Ford C-max 2008 - zámok prednej kapoty

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Ford C-max 2008 - zámok prednej kapoty

Príspevok od používateľa strelecbn »

Čaute forďáci. Stal som sa majitelom C-maxa a pri prvej návšteve motora po jeho zavretí som ho chcel znovu otvoriť , už sa mi to nepodarilo. Nefunguje ani 1 ani 2 poloha.Prešiel som viacere fora,vačšinou odporučaju navrtať dieru vedla zámku a potom demontáž.V jednom fore som sa dočítal,že sa to podarilo otvoriť bez akehokoľvek zásahu.No nič viac tam okolo toho nebolo napísane.Viem že by to bol návod pre zlodejov ale ak máte s tým niekto skúsenosť a viete poradiť, dám mail. Ďakujem za odpovede.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Niečo tak idiotského už tak ľahko nič neprekoná.Riešil som otvorenie havarovaného kde sa polámala umelá hmota spájajúca kľúčovú a zámkovú časť a trápil som sa s tým pomerne dlho,až som stratil nervy a tej maske som švihol kladivom a kúpil druhú za nejakých 10 e. z Allegra
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Už som to odstránil.Posvietil som si cez mriežku čelovkou , zistil som že je len vypadnuté to tiahlo , ohol som koniec tvrdého drotu a krásne som to odomkol. Dúfam že ten návod niekto nezneužije.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie raz prišiel zákazník a bolo potrebné vypočuť motor,takže to musel skapať aby vybral kľúč.No lenže auto je problém na tridsiaty raz naštartovať a tak je o zábavu postarané,kapota sa otvorí a je každý happy.Ja som len mal na to pozrieť predbežne čo ho čaká,zákazník ešte nešťastnejší lebo ....ja by toho huja zabil čo takúto kravinu vymyslí.To je hodné tej karty u Renaulta,môžu si podať ruky a súťažiť ktorý je hlúpejší
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Mať to doma asi si natiahnem pod palubovku lanko s bowdenom a prirobím páčku. To je ozaj idiotský systém . Samozrejme pri bežnom používaní auta to možno vadí málokomu ale v špecifických prípadoch je o zábavu postarané.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

strelecbn napísal:Už som to odstránil.Posvietil som si cez mriežku čelovkou , zistil som že je len vypadnuté to tiahlo , ohol som koniec tvrdého drotu a krásne som to odomkol. Dúfam že ten návod niekto nezneužije.
Takí páni, čo radi dochucujú auto čiernym korením, čo sa tomu venujú, ten spôsob určite dôverne poznajú aj bez toho fóra...:)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní