naplno a ako dlho ? Ked pritlacis plyn na podlahu z 2400rpm na dve sekundy, to nie je zrychlenie. Zrychlenie je, ked pol minutu nepustis otackomer prec z cerveneho pola ktore zacina niekde okolo 6000rpm...

Chapes ? Bavit sa o meste a dynamickej jazde...
romci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.10.2012 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romci »

Hej chápem o čom sa bavíme..ale mňa zase jeden známi presviedčal že keď budeme v aute viacerý tak to bude strašne pomalé, lenivé a že to auto budem "tlačiť očami"..
Tak ma presvedčil že sa mám pozerať po 1,4 alebo 1,6 lenže tých je dosť málo..Preto som už začala uvažovať o 1,25..
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Ahoj, mame predmetnu Fiestu doma, "od nova".

Ano, presne, spominana pruznost motora vo vyssich rychlostiach, zabudni.
Ale na druhej strane sa Ti ten motorcek odvdaci nizkou spotrebou. Ja na tom bezne jazdim za 5,5l (50/50 okresky-mesto)

Cestoval som s tym aj na dialnici par stovak km, (batozina + 3 ludi), dialnica 120-130kmh, priemerka sla na 7l. Tie motorceky stracaju dych v rychlostiach nad 100kmh

Ale na druhej strane, treba zvazit kolkokrat za rok sa dostanes na dialnicu atd. A dalsia vec, nikde nie je napisane, ze musis ist povinnych 130kmh, ale v klude si pojazdis na 110kmh a ani spotreby sa nemusis bat (dajme tomu na dialnici sa ustali na 6litroch)

Este k tej lenivosti motora. Ten motor ma svoj vykon, len ho treba dosiahnut. To znamena, ze ked napr. sme boli plne nalozeni, treba motor trosku pootacat pri rozbehu, ale nic vazneho sa nedeje.

Odporucam Ti zbehnut do najblizsieho Fordu, a previezt sa predvadzackou, skusit si tu 1.25, zober so sebou este niekoho, aby ste boli traja spolu s predajcom a vyskusaj si to. Ako sa hovori, je lepsie 1x zazit, ako 100x pocut.

(pred par mesiacmi som riesil kupu noveho auta v B segmente, a uvazoval som aj o Fieste, ale mat dve rovnake Fiesty na dvore... nechcel som mat z dvora auto salon Fordu :) tak sme sli do noveho Swifta)

Vela stastia pri kupe auticka ! A vela stastnych km !
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
romci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.10.2012 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romci »

No aj Swifta som mala odporúčaného ale dizajnovo sa mi nepačil..
Preto rozmýšlam o tej 1,25 lebo som jednu našla..spravte na ňu kuk aspoň takto..

[img]http://imgupload.sk/images/o/b/ob8ji0qwgevd7jeigv3t.png[/img]

a o tej jazde že sa previesť na nej nad tým tiež uvažujem..

Do budúcna poprosíme printscreen bez priameho odkazu na inzerát, vďaka ;-)

- Atlas
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

kadial jazdis tie kratke trasy? Po meste, mimo mesta, dialnica?

A casto jazdis sama alebo s plne nalozenym autom?

Ide o to - naozaj v aute so slabsim motorom citis, ci ides sama alebo vezies niekoho. Lenze po meste ti to moze byt uplne ukradnute, lebo nie si v uliciach sama a uplne staci, ked na tych povolenych 50 alebo 70 km/h zrychlis pomalicky a plynule...

Mimo mesta detto (90 km/h), kriticka by bola dialnica, ale aj tam - 130 je maximalna, nie povinna rychlost :-)

Vezmi si - mam auto so 63 kW, to je 86 koni. Ked idem sam alebo ked ideme dvaja, je to v pohode. Ked ideme styria a v kufri nejake veci, jasne ze uz to citim. Ale odvezieme sa uplne bez problemov. Frajerka ma doma auto s 37 kW. To je trosku vacsia polovica vykonu mojho auta. Odviezli sme sa styria. Nie je to zrovna etalon luxusu a pohodlia, ale odviezli sme sa uplne normalne...
romci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.10.2012 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romci »

A tak prevažne jazdím sama, alebo dve + nákupy :D
a na dialnici to max tak 2krát do roka..ale vačšinou jazdím Novozámocký okres..je to pol na pol mesto a mimo mesta..
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

trufam si povedat, ze 1,25 ti bude bohate stacit :-) ked tak sa chod previezt na nejakom predvadzacom vozidle a uvidis sama...
romci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.10.2012 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romci »

Asi to tak aj spravím..
a co hovoríte na tú čo som si vybrala síce zatiaľ len takto cez net..???
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

tazko povedat... na fotkach vyzera v pohode. Mozno teraz prejavim svoju bezbrehu naivitu, ale kedze to predava priamo Ford ako jazdenku, tak by prinajmensom nemuselo byt to auto stacane a nejako slendriansky opravovane. Mercedes takto na niektore svoje jazdenky dava aj zaruku...
romci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.10.2012 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romci »

aj ford má že poskytuje ročnu garanciu ale uvidim..musím ho ísť kuk.. :zg282:
knss
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:31
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa knss »

Ja jazdim 47kW vozitko a tu som. A to prevazne po dialnici a okreskach.
Vobec by som sa nebal tych 60kW, smelo do toho.
CODE
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 18.12.2008 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CODE »

romci,cca pred rokom som niečo podobne kupil manželke,ale jednaštvorku v automate,vozil som sa aj na tej ,1,25 a bol to citelný rozdiel oproti 1,4.

Inak užasne autičko,tiche,slušny audiosystem.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

samozrejme, 60kW v takomto auticku musi jazdit zdravo. Nie najlepsie na svete, ale to nikdo od 1.2 objemu asi necaka.

Kludne by som do toho isiel. Aj ked mam 105kW Chrysler, rozhodne som z neho viac ako 60kW NEVYUZIL snad nikdy. Pri pridavani netlacim plyn cez polovicku len ho hladkam, na dialnici chodim 110km/h alebo pod a tam potrebujem okolo 30kW...

v pohode.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Samozrejme ak budeš naložená, tak na nejaké razantné predbiehanie štýlom vždy a za každú cenu zabudni....ale jazdiť sa s tým dá aj celkom svižne aj s naloženým autom...akurát že sa netreba báť podradiť,a aj mupotom treba viac šplapať na plyn. A že Ťa to nezatlačí pri každom rozjazde z križovatky do sedačky???..Ak taký pocit potrebuješ, treba Ti dačo silnejšie.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných