FORD F-250/350

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marauder66
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 19.11.2008 22:23
Bydlisko: Hurka
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

FORD F-250/350

Príspevok od používateľa marauder66 »

Zdravim zde pritomnych ! ! !

Napadlo ma ze by sme si mohli popisat nieco o "americkych roomsteroch" teda mam na mysli F-seriu, konkretne F-250 prip. F-350. Tieto velmi rozsirene pick-upy (pravdaze nie tu ale v juesej) vyuzivaju amici na bezne vozenie, iny kvoli bezpecnosti, a potom kvoli robote a pracovnemu nasadeniu. Beha ich tam tolko ako u nas tranzitov.

Su tu urcite ludia ktori uz boli vonku v USA, ci uz kvoli robote alebo len sli k rodine.
Kto mal tu cest sediet za celnym sklom tohto pikapu, pripadne ho aj kerova??

Musi to byt nieco fantasticke! ! !

Celkovo sa mi paci kazdy kusok F-serie. Ci uz 150,250,350,450,......650(macek).
No teraz sa bavme len o 250/350.
Zatial o nich vela neviem, snad len tolko ze sa vyrabali 3 verzie z kazdej serie.
Regular cab - 2 dverove, pre 3 osoby.
Supercab - 2 dverove + 2 zadne uzke kridla na stlpikoch otvaracie do protismeru vzhladom k prednym.
Crew cab - co bolo vlastne najvacsie, 4dverove, 6 miest.

Dalej sa tieto pikapy delia podla komfortu:
XL - je to zakladna vybava, skor pre robošou, jednoduchsi interier nic zbytocne, sedadla tiez jednoduche na udrzbu.
XLT- doplnene o par blbosti, laktove opierky, elektronika, snimace, cd prehravac, atd...
CABELA"S- viac prepracovany interier, kt. uz ma sluzit skor ako v osobnom aute, komfort, estetika...
LARIAT- kozene sedacky, presivane pohodlne, rozne odkladacie priestory pre kluce, okuliare a podobne blbosti...

Zaujimave je, ze si porovnam pri serii 250 model Lariat a XL, tak je tam ina unosnost korby.Ide o to ze pri luxusnej verzii konstrukteri predpokladaju ze sa to nebude vyuzivat na tazke prac. ucely ale len na vozenie. Ale neplati to vsade, furt ide o prianie zakaznika.

Co sa tyka pohonu, deli sa na 4x2 a 4x4, no a na koniec, motor.
5.4l SOHC V8 benzin, 6.8l SOHC V10 tiez benzin alebo 6.4l POWER STROKE TURBODIESEL V8 OHV. tieto agregaty montuju do najnovsich modelov. este do starsich rocnikov sa davali dieselove 6.0BiTD, a 7.3 TD. Obcas sa najde aj 4.6l benzinovka ale len v 250ke.

Mna by aj tak zaujimalo ako su tieto auta konstruovane, viem ze dobre ale to sa da dvoma sposobmi. Ja som zastanca hrubej sily. To znamena ze vsetko dvakrat take pevne a masivne, ako keby nejaka supis new technologia ze cojaviem co......aj ked som si vedomi toho ze to je FORD proste kvalita.
Takze ako je to s tym nastavovanim tuhosti?resp. snimac zatazenia korby, ake to ma mechanicke casti a tak...

No hadam by som uz aj prestal......bol by som rad keby sa tu nasiel nejaky F-fanda a pokecali by sme o tom trochen....odovzdavam slovo :zg282: :4012:
nio194
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 24.04.2008 22:17
Zdieľať na Facebook

Zdravim

Príspevok od používateľa nio194 »

Zdravim. Moc ti toho neporadim, skus nejaky US web, tam je toho viacej, co sa tyka konstrukcie. Pocas mojho prac. pobytu v USA (CO), sme mali k dispozicii F 350 Heavy Duty s 6.4 TD power stroke.
http://www.thetorquereport.com/08_superduty-thumb.jpg
Bol to taky trosku vacsi truck s dvojmontazou vzadu, neskutocne hlucny, aj ked to bola 2007. Ale zas po vykonovej stranke, nebol problem zapriahnut za to 2 t prives a na neho drbnut 5 t bager a ficat s tym kamkolvek. Mal v tom namontovany nejaky chip motora( neviem co konkretne) ale dokazalo neskutocne gumovat. Spotreba? cca gallon na 6 -9 mil, cize relativne dost (cca 30 -45 l na 100 km): Ale bolo to dost robustne auto, mali sme na tom vsetko, navijak, radlicu na sneh, cerpadlo so zasobnikom na naftu( 100 galonovu).....asi tak v skratke. Stal cca 47 OOO USD plus TAX
stano1984
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16.03.2009 19:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stano1984 »

Mne sa tiez strasne pacia tieto trucky, este viac sa mi paci GMC Sierra 3500 HD, ale to je uz v podstate jedno. v pezinku jeden taky jazdi, starsi rocnik neviem presne ci to je chevy silverado alebo f 450, vzadu dvojmontaz pneumatik vyzera bombovo. do technickych detailov nemozem zachadzat lebo sa v tom az tak nevyznam tak ta trochu sklamem. ale moj hlas mas urcite! :28b7:
stano1984
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16.03.2009 19:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stano1984 »

ked sme uz naladeni na americku notu, lowridery su taktiez pecka...
marauder66
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 19.11.2008 22:23
Bydlisko: Hurka
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marauder66 »

stano1984 napísal:Mne sa tiez strasne pacia tieto trucky, este viac sa mi paci GMC Sierra 3500 HD, ale to je uz v podstate jedno. v pezinku jeden taky jazdi, starsi rocnik neviem presne ci to je chevy silverado alebo f 450, vzadu dvojmontaz pneumatik vyzera bombovo. do technickych detailov nemozem zachadzat lebo sa v tom az tak nevyznam tak ta trochu sklamem. ale moj hlas mas urcite! :28b7:
Cau. potom si urcite videl ten truck co stoji na kraji cesty ako ides von z PK smer Vinicne, na avo je benzinka a na pravo tento pikap....na korbe na nejaku reklamu, len som si nezapamatal co to bolo, ani som si ho nestihol az tak pozriet.....nevis nahodou??
marauder66
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 19.11.2008 22:23
Bydlisko: Hurka
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marauder66 »

stano1984 napísal:ked sme uz naladeni na americku notu, lowridery su taktiez pecka...
Veru casto vidime rozne prerabky aut na discovery, a mozme len zavidiet tie asfaltky,ake ta oni maju a mi nie :38eb:
Ale tusim v PK niekto vlastni mensie stado mustangov....dava ich do poriadku a tak. Viem,nie je to lowrider ale amerika ako vysita... :zg282:
marauder66
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 19.11.2008 22:23
Bydlisko: Hurka
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marauder66 »

Auto N napísal:no takto chlapci zijem v KANADE priblizne 4-6mesiacov rocne a tam mam 3 taketo auta mommentalne uz len 2 - DODGE RAM 1500 5.7 HEMI MAGNUM -2005____GMC sierra3500 6.5 TD ale ten starsi typ r.v-1998 a FORD F-3500 myslim ze niak 6.4 diesel to je 2006----su to fatk suprove auto okrem toho GMS mam vsetko to FULL vybave a s automatom .... v TORONTSKEJ premavke je dost od veci chodit s manualnou prevodoukou to aby ti noha na spojke odpadla :zg282: ale akoze nieco k DOODGE su to super motory svojho casu boli myslim vyhlasene za najkvalitnejsie benzinove motory na svete ma to tah porovnatelny ani neviem s cim na svoju vahu a vykon to ide fakt super ani 200 koni v beznom aute malo na na to nehrabe _____a FORD to je jednoducho ako aj GMS pracant v plnej vybave na tom mojom su este domontovane aj vzduchove vankuse a komresor a ine podobne dristy ....ale uprimne povedane tie aua su na nezaplatenie a tak cena v KANADE ak to vies zohnat tak ten FORD ma pred nedavnom vysiel na cca-16 000dolarov takze to neni tam az take hrozne
Tisko zavidim....ale nie, sak prave to ze tam to kupis za par susnov, este dories dovoz, lod, DPH, a este cosi.

A momentalne co pytaju za galon benzinu/nafty amici? nechcem to hladat na nete tak mi pls prezrad.

A stavim sa ze Forda mas do roboty, Dodge mas na doma, a Sierru - aha tu mozno uz ani nemas,ked vrvis ze mas 2 len......pochval sa este,ake mas pocity z Fordika......co to vsetko ma....
marianle
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.03.2008 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marianle »

Nazdar chlapi. Viem že je to trošku mimo vašu pick up tému, (nechcem zakladať zbytočne novú tému) ale neviem nič rozumné k môjmu vysnenému Windstaru nájsť. Mne sa tiež páčia ameriky a to všetkého druhu. Dlho som sa nevedel rozhodnúť medzi Chrysler grand Voyager 97-01 a Ford Windstar 00-04. Vyhral to Ford. Ak by mal niekto s ním nejaké skúsenosti, tak sa s tým prosím podeľte. Chcem ho kúpiť len čo predám moju nepredateľnú almeru. Ďakujem
marauder66
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 19.11.2008 22:23
Bydlisko: Hurka
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marauder66 »

marianle napísal:Nazdar chlapi. Viem že je to trošku mimo vašu pick up tému, (nechcem zakladať zbytočne novú tému) ale neviem nič rozumné k môjmu vysnenému Windstaru nájsť. Mne sa tiež páčia ameriky a to všetkého druhu. Dlho som sa nevedel rozhodnúť medzi Chrysler grand Voyager 97-01 a Ford Windstar 00-04. Vyhral to Ford. Ak by mal niekto s ním nejaké skúsenosti, tak sa s tým prosím podeľte. Chcem ho kúpiť len čo predám moju nepredateľnú almeru. Ďakujem
Ne, v pohode......kludne sa pridaj,aj ja budem rad ked sa o tom windstare nieco dozviem, tiez nulove znalosti,zatim. Ma to motor 3.8 to viem, a pripada mi ako chrysler g.v. detto.

Inac je tu velka absencia fora o US karoch. Najdes na nete len vyslovene o mustangoch, videl som (aj som sa prihlasil) na chevy forum,ci chevyklub.......no tam je to skoro len o daewoSHITchevrolet....sem tam camaro.Inac nic. Viem,je to tym ze malo ludi vlastni ameriku,aj ked cim dalej tym castejsie ich vidim resp. z dialky pocujem a hovorim si ze to bude zvuk neakej V8 minimalne. Proste v cloveku to zanecha taky osial ze az. Este furt si pamatam ako sa vlani na jesen prehnala za mnou jedna cierna 150.Ten spev toho motora, jeezis :300f: A vlani som dost casto stretaval u nas v Hurke Ram-y 250,hlavne. :28b7:
vladko01
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 05.01.2008 09:52
Zdieľať na Facebook

USA cars

Príspevok od používateľa vladko01 »

No ahojte,
v USA som bol 6x na leto a jazdil som vselicoja som jazdil F250 rv.2002 supercab benzin full vybava, uz nepametam aky velky motor. Je to parada, vysoke sedenie a komfort... ale stale tam citit, ze to auto nie je na rychlost - stale len o kompromise medzi pracou a vozenim sa. Dost to zralo.
Jazdil som aj F350, rv. 1997 crewcab, ten najvacsi diesel... Vozili sme na tom drevo, jazdi sa s tym horsie ako s autobusom. Neznicitelne auto, zralo menej ako velke benziny, ale pri vymene oleja ma clovek pocit, ze tam dava cely sud...
Jazdil som aj Windstar, dokonca 3 rozne modely... ale nemam taky nadseny nazor ako Marauder... akesi priemerne auto. Jedno z tych uz 3 malo 200000 mil a bezproblemovy servis...ale aj tak by som vahal, ci je to jasna volba.

Co sa tyka truckov, tak ja by som bral Toyotu... :)
http://www.lincah.com/wp-content/upload ... 88x441.jpg
marauder66
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 19.11.2008 22:23
Bydlisko: Hurka
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marauder66 »

---Jazdil som aj Windstar, dokonca 3 rozne modely... ale nemam taky nadseny nazor ako Marauder...

Zdravim ta. Co sa tyka Windstaru tak nemam na to auto "nadseny nazor".
Nemam ziadny nazor, pretoze ho nepoznam. Len som poznamenal ze don davali aj motor 3.8 a karoseria je podobna ako ma chrysler g.v. starsi model........

Viac neviem,ani som nehladal, ale tak napis ze aka je spokojnost.....vidim ze tu niekto ma zaujem o to auto. :4012:
vladko01
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 05.01.2008 09:52
Zdieľať na Facebook

Sorry

Príspevok od používateľa vladko01 »

Sorry Marauder, myslel som Marianle... ten chce Windstar.
marauder66
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 19.11.2008 22:23
Bydlisko: Hurka
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Sorry

Príspevok od používateľa marauder66 »

vladko01 napísal:Sorry Marauder, myslel som Marianle... ten chce Windstar.
V pohode...... :4012:

V tej 350ke si mal 7.3 diesel motor?? alebo 6.0 BiTD,ci iny??ake spotreby si na tom robil pri nalozenej korbe?? pytam sa aj preto lebo tu na fore uz boli otazky na spotrebu tohto auta.....co som cital postrehy majitelov, kt. vlastnia f250 6.0 diesel, tak uvadzali priemer okolo 11litrov nafty, iny zas 13-15 L co je asi realnejsie........to vsetko pri nenalozenej korbe.

A niektore motory v pikapoch od fordu su zkonstruovane tak, ze ked to nie je potrebne tak z 8valcov ide len, trepnem 6alebo4?? je to tak?alebo ma upresnite pls...

Este by som bol zvedavy ci sa tu niekto vie pochvalit tym, ze sa vyzna v tychto autach.....myslim na takej urovni ze ich vie aj opravit. Taktiez dokaze objednat diely z USA a ma v tom prax,proste ze je zbehly v tychto veciach...poznate niekoho takeho???
lubik79
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 05.03.2009 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubik79 »

pri 8V sa to vola system MDS a vypinaju sa 4. Do 60 to jazdi na 4 a nad 60 na 8 valcov.
marauder66
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 19.11.2008 22:23
Bydlisko: Hurka
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marauder66 »

lubik79 napísal:pri 8V sa to vola system MDS a vypinaju sa 4. Do 60 to jazdi na 4 a nad 60 na 8 valcov.
Ano,to som mal na mysli.....Tento system je len v benzinovych alebo aj v dieselovych agregatoch??Ci to maju len diesle?

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných