Ford c-max 2.0tdci 100kw 2008 - dpf

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Príde čas kedy sa DPF budú kontrolovať a kto ho bude mať odstránený bude mať na STK problém, nebude to zajtra ani za mesiac ale o nejaké 2-4 roky to môže byť realita

Tvoj problém číslo jedna je že autom jazdíš krátke trasy a asi mesto
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Zober to na diagnostiku do servisu,tam ti zistia čo je s filtrom,či je komplet KO alebo spustia regeneráciu.Koľko máš na ňom najazdené,ja mám taký istý motor :3035:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nahryzávaš témy ale ani jednu myšlienku neukončuješ.Prebehla regenerácia,nič viac k tomu nenapíšeš ?! Dá sa domýšlať že dva razy neúspešne. Nie celkom chápem problém,lebo je to vec ktorá nie je ničím výnimočná.A ako sa rieši síce naznačuješ,ale jednu a zásadnú možnosť nespomínaš, a to že zabehneš do servisu na spustenie vynúteného cyklu. Niekedy sa nedá ani ten spustiť bez malého finesu,ale kto tomu rozumie na tom nezastane..Takže tento úplne prvý krok si do kalkulácie nevzal.A už vonkoncom nie je jasné z akého dôvodu boli dva (zrejme) neuspešné pokusy.
Čo sa týka STK,s FAP off prejde iba na takom kde vládne benevolencia (sem zahŕňam aj nevedomosť),a ak auto hoci napichnú,nevedia čo je kde.Aj to raz skončí a že je vec na stole je isté.
Neviem ako Ford,ale grupa cez bežné VCDS má osem kanálov venovaných iba filtru,takže to musíš zámerne chcieť nevidieť.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Len si pekne kúp nový filter, veď si na nafte ušetril dosť, nie? Všetkých čo si to vyhodia by som zavrel do jednej miestnosti kde by to svinstvo minimálne týždeň museli s celou svojou rodinou dýchať! A potom samozrejme mastné pokuty pri kontrolách a hlavne neúnavne svietiacu kontrolku motora sprevádzanú padaním do núdzového režimu! :3c90:
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Súhlasím s Cicom. To, čo ide z výfuku po odstránení filtra je riadne svinstvo.

Dnes som videl bielu Q7, ktorá mala po okrajoch výfuku asi 20cm do strán na nárazníku čiernotu od sadzí. Keď sa pohol a zrýchloval normálne, taký dym išiel, ako z lokomotívy...
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

kto si kúpi auto s dpf filtrom, nech sa oň stará tak ako sa patrí,
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

to je typicke socanske eu zmyslanie. Z relativne bezpecnych, len smradlavych naftakov spravime rakovinotvorne stroje za prachy kupujucich.

UZASNY NAPAD p. Benova, p. Stastny a spol.


DEKUJEME, ODEJDETE!
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Zacni s tym ze vymen olej, VYMAZ SERVIS OLEJA s chod auto prevetrat... aspon 200-300km po dialnici. Pokial sa nevymaze vymena oleja tak ti to nebude korektne regenerovat. Pribudanie "oleja" je bezny jav.
Ak mas stastie tak sa ti to DPF spamata.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nič v zlom, ale toto bol presne môj sen, kúpiť si auto a len tak sa ísť bezcielne prevetrať 200-300km
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To áno,máš plné pochopenie.Ale toto nie je bezcielne,toto je nútené a ciel je...viď téma.Toto je dôvod kúpiť 10lt do kanistra a škrt.A tak ma napadlo..je tu vôbec 300 km úsek dialnice ? Niekto tu síce vykrikoval o Košiciach v 2010,ale má krátku pamäť
Som zvedavý či sa DPF spamätá ako píše erikfrog,skôr by som povedal že mu bude treba pomôcť.Ak to odmieta RJ,tak jednoznačne sa to bez malého oklamania nespustí.
Ale vidím to skôr tak,že zase niekto hodný nakopnutia do orechov zarobí 300 za riešenie off
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných