Ford-C max porucha motora 1.6 EcoBoost

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skúmal som roky utrhnuté ojnice na BXE motoroch grupy.Mám veľmi blízko k tvrdeniu že problém sa práve tak stal,strojom sa nejakú dobu preťažovali spoje.Tu je vidieť asi najviac daň za zrýchlené procesy.Sú síce simulované a možno aj perfektne vyrátané,ale reálny život a zaťaženie v praxi sa skúma krátko,to vyžaduje čas,rôzne klimatické podmienky a terén...a to sú riziká (odhalenie nového modelu) aj peniaze a ale hlavne strata času počas overovania.
Testovacieho panáka nahradí zákazník,a život ukáže či sa nestane testovacím somárom.Ak nabehne problém je výrobca schopný ešte aj nápravu úplne arogantne dať k úhrade zákazníkovi.

Idete po senzáciách...video foto atd. trocha typické na túto dobu.Jedného aj druhého je kvantum,ale ak chcete pokojne spávať tak nepátrajte tak horlivo lebo jeden s problémov ste si možno práve kúpili.Je ich hockoľko,dokonca sú velmi presne zmapované v interných materiáloch značky.radím vám dobre...nepátrajte,kto sa veľa pýta sa veľa dozvie.potom zle spáva
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

niekto to nazýva senzácia a niekto dôkaz. teraz ste stúpili riadne vedľa,ale stáva sa aj lepším majstrom.
ja tomu hovorím že to je rozdiel medzi táraninami a realitou.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

mhlavaty napísal:Skúmal som roky utrhnuté ojnice na BXE motoroch grupy.Mám veľmi blízko k tvrdeniu že problém sa práve tak stal,strojom sa nejakú dobu preťažovali spoje.Tu je vidieť asi najviac daň za zrýchlené procesy.Sú síce simulované a možno aj perfektne vyrátané,ale reálny život a zaťaženie v praxi sa skúma krátko,....
1 milion cyklov(co sa vseobecne povazuje za zivotnost na vecne casy) v pc sa urobi za par sekund ci minut...v realite k tomu pridajte aj presnost vyroby a moze sa stat vyberu vyrobok co ma vsetko v lepsich toleraciach a to vyda. tamto uz nie ale statisktika je svina :D ..a kto bude otvarat dvere milionkrat? aj ked je to robot...0,5sekundy * 1milion ...no 138 hodin zatvarat dvere :D:D. su zrychlene skusky zivotnosti ale to tiez neni na vsetko dobre. zryhluju sa procesy alebo zvysi zatazenie...nie vsetko na to reaguje dobre :d :D nabehaju s autom ako celkom 150-200tisic( len strielam , mozno viac..snad) a ked sa nic nerozsype ide sa dalej
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

pedro727 napísal:niekto to nazýva senzácia a niekto dôkaz. teraz ste stúpili riadne vedľa,ale stáva sa aj lepším majstrom.
ja tomu hovorím že to je rozdiel medzi táraninami a realitou.
Nie,to takto nefunguje.Pokojne píš hlavne konkrétne o šliapnutí vedľa,v čom spočíva,určite máš kopec argumentov.Tak píš konkrétne v čom to spočíva,v čom spočíta fakt a čo je táranie..Ak už si osobuješ posudzovať kto je a nie je majster a kto tára a kto nie
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

pedro727 napísal:
oco13 napísal:Kolko takýchto zvarov chcete denne naprieč celým portfoliom od japoncov až po gruppu. :40bd: :40bd: :40bd:
no koľko, daj,
foto, video výroby hocčo :)
Pedro príliš dobre platia na to, aby som si sám podpílil konár. :40bd:
Ale kludne sa zamestnaj v hociktorej automobilke, alebo u subdodávatela a uvidíš veci,ktoré by si radšej nevidel.
Ja som tak po brigáde v mäsokombináte bol velmi dlhý čas vegetarianom. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

No hlavne spociva v tom ze nejde o ziadnu senzaciu,ani keby to tu teraz dal.
Senzacia by bola keby auta boli na vodu a nemali by emisie... napriklad.
Kto je majster a kto nie, to si mozete zodpovedat vy, odomna taka otazka nezaznela.
Zjavne ste nepochopili zamer s ktorym som prvu otazku pisal.


Tato13- pracoval som 8 rokov,netvrdim ze sa chyby nestavaju,ale nieje to presne tak ako pises,resp. u nas nebolo(mozno uz aj p. Hlavaty pochopil zamer "senzacie").
Tzn. alebo prifarbujes alebo ti co vam davaju ISOsu presne taki akych by ste tu vsetci chceli vidiet v base.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Neviem kde si robil ty, ale auditorom sa zásadne ukazuje len to čo môžu vidieť, ostatné sa maskuje ako sa len dá.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A to ešte pred bežným auditom prebieha tzv. vnútorný audit. Navyše fabrika má aj vlastného auditora, ktorý námatkovo hladá chyby v prosesoch.
Dokonca aj 5S funguje. Ale toto je systém , veci ako boli tie zvary systém sise dokáže odhaliť, ale systém ako taký nerobí rozhodnutia. Tie musí urobiť človek.
Milan to napísal dobre - v žiadnom obore ludskej činnosti nepátrajte príliš hlboko, lebo nájdete veci ,ktreé ste nájsť určite nechceli.
Je celkom jedno či je to záhradkárstvo, medicína alebo priemysel.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Prehodene do zivota: " nikdy nedavaj manzelke otazky na ktore nechces pocut odpoved"
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To je vlastne tá najzásadnejšia vec. Ale má aj pokračovanie - ak chceš zistiť svoju oblúbenosť - zavri do kufra auta na dve hodiny manželku a psa - po vypustení uvidíš kto ťa má naozaj rád :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Presne rovnako ako keby tam teba s tym psom zavrela :d :D ,mozno by som akceptoval jednu vynimku, keby tam bol karton vychladeneho piva :2f93:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Podstata ale bola v tom, že ten zvar na fotke nie je žiadna náhoda ,alebo výnimka. Ostáva už len otázka ,kolko takýchto dielov sa dostane až do finálnej montáže na vozidlo? a kolko až k zákazníkovi.
Je celkom jedno kto to zavinil - teda koncovému zákazníkovi.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

oco13 napísal:
pedro727 napísal:
oco13 napísal:Kolko takýchto zvarov chcete denne naprieč celým portfoliom od japoncov až po gruppu. :40bd: :40bd: :40bd:
no koľko, daj,
foto, video výroby hocčo :)
Pedro príliš dobre platia na to, aby som si sám podpílil konár. :40bd:
Ale kludne sa zamestnaj v hociktorej automobilke, alebo u subdodávatela a uvidíš veci,ktoré by si radšej nevidel.
Ja som tak po brigáde v mäsokombináte bol velmi dlhý čas vegetarianom. :4012:
oco ešte daj príhody o pištiacich potkanoch pomletých v mlyncoch a budeme všetci HAPPY.Ja som robil 13 možno 15 rokov neviem presne vo veľkom mäsokombináte, robil som aj vo výrobe aj ako rozvozca tovaru skoro po celej SR, tie bludy o humusoch ktoré sa tam vyrábajú vyvracia fakt o tom že sám so to mäso a tie výrobky jedol aj s celou rodinou, a čo myslíš načo tam boli na bráne sbs-kári?Pretože aj všetci Tý zamestnanci výrobky kradli a nikto s nich alebo s ich rodiny nebol vegetarián.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak ja som asi robil na nesprávnej linke. Potkany som ani ja nevidel, ale osobne som asi tri dni v kuse umýval mäso octovou vodou s prídavkom niečoho na zlepšenie farby.
A tiež ma učili ako vynášať von salamy vo falošných flašiach od autogenu. :40bd: (NZ)
A ak si robil v tomto priemysle tak si určite videl aj porážku dobytka a prasiec - to bol hlavný dôvod prečo ma prešla chuť na lahodné klobásky a hovädzinu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

My keď sme kedysi brigádovali v konzervárni tak sme mali 2 heslá:

1. Deti zjedia.
2. My také nekupujeme.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných